You are currently viewing Austriacy i Norwegowie na konkursy PŚ w Wiśle, Titisee-Neustadt i Planicy

Austriacy i Norwegowie na konkursy PŚ w Wiśle, Titisee-Neustadt i Planicy

Hayboeck S A.Sierotnik - Austriacy i Norwegowie na konkursy PŚ w Wiśle, Titisee-Neustadt i PlanicyKonkursy w Wiśle rozpoczną ostatni period zmagań elity w Pucharze Świata 2015/2016. Skocznia im. Adama Małysza będzie już w nadchodzący weekend gościć najlepszych skoczów tego sezonu.  Jako pierwsi skład swoich reprezentacji podali Austriacy i Norwegowie. Zobaczmy, kto zaprezentuje się podczas rywalizacji w Polsce.

 

Austria

Altenburger Florian CoC.Seefeld.2014 fot.Julia .Piatkowska 300x200 - Austriacy i Norwegowie na konkursy PŚ w Wiśle, Titisee-Neustadt i Planicy
Florian Altenburger, fot. Julia Piątkowska

Podczas ostatniego periodu Pucharu Świata w sezonie 2015/2016 Austriacy mogą skakać w siedmioosobowym składzie. Trener Heinz Kuttin podał nazwiska swoich podopiecznych, którzy powalczą o jak najlepsze lokaty podczas konkursów rozegranych w Wiśle. Decyzją 45-letniego szkoleniowca do piątki reprezentantów, którzy zaprezentowali się w Ałmatach dołączą Florian Altenburger i Ulrich Wohlgenannt. Dla obu zawodników rywalizacja w Polsce będzie okazją do zdobycia pierwszych tej zimy punktów do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Oprócz 22-latka i jego o rok młodszego kolegi, Austriacy zabierają do Polski swój najmocniejszy skład. Dwójkę mniej doświadczonych zawodników będzie wspierał Stefan Kraft, który zajmuje 6. miejsce w klasyfikacji całego sezonu. Podczas konkursów w Wiśle nie mogło zabraknąć także lidera austriackich skoczków tej zimy, Michaela Hayboecka. Skoczek urodzony w Linzu, który niedługo będzie obchodził 25. urodziny, sklasyfikowany jest na trzeciej pozycji wśród światowej elity. Skład reprezentacji prowadzonej przez Heinza Kuttina uzupełnią Manuel Fettner i Manuel Poppinger, którzy zajmują 25. oraz 27. lokatę w gronie punktujących. Ostatnim z nominowanych na zawody rozgrywane na skoczni im. Adama Małysza jest Philipp Aschenwald. 20-letni Tyrolczyk tej zimy sklasyfikowany jest na 43. miejscu w Pucharze Świata.

 

Norwegia

DSC 0396 300x199 - Austriacy i Norwegowie na konkursy PŚ w Wiśle, Titisee-Neustadt i Planicy
Kenneth Gangnes, fot. Bartosz Leja

Zawodnicy z Kraju Wikingów podczas ostatniego periodu zmagań elity w sezonie 2015/2016 w konkursach mogą wystawić sześciu swoich podopiecznych. Dziś rano Norweski Związek Narciarski podał nazwiska tych skoczków, którzy zaprezentują się w Wiśle, Titisee-Neustadt oraz podczas finału sezonu w słoweńskiej Planicy.

Decyzją trenera Alexandra Stoeckla do Polski uda się najsilniejsza reprezentacja Norwegii. W składzie znazazł się Joachim Hauer, który w obecnym sezonie sklasyfikowany jest na 18. pozycji wśród najlepszych skoczków świata. Kolegę z reprezentacji do końca zimowych zmagań będzie wspierał Andreas Stjernen. 28-latek zajmuje 11. miejsce w gronie punktujących zawodników tej zimy. Jedno ''oczko'' wyżej w klasyfikacji generalnej plasuje się Anders Fannemel.  Podczas konkursów rozegranych w Wiśle nie może zabraknąć także prezentujących bardzo dobrą formę w obecnym sezonie Daniela Andre-Tande i Johanna Andre Forfanga, który powróci do skoków po tygodniowej przerwie. Podopieczni Alexandra Stoeckla zajmują odpowiednio 7. i 6. pozycję w Pucharze Świata. Liderem kadry Kraju Wikingów będzie Kenneth Gangnes. Dla 26-letniego skoczka jest to najlepszy sezon w karierze. W cyklu PŚ Norweg zajmuje 4. lokatę, tracąc do trzeciego Michaela Hayboecka zaledwie 70 punktów.

 

źródło: oesv.at / skiforbundet.no

 

Dodaj komentarz