You are currently viewing Roszady Łukasza Kruczka przed konkursami w Lahti

Roszady Łukasza Kruczka przed konkursami w Lahti

8H7A7531 - Roszady Łukasza Kruczka przed konkursami w LahtiSkandynawskie tournee trwa w najlepsze, dlatego też trener Łukasz Kruczek odkrył karty przed zbliżającymi się zawodami Pucharu Świata w fińskim Lahti. W reprezentacji Polski, w porównaniu do konkursów w Vikersund, nastąpi jedna zmiana - skoczek kadry A zastapi podopiecznego Macieja Maciusiaka. Kto wróci do Pucharu Świata i na czyje miejsce wskoczy? Sprawdźcie.

 

8H7A0140 - Roszady Łukasza Kruczka przed konkursami w Lahti
Klemens Murańka, fot. Julia Piątkowska

W fińskim Lahti odbędą się trzy konkursy zaliczane do klasyfikacji Pucharu Świata w sezonie 2015/2016. Rywalizacja indywidualna zostanie rozegrana w piątek i niedzielę, natomiast na sobotę organizatorzy zaplanowali zmagania drużynowe. Opiekun polskiej kadry skoczków – Łukasz Kruczek, zdecydował, że na Salpausselkä  (K-116 / HS-130) nie zaprezentuje się Maciej Kot. Zawodnik wraca do kraju po nieudanych występach w norweskiej części rywalizacji. Podczas pucharowych zmagań elity na skoczni po raz kolejny zaprezentuje się Klemens Murańka, dla którego zawody w Lahti będą okazją do poprawienia punktowego dorobku. 21-latek sklasyfikowany jest na 48. pozycji w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

8H7A0124 - Roszady Łukasza Kruczka przed konkursami w Lahti
Andrzej Stękała, fot. julia Piątkowska

Oprócz wspomnianego Murańki w składzie na skandynawskie zawody znalazł się Andrzej Stękała, który prezentuje dobrą formę na przestrzeni całego sezonu. Dwudziestolatek, który w miniony weekend w Vikersund ustanowił rekord życiowy, szybując aż 235 metrów, sklasyfikowany jest na 31. pozycji wśród elity skoczków. Nominację na zawody w Lahti otrzymał także Dawid Kubacki, który w Pucharze Świata znajduje się tuż za młodszym kolegą z reprezentacji. Skład Polaków uzupełnią Piotr Żyła i Stefan Hula. Doświadczeni zawodnicy plasują się odpowiednio na 37. I 28. miejscu w obecnym sezonie zimowym.

8H7A7716 - Roszady Łukasza Kruczka przed konkursami w Lahti
Kamil Stoch, fot. Julia Piątkowska

Wielu kibiców zapewne zastanawiało się, czy w kolejnym konkursie zobaczymy Kamila Stocha. Skoczek z Zębu zostaje w Skandynawii i razem z kolegami powalczy o kolejne pucharowe punkty. Mimo przeciętnej formy w tym sezonie, 28-latek jest najwyżej sklasyfikowanym Polakiem w cyklu Pucharu Świata i zajmuje 21. pozycję. Stoch wygrał zawody na skoczni Salpausselkä 2 marca 2014 roku, a dwa dni wcześniej stanął na najniższym stopniu podium.

Najlepszym z Polaków podczas indywidualnych konkursów Pucharu Świata rozgrywanych w Lahti jest Adam Małysz. ‘’Orzeł’’ z Wisły trzykrotnie stawał na najwyższym stopniu podium, dwa razy był drugi, raz trzeci. O tym, czy w ten weekend któryś z biało-czerwonych nawiąże do osiągnięć wielkiego poprzednika, przekonamy się już niedługo 

 

źródło: PZN / informacja własna

 

Dodaj komentarz