You are currently viewing Yuta Watase kończy sportową karierę

Yuta Watase kończy sportową karierę

watase yuta b.leja 1200 - Yuta Watase kończy sportową karieręWraz z nadchodzącym końcem sezonu zimowego zmniejsza się grono czynnych skoczków. Kolejnym zawodnikiem, który postanowił rozstać się z nartami, jest 33-letni Yuta Watase. Japończyk rozpoczął starty w Pucharze Świata w sezonie 1998/1999, natomiast swój ostatni skok odda 19 marca podczas zawodów na Okurayamie.

 

Watase zdecydował, że obecny sezon 2015/2016, po niemal 17 latach, będzie ostatnim w jego czynnej sportowej karierze skoczka narciarskiego. Reprezentant klubu Megamilk Snow Brand Ski Team zadebiutował w 1999 roku podczas zawodów w Sapporo, w których od razu zdobył pierwsze punkty (24. miejsce), a ostatni raz na skoczni zaprezentuje się 19 marca podczas 17. edycji krajowego konkursu Ito Cup.

- Zacząłem skakać w trzeciej klasie szkoły podstawowej. Z nartami związałem się na ponad połowę swojego życia. Dziękuję wszystkim, którzy mnie wspierali – napisał Yuta Watase na profilu Jump Snow Brand na Facebooku.. 

33-letni zawodnik w PŚ rywalizował przez 11 sezonów. Najbardziej znaczące osiągnięcia zanotował zimą 2008/2009, zajmując 33. pozycję w końcowej klasyfikacji z dorobkiem 142 punktów. Wtedy też osiągnął swój najlepszy wynik w pojedynczych zawodach, zajmując 5. lokatę przed własną publicznością w Sapporo. Na podium pucharowych zmagań najwyższej rangi stał tylko raz - wraz z kolegami i koleżankami w historycznym konkursie drużyn mieszanych rozegranym w norweskim Lillehammer w 2012 roku zajął 2. miejsce. Znacznie lepiej wiodło mu się w konkursach letniej Grand Prix - w nich dziewięciokrotnie wskakiwał do czołowej ''10'', a w 2012 roku zdołał nawet zająć 10. lokatę w końcowej klasyfikacji.

33-letni skoczek urodzony w Rumoi kilkukrotnie reprezentował swój kraj na międzynarodowych, medalowych imprezach. Zarówno na igrzyskach w Soczi, jak i mistrzostwach świata w Predazzo zajmował na normalnym obiekcie 21. pozycję. We Włoszech wystartował też na dużej skoczni, jednak nie zdołał zakwalifikować się do drugiej serii (34. pozycja). Swój rekord życiowy wynoszący 216,5 metra pobił w 2012 roku podczas „lotnego czempionatu” w Vikersund, gdzie zajął 25. pozycję. Na swoim koncie ma też drużynowe medale igrzysk azjatyckich - złoto zdobyte w kazachskich Ałmatach w 2011 roku i srebro wywalczone 8 lat wcześniej w ojczystym Aomori.     

 

źródło: Facebook (megsnow.jump) / informacja własna

 

Dodaj komentarz