You are currently viewing Stan zdrowia Muellera ulega poprawie, Austriak chce wrócić na skocznię

Stan zdrowia Muellera ulega poprawie, Austriak chce wrócić na skocznię

8H7A6095 - Stan zdrowia Muellera ulega poprawie, Austriak chce wrócić na skocznięCoraz lepsze informacje docierają z Austrii na temat stanu zdrowia Lukasa Muellera. Austriacki skoczek, który w wyniku upadku w Tauplitz uległ poważnemu urazowi kręgosłupa, może już poruszać palcami. W związku z poprawą stanu zdrowia były mistrz świata juniorów będzie mógł udać się na dalsze leczenie do specjalistycznego ośrodka w Bad Haering.

 

Po upadku, który miał miejsce 13 stycznia oraz pęknięciu szóstego i siódmego kręgu szyjnego, prognozy dla Muellera nie były zbyt optymistyczne. Pojawiały się obawy czy czucie w nogach, które w wyniku upadku utracił, kiedykolwiek powróci. Jednak szczęśliwie szybka operacja, rehabilitacja oraz wielkie wsparcie sprawiły, że ze zdrowiem Austriaka jest coraz lepiej.

Na specjalnie zwołaną konferencję prasową w szpitalu w Grazu oprócz lekarzy przybył także sam Mueller. Lekarze podkreślili, że proces leczenia przebiega coraz lepiej, w dużej mierze ze względu na wielką pracę i motywację samego zawodnika. Do procesu leczenia wykorzystano również eksperymentalną terapię hiperbaryczną, która przynosi zauważalne efekty.

Mimo fatalnych doświadczeń Austriak nie zatracił ochoty do uprawiania swojego ukochanego sportu, szczególnie w obliczu powracającego czucia w palcach u nóg. – Jeśli kiedykolwiek znów będę miał możliwość skakania, chciałbym to zrobićpowiedział z nadzieją i dodał: – Jestem przekonany, że wyjazd na dalszą rehabilitację do Bad Haering sprawi, że czucie w nogach będzie wracało w coraz większym stopniu.

W ostatnim czasie Muellera w szpitalu odwiedzili sportowcy, którzy również doświadczyli fatalnych kontuzji w swojej karierze, Kira Gruenberg i Thomas Morgenstern. Tyczkarka w zeszłym roku także doznała poważnego urazu kręgosłupa, po którym porusza się na wózku inwalidzkim, a rehabilitację przechodzi w tym samym ośrodku do którego uda się teraz Mueller.

Thomas Morgenstern miał z kolei kilka groźnych upadków w karierze, które na szczęście nie spowodowały aż tak tragicznych konsekwencji zdrowotnych. Ostatniego upadku doznał również na skoczni Kulm w 2014 roku, a po tym wydarzeniu wystartował jedynie na igrzyskach olimpijskich w Soczi. Do Pucharu Świata już nie powrócił, decydując się zakończyć karierę. Teraz jego wizyta była wielkim wsparciem dla Muellera. – To dało mi dużo siły – powiedział po spotkaniu kontuzjowany skoczek.

Austriak podziękował wszystkim osobom, które go wspierały i nadal wspierają w trudnych chwilach, także kolegom z reprezentacji, w tym Stefanowi Kraftowi, który życzył mu zdrowia w wywiadzie telewizyjnym podczas mistrzostw świata w lotach. – Nigdy nie zapomnę momentu, kiedy Stefan Kraft życzył mi szybkiego powrotu do zdrowia w wywiadzie telewizyjnym po zdobyciu brązowego medalu. To uczucie, którego nie da się opisać. Moi koledzy myślą o mnie i dają mi bardzo wiele – powiedział wzruszony Mueller.

 

źródło: krone.at / oe24.at

 

Dodaj komentarz