You are currently viewing Michael Neumayer delegatem technicznym FIS?

Michael Neumayer delegatem technicznym FIS?

8H7A0013 - Michael Neumayer delegatem technicznym FIS?Wielu skoczków w trakcie minionej już zimy postanowiło już na zawsze rozstać się z czynnym uprawianiem skoków narciarskich. Dla jednego z nich, Michaela Neumayera, środowisko jest jednak tak bliskie, że nie potrafi pożegnać się z nim w stu procentach i podjął decyzję o rozpoczęciu kursu przygotowującego go do pracy w charakterze delegata technicznego FIS.

 

8H7A5869 - Michael Neumayer delegatem technicznym FIS?
Michael Neumayer, fot. Julia Piątkowska

Jeszcze w czasie trwania sezonu najbardziej doświadczony podopieczny Wernera Schustera zdecydował, że trwająca wówczas zima będzie ostatnią w jego 16-letniej karierze. Na skoczni oficjalnie zaprezentował się jeszcze podczas Międzynarodowego Festiwalu Narciarskiego „Miyasama” na normalnej skoczni w Sapporo, zajmując 5. miejsce.  – Próbowałem wszystkiego, by znów znaleźć się wśród najlepszych skoczków świata – udało się podczas Tunieju Czterech Skoczni, jednak w ostatnich tygodniach stało się dla mnie jasne, że mimo dużego zaangażowania z mojej strony utrzymanie takiego poziomu w dłuższym okresie nie będzie możliwe – tak Niemiec wyjaśniał przyczyny swojej decyzji w wydanym oświadczeniu opublikowanym na łamach strony Niemieckiego Związku Narciarskiego (DSV).

Jak to zwykle bywa, skoczkowi towarzyszyło także wiele wątpliwości. – Decyzja nie przyszła mi łatwo, ponieważ skoki to moja pasja, całe moje życie. To był wspaniały okres, podczas którego zdobyłem cenne doświadczenie, ale teraz nadszedł czas na podjęcie nowych wyzwań. Wszystkim, którzy wspierali mnie przez te lata – sponsorom, kibicom, a przede wszystkim mojej rodzinie – serdecznie dziękuję – dodał 37-latek, który jednak nie zamierza całkowicie rezygnować ze skoków narciarskich.

8H7A8301 - Michael Neumayer delegatem technicznym FIS?
Michael Neumayer, fot. Julia Piątkowska

Po zakończeniu kariery postanowił bowiem wziąć udział w szkoleniu, które ma go przygotować do pracy w charakterze delegata technicznego FIS. Tę decyzję popierają też działacze miejscowego Związku. – Bardzo żałujemy, że Michael zakończył karierę, ale akceptujemy jego wybór. Ze swoją wiedzą i doświadczeniem byłby dużym wsparciem dla środowiska skoków w Międzynarodowej Federacji Narciarskiej – zaznaczył Karin Orgeldinger, dyrektor sportowy Niemieckiego Związku Narciarskiego, a Horst Hüttel, opiekun skoczków oraz kombinatorów norweskich z ramienia krajowej federacji, zapewnił, że drzwi w Związku będą dla byłego już skoczka zawsze otwarte.  

 

źródło: DSV

 

Dodaj komentarz