You are currently viewing PŚ w Wiśle: Skocznia im. Adama Małysza oczekuje na światową czołówkę

PŚ w Wiśle: Skocznia im. Adama Małysza oczekuje na światową czołówkę

Wisla.Puchar.Swiata.2016 fot.A.Kosman - PŚ w Wiśle: Skocznia im. Adama Małysza oczekuje na światową czołówkęJuż w dniach 3-5 marca zostaną rozegrane zawody Pucharu Świata w Wiśle. Aura na skoczni dopisuje, na zeskoku widnieje już śnieg przygotowywany w ostatnich dniach z wykorzystaniem zarówno armatek, jak i zapasów przetransportowanych z wyższych partii gór. Skocznia im. Adama Małysza będzie gotowa już w czasie tego weekendu.

 
Wasowicz Andrzej fot.Alicja.Kosman 300x200 - PŚ w Wiśle: Skocznia im. Adama Małysza oczekuje na światową czołówkę
Andrzej Wąsowicz, fot. Alicja Kosman / PZN

Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Pucharu Świata w Wiśle Andrzej Wąsowicz z satysfakcją informuje, że na skoczni jest już wystarczająca ilość śniegu, aby przeprowadzić zawody. W nocy ze środy na czwartek przez całą noc pracowały armatki, a wcześniej padał też śnieg. Spadł i tej nocy. Zapobiegawczo postanowiliśmy przywieźć biały puch z wyższych partii gór. 45 niedużych ciężarówek przetransportowało śnieg spod Baraniej Góry. Większe samochody nie dałyby rady przejechać po wąskich, górskich traktach. Nie ukrywam, że ten śnieg bardzo nam się przydał. Obecnie mamy go tyle, ile jest nam potrzebne do przeprowadzenia zawodów – przyznaje Prezes ŚBZN.

Wciąż trwają prace wykończeniowe na skoczni. Przewiduję, że obiekt będzie gotowy do skakania w sobotę po południu i nie wykluczam, że później na skoczni odbędą się treningi. Pracujemy dzień i noc. Telebim działa, jedna trybuna z miejscami siedzącymi już stoi, a budowa drugiej zostanie ukończona jeszcze dzisiaj – dodaje Andrzej Wąsowicz.

Do zawodów zgłosiło się aż 17 reprezentacji. Na skoczni pojawi się cała czołówka światowa.

Bilety wstępu na kwalifikacje oraz konkursy indywidualne Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle (4-5 marca) dostępne są na platformie www.kupbilet.pl

 

Program Pucharu Świata w Wiśle:

 • 3 marca 2016 r. (czwartek):
  • 16:00 – trening oficjalny (2 serie)
  • 18:00 – kwalifikacje
 • 4 marca 2016 r. (piątek):
  • 19:00 – seria próbna
  • 20:30 – konkurs indywidualny
 • 5 marca 2016 r. (sobota):
  • 14:30 – kwalifikacje
  • 16:00 – konkurs indywidualny
 

Autor komunikatu: Alicja Kosman / PZN

 

Dodaj komentarz