You are currently viewing Dawid Kubacki: „Dodałem jeden element i mogłem fajnie polatać”

Dawid Kubacki: „Dodałem jeden element i mogłem fajnie polatać”

Kubacki Dawid WC.Planica.2016 fot.Julia .Piatkowska - Dawid Kubacki: "Dodałem jeden element i mogłem fajnie polatać"Dawid Kubacki po raz kolejny tej zimy udowodnił, że stać go na dalekie loty na skoczniach mamucich. Zawodnik z Szaflar szybując w Planicy 216 metrów ustanowił dziś swój nowy rekord życiowy. Ostatecznie w konkursowych zmaganiach uplasował się na 24. pozycji. – Była radość skakania. Mogłem fajnie polatać, to bardzo pozytywny dzień – cieszył się.

 

Kwalifikacje nie zapowiadały dalekich lotów Kubackiego – reprezentant polskiej kadry B skoczył 184,5 metra i zajął 28. pozycję.

Kubacki Dawid WC.Sapporo.2016 fot.Przemek.Wardega 300x199 - Dawid Kubacki: "Dodałem jeden element i mogłem fajnie polatać"
Dawid Kubacki, fot. Przemek Wardęga

– W kwalifikacjach może nie było imponujących odległości, ale tam też nie miałem takich fajnych warunków. Dostałem minus cztery punkty za wiatr, podczas gdy inni mieli odejmowane nawet minus dwadzieścia. Ciężko było z tego odlecieć i dlatego ledwo dostałem się do konkursu. Cieszę się jednak, że to się udało. Konkurs oceniam całkiem pozytywnie. Teraz mogłem fajnie polatać, jest nowa życiówka, więc ja jestem bardzo zadowolony, to bardzo dobry dzień – ocenił.

Zapytany o to, co udało mu się poprawić podczas dłuższych konkursowych prób (208,0 / 216,0 m), odparł: – Dodałem jeden mały element, który pomógł mi się dostać dalej biodrem nad narty i w drugiej fazie dużo fajnie mi to odlatywało. Chodziło dokładnie o kierunek wyjścia z progu. Nie miałem żadnych problemów, była tylko radość skakania.

O ewentualnym udziale w sobotnim konkursie drużynowym, jeszcze w czasie trwania zawodów, 26-latek powiedział: – Ja na decyzję trenerów mogłem wpłynąć tylko swoimi skokami. To mam już na dziś za sobą. Teraz wiemy już, że mimo rekordowego skoku, Kubacki nie znalazł wystarczającego uznania w oczach Łukasza Kruczka. W jutrzejszych zmaganiach Polskę reprezentować będą: Maciej Kot, Andrzej Stękała, Stefan Hula i Kamil Stoch.

Warto wspomnieć, że to jednak właśnie Kubacki był najwyżej sklasyfikowanym polskim zawodnikiem (na 15. miejscu) podczas styczniowych mistrzostw świata w lotach narciarskich, które odbywały się w austriackim Tauplitz.

 

informacja własna

 

Dodaj komentarz