You are currently viewing Dawid Kubacki: „Jest lekki żal i bardzo dużo rezerwy”

Dawid Kubacki: „Jest lekki żal i bardzo dużo rezerwy”

Kubacki Dawid MP.Wisla .2016 fot.Julia .Piatkowska - Dawid Kubacki: "Jest lekki żal i bardzo dużo rezerwy"Dawid Kubacki ma za sobą najlepszy sezon Pucharu Świata w karierze, jednak wciąż jego skoki w porównaniu do tych z lata pozostawiały sporo do życzenia. Reprezentant kadry B w klasyfikacji generalnej PŚ zajął 29. lokatę, a w dzisiejszych mistrzostwach Polski uplasował się na 4. pozycji. – Rezerwy jest na pewno jeszcze bardzo dużo – zapewnił.

 

Kubacki solidnym akcentem zakończył sezon Pucharu Świata w Planicy, dwukrotnie plasując się w czołowej trzydziestce stawki i ustanawiając swój nowy rekord życiowy, który od niedzieli wynosi 216,5 metra. Co mówił po zakończeniu pucharowej rywalizacji?

Człowiek myśli, żeby sobie troszkę odpocząć, bo wiadomo, że po drodze sezon jest męczący. Tak naprawdę jednak, jak przychodzi do ostatniego konkursu w Planicy i Puchar Świata się naprawdę kończy, to myśli się, że jeszcze można by trochę pociągnąć. Zawsze jest lekki żal, że mogłoby to jeszcze potrwać, mogłyby być jeszcze jakieś zawody, fajne miejsca – stwierdził.

W rozegranym dzisiaj konkursie o mistrzostwo Polski w Wiśle, Kubacki wylądował tuż za podium, na czwartej lokacie, skacząc 133 i 127 metrów. Jak sam przyznaje, jego możliwości są jeszcze dużo większe.

Rezerwy jest na pewno jeszcze bardzo dużo. Dobre skoki były w lecie, one dawały mi dużo radości i bardzo fajne wyniki. Teraz ta technika nie do końca grała tak jak trzeba. Powodów tego jest kilka, ja mam wnioski wyciągnięte i myślę, że nad tym będziemy pracowali przed kolejnym sezonem – zapewnia 26-latek, który w lutym w Kuopio osiągnął swój życiowy rezultat w Pucharze Świata, plasując się na siódmej lokacie.

Zapytany o to, czy na stanowisku szkoleniowca polskiej kadry widziałby swojego obecnego trenera, Macieja Maciusiaka, zawodnik z Szaflar odparł: – Na pewno Maciek udowodnił naszymi występami i w lecie i zimie, że ma predyspozycje do tego, żeby się taką grupą zająć. To jest jednak decyzja prezesów, nie nasza i ja nie chcę nikomu wchodzić w kompetencje.

 

informacja własna

 

Dodaj komentarz