You are currently viewing Kranjec nie był pewny zwycięstwa, Prevc: „Mógłbym już pojechać do domu”

Kranjec nie był pewny zwycięstwa, Prevc: „Mógłbym już pojechać do domu”

Kranjec Prevc Planica.2016 2 fot.Julia .Piatkowska - Kranjec nie był pewny zwycięstwa, Prevc: "Mógłbym już pojechać do domu"Po czwartkowym triumfie Petera Prevca, także w dzisiejszej rywalizacji na Letalnicy w Planicy najlepszym zawodnikiem okazał się reprezentant Słowenii. Na najwyższym stopniu podium znalazł się doświadczony Robert Kranjec. Jak sam przyznał, po świetnym skoku kolegi z drużyny na 242 metr, nie był pewny ostatecznego triumfu.

 
10906217 668487426592899 2371789810216949826 n 300x200 - Kranjec nie był pewny zwycięstwa, Prevc: "Mógłbym już pojechać do domu"
Robert Kranjec, fot. Julia Piątkowska

Robert Kranjec skokiem na 224,5 metra zapewnił sobie prowadzenie po pierwszej serii konkursowej. W finale pomimo fenomenalnego skoku Petera Prevca na 242 metry, Kranjec odpowiedział 236 metrową odległością i zapewnił sobie siódmy pucharowy triumf w sezonie.

Wiedziałem, że Peter poleciał w drugim skoku bardzo daleko i słyszałem entuzjazm fanów. Stało się dla mnie jasne, że będę musiał dobrze się zaprezentować, aby go pobić. Nie byłem pewien, czy drugi skok wystarczy mi do zwycięstwa. Jestem jednak bardzo szczęśliwy, ponieważ udało mi się pokonać Petera, który jest najlepszym zawodnikiem całego sezonu – powiedział po konkursie 34-letni Słoweniec, a zapytany o plany na kolejne dni rywalizacji, odparł: – W niedzielnym konkursie chciałbym utrzymać drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w lotach.

Prevc Peter WC.Planica.2016.2 fot.Julia .Piatkowska 300x200 - Kranjec nie był pewny zwycięstwa, Prevc: "Mógłbym już pojechać do domu"
Robert Kranjec, fot. Julia Piątkowska

Z końcowego rezultatu bardzo zadowolony był także Peter Prevc, który zdołał wskoczył na drugą lokatę. – Byłem szczęśliwy, że mogłem poczekać na liderującego Robiego na zeskoku i że także poszło mu świetnie. To był wyjątkowy dzień. Wszystko, co wydarzyło się w tym sezonie było świetne. Tak naprawdę nie mam wiele do powiedzenia, ponieważ wszystko było widać. Ten sezon jest już dla mnie kompletny. Mam już Puchar Świata, Puchar Świata w lotach, 21 miejsc na podium. Tak naprawdę mógłbym pojechać już teraz do domu i nie wystartować w sobotę i niedzielę – zażartował podczas konferencji prasowej, po czym dodał: – Oczywiście w dwóch ostatnich konkursach dam z siebie wszystko.

Trzecim słoweńskim specjalistą od lotów był Jurij Tepes, który jednak spisał się poniżej oczekiwań i swoich możliwości. – Nie jestem zadowolony ze swojego stylu, który prezentowałem przez cały sezon. Muszę przyznać, że nie mogę się doczekać jego zakończenia – powiedział dobitnie.

Dodajmy, że w jutrzejszej rywalizacji drużynowej, Słowenię będą reprezentować właśnie Kranjec, Prevc, Tepes, a także Anze Semenic.

 

 

źródło: informacja własna / delo.si

 

Dodaj komentarz