You are currently viewing Mocne składy Niemców i Norwegów na MŚ Juniorów w Rasnovie

Mocne składy Niemców i Norwegów na MŚ Juniorów w Rasnovie

Siegel David.2 WC.Sapporo.2016 fot.Przemek.Wardega - Mocne składy Niemców i Norwegów na MŚ Juniorów w RasnovieZa nami jest już czempionat w lotach narciarskich, do którego przystąpili najlepsi skoczkowie świata. Najważniejszą imprezę sezonu wciąż mają jednak przed sobą juniorzy. W nadchodzących mistrzostwach świata, które odbędą się w rumuńskim Rasnovie, do bardzo mocnych reprezentacji będą należeć z pewnością Niemcy, a także Norwegowie.

 

Norweżki i Norwegowie

Halvor Egner Granerud CoC.Wisla .2015 fot.Julia .Piatkowska 300x199 - Mocne składy Niemców i Norwegów na MŚ Juniorów w Rasnovie
Halvor Egner Granerud, fot. Julia Piątkowska

Reprezentanci Norwegii z pewnością będą chcieli powtórzyć zeszłoroczny sukces Johanna Andre Forfanga, który w kazachskich Ałmatach zdobył tytuł mistrza świata juniorów, a teraz znakomicie radzi sobie w rywalizacji narciarskiej elity. Tym razem w gronie nominowanych do rywalizacji o medale juniorskiego czempionatu, znaleźli się: Halvor Egner Granerud, Marius Lindvik, Jesper Oedegaard, Robin Pedersen i Are Sumstad.

Stroem Anna.Odine WCL.Hinzenbach.2016 fot.Frderik.Clasen 300x199 - Mocne składy Niemców i Norwegów na MŚ Juniorów w Rasnovie
Anna Odine Stroem, fot. Julia Piątkowska

W powyższym składzie szczególnie należy zwrócić uwagę na Graneruda, który w tym sezonie zaliczył już kilka startów w Pucharze Świata, a także jako przedskoczek poszybował na Vikersundbakken aż 240 metrów. Jako jedyny brał już także udział w MŚJ (20. miejsce w 2015 r.). O kolejne sukcesy powalczy także Lindvik, który ma już na swoim koncie zdobyty przed paroma dniami srebrny medal Igrzysk Olimpijskich Młodzieży w Lillehammer.

Na starcie rywalizacji kobiet pojawią się z kolei cztery Norweżki. Będą to: Silje Opseth, Anna Odine Stroem, Tonje Bakke oraz Thea Sofie Kleven. W tym gronie całkiem udane starty w zeszłorocznym juniorskim czempionacie mają już Stroem (5. miejsce) i Opseth (6. miejsce). Pozostałe dwie zawodniczki są debiutantkami w tej randze zawodów.

 

Niemki i Niemcy

Siegel David WC.Sapporo.2016 fot.Przemek.Wardega 300x200 - Mocne składy Niemców i Norwegów na MŚ Juniorów w Rasnovie
David Siegel, fot. Przemek Wardęga

Na starcie mistrzowskich konkursów w Rasnovie pojawi się też mocna reprezentacja Niemiec. Nasi zachodni sąsiedzi z pewnością pragną nawiązać do medalowych osiągnięć Cariny Vogt (brąz w 2012 r.) oraz Andreasa Wellingera (srebro w 2015 r.). Dodajmy, że ostatnie złote krążki, Niemcy zdobyli w 2009 (Magdalena Schnurr) i 2008 roku (Andreas Wank), w związku z tym oczekiwania względem mocnej reprezentacji są tym razem dość spore.

Althaus Katharina Planica fot.Julia .Piatkowska 300x200 - Mocne składy Niemców i Norwegów na MŚ Juniorów w Rasnovie
Katharina Althaus, fot. Julia Piątkowska

W konkursie mężczyzn na starcie pojawią się: Tim Fuchs, Martin Hamann, Adrian Sell, David Siegel i Jonathan Siegel. W tym gronie największe szanse na dobry rezultat ma starszy z braci Siegel - David. Niespełna 20-letni zawodnik w tym sezonie zadebiutował w zawodach Pucharu Świata i już dwukrotnie zdołał zdobyć punkty do klasyfikacji generalnej - był 16. w Garmisch-Partenkirchen i 17. w Sapporo. Utalentowany Niemiec świetnie spisuje się też w cyklu Pucharu Kontynentalnego, gdzie już cztery razy plasował się na podium, wygrywając w Rovaniemi i Ga-Pa.

Na dobre występy w MŚ Juniorów mogą także liczyć kibice niemieckich skoczkiń. W składzie tamtejszej kadry na tę imprezę znajdzie się bowiem najwyżej uplasowana w Pucharze Świata Niemka - Katharina Althaus. Obok niej w Rumunii wystąpią: Pauline Hessler, Agnes Reisch oraz Anna Rupprecht.

Przypomnijmy, że rywalizacja na juniorskim czempionacie w Rasnovie odbędzie się w dniach 25-28 lutego.

 

informacja własna

 

Dodaj komentarz