You are currently viewing Stefan Kraft: „Osiągnąłem wszystko, co chciałem”

Stefan Kraft: „Osiągnąłem wszystko, co chciałem”

Kraft Stefan WC.Oslo .2016.belka fot.Julia .Piatkowska - Stefan Kraft: „Osiągnąłem wszystko, co chciałem”Stefan Kraft, najlepszy obok Michaela Hayboecka reprezentant Austrii, obecny sezon może zaliczyć do udanych. W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata zajmuje wysokie, szóste miejsce, a w mistrzostwach świata w lotach zdobył dwa brązowe medale. Austriak podzielił się swoimi wrażeniami dotyczącymi zimy w rozmowie z portalem fis-ski.com.

 

Do zakończenia zimowych zmagań pozostały dwa weekendy ze skokami narciarskimi, zawody w niemieckim Titisee-Neustadt oraz tradycyjnie konkursy na skoczni mamuciej w słoweńskiej Planicy. Stefan Kraft zapytany o ocenę swojej formy mijającej zimy był usatysfakcjonowany. – Jestem bardzo zadowolony. Osiągnąłem wszystko, co chciałem. Moim najważniejszym celem było zdobycie medalu w mistrzostwach świata w lotach w Bad Mitterndorf. Udało się sięgnąć nawet po dwa. Piąte miejsce w Turnieju Czterech Skoczni jest także dobrym wynikiem, a udało mi się odnieść również zwycięstwo w Pucharze Świata. Oczywiście nie jestem spełniony, ponieważ wiem że stać mnie na jeszcze więcej – powiedział Austriak.

Okazuje się, że podopieczny Heinza Kuttina był zaskoczony trzema zwycięstwami Michaela Hayboecka w Finlandii. - Szczerze nie spodziewałem się tego. Oczywiście mieliśmy nadzieję na liczne sukcesy, ale w tym sezonie, w którym Peter Prevc notuje takie świetne wyniki, nie mogliśmy oczekiwać takiej passy. To było wspaniałe i pokazało, że jednak jest możliwe bardzo szybko. Być może pewnego dnia będę w stanie również dokonać tego samego - stwierdził 22-letni skoczek.

W rozmowie nie zabrakło pytania o świetne występy Petera Prevca, któremu Kraft nie szczędził pochwał. - To, co on robi, jest niesamowite. Nie tylko w tym sezonie, ale także w poprzednich znajdował się na podium klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. W tym roku zrobił kolejny krok do przodu i jest bardzo regularny. Prawdopodobnie ustanowi nowy rekord pod względem ilości punktów zgromadzonych w jednym sezonie. Nie potrafię sobie wyobrazić, aby nie znalazł się na podium w zawodach w Planicy. Skacze rewelacyjnie, jego forma jest niesamowita - wychwalał swojego rywala ze Słowenii ubiegłoroczny zwycięzca Turnieju Czterech Skoczni.

Stefan Kraft opowiedział także o celach, które stawia sobie przed końcówką zmagań w obecnym sezonie. - Chcę dobrze skakać. Zwłaszcza zawody w Planicy są szczególne, gdyż każdy zawodnik na nie czeka. Mam bardzo dobre wspomnienia z zeszłorocznych konkursów w Słowenii. Tamtejsza skocznia jest świetnie zaprojektowana. Chcę oddać jak najwięcej skoków powyżej 200., a nawet 220. metra. Być może znowu uda mi się wskoczyć na podium. Atmosfera będzie z pewnością rewelacyjna. Już w Bad Mitterndorf było prawie tyle samo Słoweńców, co Austriaków. To będą po raz kolejny szalone zawody – zakończył austriacki skoczek.

 

źródło: fis-ski.com

 

Dodaj komentarz