You are currently viewing „Wokół skoczni”: pierwszy taniec Morgiego, historia Klimka, bieg dla Lukasa (przegląd informacji)

„Wokół skoczni”: pierwszy taniec Morgiego, historia Klimka, bieg dla Lukasa (przegląd informacji)

Murańka Klemens MŚwL.Kulm .2016 fot.Julia .Piatkowska - "Wokół skoczni": pierwszy taniec Morgiego, historia Klimka, bieg dla Lukasa (przegląd informacji)Karuzela Pucharu Świata w sezonie 2015/2016 powoli zwalnia bieg, by już za dziesięć dni na stacji końcowej „Planica” ofiarować Kryształową Kulę najlepszemu skoczkowi tej zimy. Przed tym jednak czekają nas jeszcze zmagania w Titisee-Neustadt. Jednak nie tylko tym żyje skoczny świat. O czym pisano i mówiono w skokach… poza skokami? A także co w tym czasie wydarzyło się w skocznym świecie, a nie zostało zauważone?

 

DSC 00331 300x199 - "Wokół skoczni": pierwszy taniec Morgiego, historia Klimka, bieg dla Lukasa (przegląd informacji)
Andrzej Stękała, fot. Bartosz Leja

1. Andrzej Stękała został nominowany w plebiscycie na Młodego Asa Podhala 2015 (Odkrycie Roku). Głosowanie sms-owe trwało do 4 marca. Oficjalne wyniki jeszcze nie są znane opinii publicznej. W grupie nominowanych do Odkrycia Roku znajduje się jeszcze szesnastu sportowców różnych dyscyplin. W obecnym sezonie zimowym Andrzej Stękała zadebiutował w zawodach Pucharu Świata – najlepszy występ zanotował w norweskim Trondheim gdzie zajął szóste miejsce. Szczegóły związane z plebiscytem można zobaczyć TUTAJ. (sportowepodhale.pl)

 

2. Skocznia w Szczyrbskim Plesie stała się tłem w reklamie T-Mobile. Na załączonym filmie widać grupę wesoło bawiącą się w śnieżnym otoczeniu skoczni wraz ze śpiewającą Cleo. Całość możecie zobaczyć niżej. (t-mobile.pl)

 

3. Klemens Murańka stał się bohaterem filmu, w którym opowiada o swojej karierze i wadzie wzroku, którą długi czas bagatelizował i skakał na nartach mając zaledwie 20% ostrości widzenia. Miejmy nadzieję, że droga, jaką pokonał Klemens, będzie dla kogoś inspiracją. (facebook.com/evenementy)

Z cyklu sobotnie kino. Zapraszamy na mrożący krew w żyłach, niezwykły dokument o walce Klemensa Murańki. Nie, nie, nie chodzi o boks. ZOBACZCIE sami jakie scenariusze pisze życie, chusteczki mogą się przydać.

Posted by Eve-nement Team on 27 luty 2016

 

4. Thomas Morgenstern od tygodnia walczy w austriackim „Dancing Stars”! Skocznię i samoloty zamienił teraz na taneczny parkiet i w parze z Roswithą Wieland stawia swoje pierwsze kroki pod okiem jurorów i szerokiej publiczności. Za pierwszy taniec para otrzymała 18 punktów (na 40 możliwych do uzyskania). Morgi w pierwszym odcinku "Tańca z Gwiazdami" zaprezentował się następująco :

 

5. Anssi Koivuranta jest jednym z wielu skoczków narciarskich, których pasją jest lotnictwo. Po zakończeniu kariery aktywnego skoczka Fin ma teraz dużo czasu, by zająć się swoim hobby. Anssi ma za sobą pierwszy samodzielny lot samolotowy, który można obejrzeć TUTAJ. (areena.yle.fi)

 

6. Wspominaliśmy we wcześniejszym odcinku "Wokół skoczni" o reklamie, w której wzięli udział słoweńscy skoczkowie. Kadra Gorana Janusa zareklamowała sklep "Mercator". Na poniższym filmie możecie zobaczyć, jak wyglądała praca nad zrealizowaniem przedsięwzięcia. (youtube.com/mercatorslovenija)

 

8H7A6095 300x199 - "Wokół skoczni": pierwszy taniec Morgiego, historia Klimka, bieg dla Lukasa (przegląd informacji)
Lukas Mueller, fot.Julia Piątkowska

7. Austriak, Lukas Mueller, który po fatalnym upadku na skoczni mamuciej w Kulm, ma ogromne wsparcie w całym środowisku narciarskich. Takie zachowanie ma niebywałe znaczenie w czasie wyczerpującej rehabilitacji, jaką przechodzi teraz młody skoczek. Sympatycy powrotu do zdrowia Lukasa chcą wesprzeć go i  przeznaczą na leczenie kolegi kwoty uzyskane podczas corocznego biegu "Wings for Life", który odbędzie się 8 maja w Wiedniu i wielyu innych miejscach na świecie. Jednym z uczestników będzie Thomas Morgenstern. Szczegóły biegu można poznać TUTAJ(facebook.com/LukasMüller)

 

Planica Letalnica B.Leja 300x200 - "Wokół skoczni": pierwszy taniec Morgiego, historia Klimka, bieg dla Lukasa (przegląd informacji)
Letalnica w Planicy, fot. Bartosz Leja

8. Uwaga na fałszywe bilety na zakończenie Pucharu Świata 2015/2016 w słoweńskiej Planicy. Słoweńska policja po śledztwie dotyczącym wadliwych biletów na konkursy skoków narciarskich w Planicy sprzedawanych przez portal bolha.com zatrzymała dwóch Słoweńców odpowiedzialnych za to wykroczenie. Cała sprawa została ujawniona po tym, jak kupujący sprawdzili autentyczność biletów. Policja radzi, by sprawdzać autentyczność posiadanych wejściówek u autoryzowanego dealera. (siol.net)

 

9. Jeżeli podróżować, to tylko z przygodami! Jakub Kot w drodze na konkursy finałowe Pucharu Kontynentalnego w Czajkowskim spotkał w samolocie... Joannę Krupę! Spotkanie to nie mogło zakończyć się inaczej - zostało uwiecznione na zdjęciach. Zobaczcie: 

Podróżowanie z gwiazdami Emotikon grin VIPs! Emotikon smile Emotikon smile :-)

Opublikowany przez Jakub Kot na 9 marca 2016

 

zebrała Paulina Jarmolik

 

Dodaj komentarz