You are currently viewing Michael Hayboeck obchodził swoje 25. urodziny na skoczni w Wiśle

Michael Hayboeck obchodził swoje 25. urodziny na skoczni w Wiśle

Hayboeck Michael WC.Wisla .2016.Birthday fot.Alicja.Kosman - Michael Hayboeck obchodził swoje 25. urodziny na skoczni w WiśleSobotni konkurs Pucharu Świata w Wiśle nie doszedł do skutku, ale na zeskoku obiektu im. Adama Małysza pojawił się jeden z najlepszych skoczków na świecie – Michael Hayboeck. Austriak obchodził w tym dniu 25. urodziny i z tej okazji organizatorzy przygotowali dla skoczka prezent – urodzinowy tort ufundowany przez wiślańską cukiernię „U Janeczki”.

 

Tuż po odwołaniu zawodów na zeskok obiektu zaproszony został Michael Hayboeck, a zgromadzeni na trybunach kibice wspólnie odśpiewali mu „sto lat” w wersji polskiej oraz niemieckiej. Austriackiemu skoczkowi wręczony został specjalny tort przygotowany przez wiślańską Cukiernię „U Janeczki”. Urodzinowe ciasto o smaku czekolady i czarnej porzeczki ozdobione było skokowymi akcesoriami: nartami i kombinezonem oraz austriacką flagą.

Austriak urodził się 5 marca 1991 roku w Linzu i jest jednym z trójki braci, którzy uprawiają skoki narciarskie. Michael Hayboeck to aktualnie trzeci zawodnik klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w skokach narciarskich w tym sezonie. W lutym wygrał trzy konkursy Pucharu Świata w rzędu, a w tym sezonie łącznie stawał 9 razy na podium. Obiekt im. Adama Małysza jest w pewien sposób szczególny dla Hayboecka – to właśnie tutaj po raz pierwszy w swojej karierze stanął na podium Pucharu Świata – 16 stycznia 2014 roku był trzeci.

 

Autor komunikatu – Alicja Kosman
Biuro Prasowe Pucharu Świata Wisła 2016

 

Dodaj komentarz