You are currently viewing Sześciu Polaków na Puchar Kontynentalny w Brotterode, są zmiany

Sześciu Polaków na Puchar Kontynentalny w Brotterode, są zmiany

Biegun Krzysztof Wisla imitacja fot.B.Leja - Sześciu Polaków na Puchar Kontynentalny w Brotterode, są zmianyJuż w najbliższy weekend w niemieckim Brotterode odbędą się kolejne konkursy z cyklu Pucharu Kontynentalnego. Zmagania zaplecza elity skoczków narciarskich odbędą się na obiekcie Inselbergschanze (K-105 / HS-117). W zawodach nie mogło zabraknąć także reprezentantów Polski, którzy wystąpią w mocnym, sześcioosobowym składzie. 

 

W czwartkowe popołudnie poznaliśmy nazwiska zawodników, którzy decyzją sztabu szkoleniowego kadry B, powalczą o punkty w kolejnych zawodach Pucharu Kontynentalnego, które odbędą się w dniach 27-28 lutego w Brotterode. Trener Wojciech Topór zadecydował, że na niemieckim obiekcie zaprezentuje się sześciu biało-czerwonych. Będą to skoczkowie z kadry A, kadry B, a także dwóch zawodników kadry C.

Klusek Bartlomiej Wisla fot.Anna.Cis 300x200 - Sześciu Polaków na Puchar Kontynentalny w Brotterode, są zmiany
Bartłomiej Kłusek, fot. Anna Cis

W składzie reprezentacji Polski znalazł się Krzysztof Biegun, który bardzo dobrze wspomina zeszłoroczną  rywalizację na obiekcie HS-117. Skoczek z Gilowic wygrał wówczas pierwszy z dwóch zaplanowanych konkursów indywidualnych. Drugi dzień zmagań został odwołany ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne. W obecnym sezonie zimowym 21-latek zajmuje 47. pozycję w klasyfikacji generalnej całego cyklu. Na Inselbergschanze zaprezentuje się także Klemens Murańka. Zakopiańczyk powraca do rywalizacji na zapleczu światowej elity, wśród której sklasyfikowany jest na 50. miejscu. Szansę występu w kolejnych zawodach dostał od tenera także Aleksander Zniszczoł. Reprezentant kadry A nie jest jednak tej zimy w najwyższej dyspozycji. W "generalce" PK zajmuje odległą 63. lokatę. Nominację na konkursy w Brotterode otrzymal także Adam Ruda. Dla 20-letniego polskiego zawodnika niemieckie zawody będą okazją do zdobycia pierwszych ''oczek'' do klasyfikacji generalnej całego cyklu tej zimy. Uznanie w oczach 28-letniego szkoleniowca biało-czerwonych zdobył także Krzysztof Miętus. Zakopiańczyk sklasyfikowany jest na 55. pozycji w Pucharze Kontynentalnym w sezonie 2015/2016.

Szóstym reprezentantem naszej kadry będzie Bartłomiej Kłusek. Dobre występy 23-latka w konkursach w Brotterode pozwolą na wywalczenie dodatkowego miejsca na koleny period Pucharu Świata. Zawodnik klubu LKS Klimczok Bystra znajduje się w czołowej ''10'' zaplecza światowej elity skoczków. Z dorobkiem 418 pucharowych punktów sklasyfikowany jest na 9. pozycji.

 

Program zawodów:

 • 27.02.2016 (sobota):
  • 10:00 – oficjalny trening
  • 12:00 – seria próbna
  • 13:30 – konkurs indywidualny
 • 28.02.2016 (niedziela)
  • 11:30 – seria próbna
  • 13:00 – konkurs indywidualny
 

źródło: pzn.pl

 

Dodaj komentarz