You are currently viewing PŚ Lahti: Konkurs odwołany, wiatr nie pozwolił na skoki

PŚ Lahti: Konkurs odwołany, wiatr nie pozwolił na skoki

Lahti Salpausselkae zima fot.Julia .Piatkowska - PŚ Lahti: Konkurs odwołany, wiatr nie pozwolił na skokiPo wczorajszej rywalizacji indywidualnej w Lahti, dzisiaj zarówno skoczkom, jak i organizatorom, bardzo mocno dał się we znaki wiatr. Mocne podmuchy pojawiające się na kompleksie skoczni Salpausselkä, uniemożliwiły rozegranie konkursu drużynowego. Do tego utrudnieniem były także opady mokrego i gęstego śniegu.

 
Hofer Walter Zakopane B.Leja  300x199 - PŚ Lahti: Konkurs odwołany, wiatr nie pozwolił na skoki
Waltera Hofera także jutro czekają niełatwe decyzje, fot. Bartosz Leja

Już od rana prognozy pogody nie były zbyt optymistyczne – zakładały mocne podmuchy wiatru, które będą mogły zagrozić rozegraniu sprawiedliwej i bezpiecznej rywalizacji. Początek problemów organizatorzy odczuli już po godz. 15:00, kiedy seria próbna zaplanowana na 15:30 została odwołana. Później przesunięto rozpoczęcie pierwszej serii konkursowej, zaplanowanej na godz. 16:30. Kolejna decyzja podjęta o 16:50 zakładałya dalsze oczekiwanie na poprawę warunków i osłabnięcie wiatru, który w porywach przekraczał nawet 7 m/s. Ostatecznie około godz. 17:15 postanowiono o odwołaniu zawodów i była to jedyna słuszna decyzja.

Przypomnijmy, że na jutro w Lahti zaplanowany jest drugi indywidualny konkurs Pucharu Świata. Poprzedzą go kwalifikacje o godz. 13:30. Początek pierwszej serii zaplanowano na godz. 15:00. Niestety także na jutro prognozy nie są zbyt optymistyczne. Pojawią się opady śniegu, jednak największym utrudnieniem może być wiatr, który od samego rana może osiągać nawet ponad 5 m/s. Słabiej powieje dopiero w okolicach 16:00-19:00, jednak podmuchy nadal mogą wówczas osiągać 2,8-3,6 m/s.

 

informacja własna

 

Dodaj komentarz