You are currently viewing „Wokół skoczni”: Skoki w parach, nowy kask Kota, Małysz spełniający marzenia (przegląd informacji)

„Wokół skoczni”: Skoki w parach, nowy kask Kota, Małysz spełniający marzenia (przegląd informacji)

Malysz Adam WC.Zakopane.2016 fot.Julia .Piatkowska - "Wokół skoczni": Skoki w parach, nowy kask Kota, Małysz spełniający marzenia (przegląd informacji)„Pechowe” występy Petera Prevca na fińskich obiektach już za nami. Michael Hayboeck z kolei skutecznie wypełnił brak zwycięstw Schlierenzauera dla Austrii. Jednak nie tylko tym żyje skoczny świat. O czym pisano i mówiono w skokach… poza skokami? A także co w tym czasie wydarzyło się w skocznym świecie, a nie zostało zauważone?

 

1. Jako standardowi kibice skoków narciarskich przyzwyczailiśmy się do typowego wykonania skoku. Jeden zawodnik, para nart i nienaganna technika, by cało i zdrowo wylądować. Nuda? Tak chyba sądzą Słoweńcy, którzy zostali autorami pierwszego skoku narciarskiego w tandemie! Dla nich nie ma rzeczy niemożliwych. Rok Urbanc oraz Jaka Rus tydzień temu wykonali na skoczni K-40 w Planicy, wydawać by się mogło, nierealny skok dwóch zawodników na jednej parze nart. Pomysł na taki wyczyn wyszedł od strony trainers4me.com - O pomyśle dowiedzieliśmy się we wtorek, w środę zostaliśmy przeszkoleni a w czwartek wykonaliśmy pierwszy skok. Jesteśmy dumni z tego, że to właśnie nas wybrano do realizacji tego zadania. Wszystko działo się tak szybko, że nie było czasu na myślenie o ewentualnych konsekwencjach. Każdy myślał, że jesteśmy szaleni. - zdradzają skoczkowie, którzy przeszli do historii. Słoweńcy przygotowania rozpoczęli od oswojenia się z nartami na płaskim terenie, a po wykonaniu próby małego skoku przeszli na skocznię K-12 i K-40, by ostatecznie oddać skok filmowany przez kamery. Odległość, jaką osiągnęli, to 35 metrów. Poniżej można zobaczyć, jak tworzy się historia. (siol.net/trainers4me.com)

 
Kot.Maciej wyciag fot.Julia .Piatkowska 300x200 - "Wokół skoczni": Skoki w parach, nowy kask Kota, Małysz spełniający marzenia (przegląd informacji)
Maciej Kot, fot. Julia Piatkowska

2. Maciej Kot na zawodach Pucharu Świata w Wiśle zaprezentuje się w nowym kasku (FOTO)! Autorem projektu jest Szymon Chwalisz, którego dzieło na pewno zostanie pochwalone na forum publicznym. Już teraz widać, że barwami dominującymi na kasku będzie biel i niebieski. Na pierwszym szkicu, wykonanym przez autora grafiki, na kasku widnieje lecący... kot w stanie wielkiego skupienia, a jakże by inaczej! Skończone dzieło będziemy mogli podziwiać już za kilka dni (4-5 marca). Czy nowy nabytek Macieja przyniesie mu szczęście? Liczymy na to! (facebook.com/chwalisz.szymon)

 

3. "Baby boom" w świecie skoków narciarskich trwa w najlepsze! Po Goldbergerze i Kasaim kolejny Japończyk dołączył do grona szczęśliwych tatusiów. Taku Takeuchi powitał na świecie synka! Młodemu tacie życzymy wielu spokojnych chwil oraz zdrowia dla maluszka i jego mamy! (facebook.com)

 

4. Każdy, komu choć raz spełniło się nawet najdrobniejsze marzenie, wie, jak wspaniałe uczucia temu towarzyszą. Adam Małysz miał okazję spełnić marzenie małego adepta skoków narciarskich - Tymka Cienciały - o osobistym poznaniu swojego idola. Na filmie wyemitowanym w czasie Pytania na śniadanie widać, jak wielkie zaskoczenie towarzyszyło Tymkowi w czasie spotkania z Orłem z Wisły. Poniżej film ze spotkania. (tvp.pl/ youtube.com/tymoteuszcienciała). Dodajmy, że Małysz wspierał radą polskich juniorów podczas niedawnego czempionatu w rumuńskim Rasnovie.

