You are currently viewing Polacy i Japończycy testowali skocznię w Wiśle, Hula: „Jest super przygotowana”

Polacy i Japończycy testowali skocznię w Wiśle, Hula: „Jest super przygotowana”

Hula Stefan Wisla.2016 fot.Alicja.Kosman - Polacy i Japończycy testowali skocznię w Wiśle, Hula: "Jest super przygotowana"W środę na skoczni w Wiśle odbył się ostatni trening zawodników przed konkursami Pucharu Świata. Obiekt przetestowali polscy oraz japońscy skoczkowie narciarscy. W treningu udział wzięli m.in. Maciej Kot, Andrzej Stękała i Stefan Hula. Wieczorem odbyła się też próba generalna nagłośnienia i całości obiektu przed czwartkowymi kwalifikacjami.

 
Wisla Malinka Wisla.2016 fot.A.Kosman 300x200 - Polacy i Japończycy testowali skocznię w Wiśle, Hula: "Jest super przygotowana"
Skocznia w Wiśle Malince gotowa do Pucharu Świata, fot. Alicja Kosman / PZN

W środę w godzinach popołudniowych na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince rozegrany został trening. Polscy reprezentanci i skoczkowie japońscy oprócz szlifowania formy sprawdzali jednocześnie gotowość obiektu HS-134. Ostatnich poprawek w swoich skokach mieli okazję dokonać zawodnicy z kadry B oraz C, którzy wezmą udział w zawodach Pucharu Świata w Wiśle oraz Pucharu Kontynentalnego w Vikersund.

Przez ostatnie kilkanaście dni organizatorzy wiślańskiego Pucharu Świata przygotowywali obiekt im. Adama Małysza na tyle starannie, by kapryśna pogoda nie była w stanie przeszkodzić w przeprowadzeniu zawodów.

– Obiekt jest super przygotowany, jest równiutko, tory rewelacyjne, pogoda też fajna. Patrząc na prognozę, to w czwartek i piątek również ma być super – powiedział Stefan Hula, obecnie w kadrze B. – Mam nadzieję, że będą fajne konkursy, pogoda dopisze i będziemy się dobrze bawić. Ogólnie nie jest to moja ulubiona skocznia, ale już w poniedziałek na treningu moje skoki były fajne. W środę oddałem tylko dwa, również całkiem przyzwoite, więc mam nadzieję utrzymać ten poziom w czwartek, piątek i sobotę – przyznał podopieczny Macieja Maciusiaka. – Mimo słabszych skoków cały czas robiłem to, co do mnie należy i teraz od Skandynawii znowu przyszły dobre wyniki. Tutaj również chciałbym osiągnąć dobry wynik - dodał popularny „Stefanek”.

Kasai Noriaki MŚwL Kulm.2016 fot.Bartosz.Leja  300x199 - Polacy i Japończycy testowali skocznię w Wiśle, Hula: "Jest super przygotowana"
Noriaki Kasai, fot. Bartosz Leja

W środę zjawił się w Wiśle duet Kułaga & Magiera, który zadba o dobrą zabawę i gorący doping na trybunach wiślańskiego obiektu. Próba nagłośnieniowa wypadła równie pomyślnie. - Kochani, bardzo na was czekamy. Liczymy na to, że jak zawsze z uśmiechniętymi minami i w biało-czerwonych barwach będziecie nam pomagać dopingować najlepszych naszych skoczków. Już wszystko jest gotowe, mnóstwo śniegu nawiezione. Organizatorzy absolutnie perfekcyjnie przygotowali wszystko na wasze przybycie, dlatego bardzo na was czekamy. Pamiętajcie, w czwartek kwalifikacje, a w piątek i sobotę damy wspólnie arcypokaz mistrzowskiego kibicowania. Wiem, że na was zawsze można liczyć. Zapraszamy na Puchar Świata w Wiśle - powiedział testach sprzętu Grzegorz Kułaga.

W czwartek na skoczni im. Adama Małysza o godzinie 18:00 rozegrane zostaną kwalifikacje. O awans do sobotniego konkursu powalczy 13 reprezentantów Polski. Bilety na kwalifikacje i zawody indywidualne można nabywać na www.Kupbilet.pl oraz w specjalnym punkcie pod skocznią w Wiśle.

 

Autor komunikatu – Anna Karczewska
Biuro Prasowe Pucharu Świata Wisła 2016

 

Dodaj komentarz