You are currently viewing PZN i skoczkowie podziękowali w Wiśle trenerowi Łukaszowi Kruczkowi (FOTO)

PZN i skoczkowie podziękowali w Wiśle trenerowi Łukaszowi Kruczkowi (FOTO)

IMG 9869 2 - PZN i skoczkowie podziękowali w Wiśle trenerowi Łukaszowi Kruczkowi (FOTO)Tuż po dekoracji najlepszych ekip drużynowego konkursu mistrzostw Polski w Wiśle, odbyła się uroczystość podziękowania trenerowi Łukaszowi Kruczkowi za wieloletnią, pełną sukcesów pracę w kadrze narodowej. W gronie najbliższej rodziny, zawodników i współpracowników z wszystkich kadr, szkoleniowiec otrzymał zasłużone gratulacje, brawa i kilka pamiątek.

 

Łukasz Kruczek w lutym 2016 roku poinformował, że po sezonie 2015/2016 zakończy pracę trenera głównego kadry A w skokach narciarskich. W środę, 23 marca w Wiśle za wspaniałe wyniki osiągane przez jego podopiecznych i podniesienie poziomu skoków w naszym kraju serdecznie podziękował mu prezes Polskiego Związku Narciarskiego, Apoloniusz Tajner. Chcielibyśmy podziękować, nie używam słowa pożegnać, Łukaszowi Kruczkowi, który przez osiem lat prowadził kadrę narodową naszych skoczków narciarskich, a wcześniej był zawodnikiem odnoszącym sukcesy sportowe. W tamtych czasach wszystkie osiągnięcia innych skoczków przyćmił Adam Małysz, ale pamiętajmy, że Łukasz to złoty medalista Uniwersjady, wraz z drużyną stał też na podium Pucharu Świata. Ja osobiście oceniam cię Łukaszu jako znakomitego zawodnika, a jako trener doprowadziłeś naszych skoczków do znakomitych sukcesów. Dziękujemy za doskonałą robotę, którą przez te lata wykonałeś, za trud, który włożyłeś w podniesienie bardzo wysoko poziomu skoków narciarskich w Polsce. Wśród nas są dziś zawodnicy i sztaby szkoleniowe, które wspierały cię w tym zadaniu, a także kierownictwo Polskiego Związku Narciarskiego. Mam nadzieję, że kiedyś do nas powrócisz, bo nie rezygnujemy z ciebie jako trenera – zapewnił prezes PZN.

Trener Kruczek otrzymał kilka upominków, w tym pamiątkową karykaturę przedstawiającą szkoleniowca wraz z jego podopiecznymi z kadry A. Prezenty wręczyli wiceprezesi PZN: Andrzej Wąsowicz – prezes ŚBZN i Andrzej Kozak – prezes TZN oraz Tomasz Wieczorek – sekretarz generalny PZN. Stowarzyszenie Siatkarze dla Hospicjum przygotowało specjalne drewniane narty.

W imieniu zawodników Łukaszowi Kruczkowi podziękował Maciej Kot. – W imieniu wszystkich zawodników, którzy pracowali z tobą na przestrzeni lat chciałbym ci gorąco podziękować za lata bardzo owocnej współpracy. Przeżyliśmy razem wiele wspaniałych chwil: miłych, sympatycznych, śmiesznych, ale przede wszystkim osiągnęliśmy wiele sukcesów z różnymi zawodnikami. Mam nadzieje, że sympatyczne chwile zostawimy dla siebie na zawsze w pamięci i raz jeszcze w przyszłości spotkamy się na skoczni – mówił skoczek z kadry B.

Później głos zabrał Łukasz Kruczek. – Sporo czasu minęło od chwili, gdy tu w Wiśle mieliśmy okazję rozpocząć z zawodnikami starty – ja jako trener główny kadry. Wcześniej pracowałem jako asystent Heinza Kuttina i Hannu Lepistoe, później samodzielnie prowadziłem kadrę. Tych pięknych chwil i sukcesów było wiele. O porażkach nie chcę wspominać. Powiem jedno – to była przede wszystkim wasza zasługa: zawodników, współpracowników, kibiców, bo bez nich nie byłoby tak wspaniałych chwil, przedstawicieli Związku, który dał nam możliwość wspólnej pracy, a także naszych rodzin, które w trudnych momentach zawsze nas wspierały. Dla was wszystkichwielkie dziękuję za ten szmat czasu – podsumował trener kadry narodowej PZN.

Łukasz Kruczek po zakończeniu kariery skoczka narciarskiego w 2003 roku objął posadę asystenta trenera Heinza Kuttina najpierw w kadrze B, a później w kadrze A. Później był asystentem trenera Hannu Lepistoe. Od sezonu 2008/2009 był trenerem głównym kadry A w skokach narciarskich. Pod jego wodzą reprezentacja Polski osiągnęła wiele sukcesów, m.in. dwa indywidualne złote medale olimpijskie w Soczi (2014) oraz złoto mistrzostw świata w Val di Fiemme (2013) Kamila Stocha, dwa brązowe medale w rywalizacji drużynowej na mistrzostwach świata w Val di Fiemme (2013) i Falun (2015), Kryształową Kulę za sezon 2013/14 dla Kamila Stocha oraz wiele zwycięstw i wysokich miejsc w zawodach Pucharu Świata i FIS Grand Prix. W lutym 2016 roku Łukasz Kruczek ogłosił rezygnację z funkcji trenera kadry narodowej wraz z zakończeniem sezonu 2015/2016.

Nowego szkoleniowca Kadry Narodowej mężczyzn w skokach narciarskich wyłoni konkurs, który zakończy się o godzinie 12:00 w czwartek, 24 marca 2016 roku. Wyboru trenera dokona Komisja Konkursowa w składzie: Andrzej Wąsowicz – Wiceprezes PZN, Andrzej Kozak – Wiceprezes PZN, Adam Małysz – doradca Zarządu PZN, Apoloniusz Tajner – Prezes PZN.

 

Fotorelacja:

 

Autor komunikatu i zdjęć: Alicja Kosman / PZN

 

Dodaj komentarz