 
Damjan Jernej S.Piwowar 300x200 - "Wokół skoczni": Skoki w parach, nowy kask Kota, Małysz spełniający marzenia (przegląd informacji)
Jernej Damjan, fot. Stefan Piwowar

5. Jernej Damjan, który z powodu kontuzji kolana zmuszony jest pauzować w obecnym sezonie Pucharu Świata, nie zapomina o skokach narciarskich. Słoweniec sprawdzał się ostatnio w roli komentatora sportowego. Na zdjęciu zamieszczonym na Instagramie widać, że nowa posada podoba się Jernejowi. Jednak zanim Damjan na stałe zasiądzie na komentatorskim fotelu, czeka go jeszcze kilka sezonów Pucharu Świata. Czekamy z niecierpliwością na powrót Słoweńca i życzymy mu dużo zdrowia! (facebook.com/JernejDamjanAthlete)

 

6. W wieku 96 lat zmarł  Manne SalonenJako zawodnik z powodu problemów zdrowotnych wcześnie musiał zakończyć karierę. Pozostał jednak przy skokach narciarskich i odegrał rolę w organizacji wielu konkursów. Jedną z inicjatyw zmarłego Salonena była organizacja zawodów Gulf Hill Day. Manne przedstawiał też pewną kwestię, tajemnicę długowieczności: - Jem tylko tyle, ile potrzebuję. Czasami wydaje mi się, że można zjeść jeszcze dodatkową porcję, ale wtedy trzeba powiedzieć: dość. (iltasanomat.f)

 
Kojonkoski Mika WSC.Oslo .2011 fot.Stefan.Piwowar 300x199 - "Wokół skoczni": Skoki w parach, nowy kask Kota, Małysz spełniający marzenia (przegląd informacji)
Mika Kojonkoski, fot. Stefan Piwowar

7. Mika Kojonkoski w wywiadzie dla TVP Sport otwarcie mówi o tym, że trenerem Polaków nie zostanie, ponieważ obowiązuje go zatrudnienie w fińskim komitecie olimpijskim i sam jeszcze nie czuje wewnętrznego głosu, który podpowiadałby mu powrót do gniazda trenerskiego. Mówi także o tym, że Finowie muszą pomyśleć o zatrudnieniu szkoleniowca spoza kraju, by móc wrócić do poziomu sprzed kilku lat, gdy regularnie widywani byli w czołówce zawodów. Jak rozwiążą się te dwie kwestie, pokaże czas. (sport.tvp.pl)

 

8. "110%" taki tytuł nosi film o znanych polskich sportowcach, który wchodzi właśnie do kin. Premiera miała miejsce 23 lutego w warszawskiej Kinotece. W kinach całej polski film będzie dostępny od 26 lutego. Dokument ten opowiada o drodze sportowca na szczyt, rzeczach, które musiał poświęcić, by piąć się coraz wyżej, spełnianiu osobistych marzeń i radzeniu sobie w czasie sukcesów i porażek. Na ekranie zobaczymy między innymi: Adama Małysza, Karola Bieleckiego, Bartłomieja Bonka, Anitę Włodarczyk, Natalię Partykę, Maję Włoszczowską, Andrzeja Wronę, Roberta Lewandowskiego. Poniżej zwiastun filmu. (sport.tvp.pl)

 
 

9. Skoków na nartach próbują także ludzie, którzy na co dzień ze śniegiem nie mają do czynienia. O tym jak bolesnym sportem mogą okazać się skoki narciarskie, przekonała się pływaczka, złota medalistka olimpijska, Rebecca Adlington, która w programie The Jump oddała nietypowy skok narciarski. Mimo że po wybiciu się z niewielkiego progu, pływaczka wylądowała na ogromnym dmuchanym materacu, doszło u niej do bolesnej kontuzji ramienia, którą Rebecca określiła jako gorszą pod względem bólu niż poród. (dailymail.co.uk)

 

zebrała Paulina Jarmolik

 

Dodaj komentarz