You are currently viewing Na Puchar Świata w Wiśle śniegu nie zabraknie, będzie strefa kibica i wiele atrakcji

Na Puchar Świata w Wiśle śniegu nie zabraknie, będzie strefa kibica i wiele atrakcji

Wisla Malinka luty.2016 fot.Alicja.Kosman - Na Puchar Świata w Wiśle śniegu nie zabraknie, będzie strefa kibica i wiele atrakcjiDo marcowych konkursów Pucharu Świata na skoczni im. Adama Małysza pozostało już bardzo niewiele czasu. W Beskidy zawitała piękna zima, a przygotowania do zawodów w Wiśle nabierają tempa. Udział w imprezie deklarują wszyscy czołowi skoczkowie, więc zapowiada się wspaniałe widowisko. Na kibiców czekają też dodatkowe atrakcje.

 

Skocznia w Wiśle będzie gotowa na Puchar Świata

Najlepsi na świecie skoczkowie narciarscy na początku marca po raz drugi w tym sezonie przyjadą do Polski, by na skoczni w Wiśle Malince wziąć udział w dwóch konkursach indywidualnych Pucharu Świata. Zawody, które odbędą się 4 i 5 marca (piątek i sobota), każdego dnia obejrzy pięć tysięcy kibiców. Specjalnie przygotowane mobilne trybuny zapewnią doskonały widok. Sprzedaż biletów trwa na platformie Kupbilet.pl >>>

Niedawno na skoczni w Wiśle Malince po raz kolejny obradował Komitet Organizacyjny Pucharu Świata, dopinając szczegóły imprezy. – Po raz pierwszy otrzymaliśmy od FIS-u cały weekend na przeprowadzenie zawodów i chcielibyśmy również w przyszłości gościć najlepszych na świecie skoczków w takim terminie. Dlatego wzbogacimy program zawodów o wiele atrakcyjnych imprez na terenie naszego miasta – zapowiada Przewodniczący KO Andrzej Wąsowicz.

Wisla Malinka fot.Anna.Cis 300x199 - Na Puchar Świata w Wiśle śniegu nie zabraknie, będzie strefa kibica i wiele atrakcji
Skocznia w Wiśle-Malince, fot. Anna Cis

Prezesa Śląsko-Beskidzkiego Związku Narciarskiego cieszą intensywne opady śniegu w Beskidach, dzięki którym na skoczni w Wiśle Malince przybyły nowe pokłady białego puchu. – Wykorzystujemy każdą chwilę na odpowiednie przygotowanie skoczni. Podczas niskich temperatur produkujemy śnieg z armatek, ubiliśmy nartami zeskok, aby nowa warstwa śniegu połączyła się ze starą. Od górali beskidzkich otrzymałem zapewnienie, że po 19 lutego ma wrócić zima, ale przygotowujemy się na każdą ewentualność. Jeśli nadejdzie ocieplenie, przywieziemy śnieg z lodowiska w Jastrzębiu Zdroju lub wyprodukujemy go za pomocą nowoczesnych technologii. Mamy też środki chemiczne utrwalające śnieg – zapewnia Wąsowicz.

Bazą Pucharu Świata będzie tradycyjnie Hotel Gołębiewski. Do tej pory chęć wzięcia udziału w zawodach wyraziło 16 ekip z całego świata, w tym reprezentacja Japonii z Noriakim Kasaim na czele. Według obliczeń organizatorów w Pucharze Świata w Wiśle weźmie około 69 skoczków.

 

Atrakcje podczas PŚ w Wiśle – strefa kibica i zepół Golec uOrkiestra!

Bracia.Golcowie fot.M.Sosna  300x200 - Na Puchar Świata w Wiśle śniegu nie zabraknie, będzie strefa kibica i wiele atrakcji
Bracia Golcowie, fot. M. Sosna

Mnóstwo atrakcji czeka na kibiców, którzy zdecydują się na przyjazd do Wisły na Puchar Świata w skokach narciarskich. Zawody składające się z dwóch konkursów indywidualnych odbędą się w dniach 3-5 marca, od czwartku do soboty. Także ci, którym nie uda się zasiąść na trybunach, będą mogli wspólnie obejrzeć zawody na telebimie w strefie kibica w centrum Wisły. Wśród gwiazd muzycznych, które zaprezentują się na scenie, znajdą się m.in. Golec uOrkiestra, Czadoman oraz Kalwi & Remi. Nie zabraknie ciekawych konkursów i zabaw. Wstęp wolny.

Strefa kibica zostanie ulokowana na Placu Hoffa, czyli w samym centrum Wisły. Będzie tętniła życiem zarówno przed, jak i po konkursach, tak, by ugościć również kibiców, którzy w czasie zawodów będą na żywo, na skoczni, wspierali polskich skoczków.

Strefa zostanie otwarta w czwartek, 3 marca, o godzinie 15:00. O godzinie 19:00 na scenie zaprezentują się młodzi skoczkowie, a 30 minut po nich odbędzie się uroczysta ceremonia wręczenia numerów startowych czołowym zawodnikom klasyfikacji Pucharu Świata. Wśród nich będą m.in. aktualny lider klasyfikacji generalnej Peter Prevc, rekordzista skoczni w Wiśle-Malince Stefan Kraft i fenomenalny Noriaki Kasai. O godzinie 20:00 rozpocznie się impreza muzyczna. Kibiców rozgrzeją Dj Mr. G oraz Elvis Presley revival. Gwiazdą wieczoru będzie Czadoman, znany z hitów muzyki tanecznej „Chodź na kolana”, czy „Ruda tańczy jak szalona”.

Wisla Malinka Puchar.Swiata kibice fot.Stefan.Piwowar 300x200 - Na Puchar Świata w Wiśle śniegu nie zabraknie, będzie strefa kibica i wiele atrakcji
Kibice w Wiśle-Malince, fot. Stefan Piwowar

W piątek, 4 marca, o godzinie 11:00, na skoczniach w Wiśle Centrum zaplanowano organizowany przez miasto mini Puchar Świata w skokach narciarskich. Od 15:00 wydarzenia przeniosą się do Strefy Kibica, gdzie na uczestników zabawy czekać będą ciekawe konkursy. Transmisja skoków na telebimie rozpocznie się o godzinie 20:30. Dwie godziny później imprezę rozkręci Dj Michal Lazar, a po nim wystąpią artyści sceny klubowej Kalwi & Remi.

W sobotę zabawa w strefie kibica będzie trwała od rana (godz. 11:00). Transmisja drugiego konkursu indywidualnego rozpocznie się przed godziną 16:00. O 18:30 na scenie głównej wystąpi przywrócony do życia Freddy Mercury, a po nim przyjdzie czas na słynnych górali – Golec uOrkiestra, których repertuaru nikomu przypominać nie trzeba.

Największe z wymienionych atrakcji w centrum Wisły są wkomponowane w wydarzenia na skoczni tak, by nie kolidowały z zawodami. Bilety wstępu na konkursy indywidualne PŚ w skokach narciarskich w Wiśle (4-5 marca) dostępne są wciąż na platformie www.kupbilet.pl.

 

Oficjalna strona Pucharu Świata w Skokach Narciarskich Wisła 2016: wisla-malinka.com

 

Autor komunikatu – Alicja Kosman / PZN

 

Dodaj komentarz