You are currently viewing PK Brotterode: Niedzielny konkurs odwołany!

PK Brotterode: Niedzielny konkurs odwołany!

Brotterode Inselbergschanze WSV.Brotterode - PK Brotterode: Niedzielny konkurs odwołany!Niemieckie Brotterode, choć szczęśliwe dla polskich skoczków, dla większości innych nacji nie było powodem do radości. Wczoraj wskutek silnych podmuchow wiatru podczas przedłużąjącego się treningu groźnie upadł Thomas Diethart, a konkurs zakończył się po jednej serii. Dziś jury postanowiło nie przedłużać i  od razu odwołać zawody.

 

DSC 0134 300x199 - PK Brotterode: Niedzielny konkurs odwołany!
Bartłomiej Kłusek, fot. Bartosz Leja

Podmuchy wiatru już przed południem nie dawały za wygraną – zaplanowaną na 11.30 serię próbną postanowiono odwołać już o 11.10. Konkurs miał rozpocząć się o 13.00, jednak ponieważ porywsty wiatr nie ustawał, organizatorzy nie czekali długo z wiążącymi decyzjami – już o 12.45 pojawił się komunikat o odwołaniu zawodów ze względu na zbyt silny wiatr. 

Tym samym szczęśliwy z Niemiec wyjeżdża Bartłomiej Kłusek, który wczoraj w jednoseryjnym konkursie odniósł swoje pierwsze w karierze zwycięstwo w zawodach „drugiej ligi” i wywalczył tym samym dodatkowe, siódme miejsce startowe dla biało-czerwonych na ostatni period tegorocznego sezonu Pucharu Swiata.

Następne konkursy Pucharu Kontynentalnego odbędą się w nadchodzący piątek i sobotę na obiekcie HS-117 w norweskim Vikersund. Kolejny weekend to już dwie finałowe rozgrywki PK w Czajkowskim.

 

informacja własna

 

Dodaj komentarz