You are currently viewing Kornilov z kolejnym złotem w Niżnym Tagilu, Vassiliev na podium

Kornilov z kolejnym złotem w Niżnym Tagilu, Vassiliev na podium

Mistrzostwa.Rosji .Nizny .Tagil .marzec.2016 Hazetdinov.Kornilov.Vassiliev fot.Sergey.Pishvanov - Kornilov z kolejnym złotem w Niżnym Tagilu, Vassiliev na podiumPo pierwszych konkursach krajowego czempionatu, w ostatnich dniach Rosjanie kontynuowali mistrzowskie zmagania na skoczniach w Niżnym Tagilu. Duży obiekt HS-134 był areną indywidualnej rywalizacji mężczyzn, natomiast na skoczni HS-100 został rozegrany konkurs drużynowy. Po złote medale sięgnęli: Denis Kornilov i zespół z Sankt Petersburga.

Kornilov Denis S.Piwowar 300x200 - Kornilov z kolejnym złotem w Niżnym Tagilu, Vassiliev na podium
Denis Kornilov, fot. Stefan Piwowar

W konkursie mężczyzn na dużej skoczni, najlepszy okazał się złoty medalista także z mniejszego obiektu – Denis Kornilov. 29-letni zawodnik kolejny tytuł mistrzowski wywalczył po skokach na 121 i 126 metrów. Na drugiej lokacie zmagania ukończył lider na półmetku konkursu, Ilmir Hazetdinov (121,5 / 124,0 m), natomiast podium uzupełnił najbardziej doświadczony z Rosjan – Dimitry Vassiliev (119,0 / 125,0 m), który tym samym udanie zrehabilitował się za nieudany występ w zawodach na obiekcie HS-100, kiedy to zajął 23. lokatę.

Na dużej skoczni w czołowej szóstce uplasowali się ponadto: Mikhail Maksimochkin, Roman Trofimov i Evgeniy Klimov.

Pełne wyniki konkursu >>

Tikhonova Sofya WSC.Falun .2015 fot.Julia .Piatkowska 300x200 - Kornilov z kolejnym złotem w Niżnym Tagilu, Vassiliev na podium
Sofia Tikhonova, fot. Julia Piątkowska

Jeszcze przed rywalizacją mężczyzn na dużej skoczni w Niżnym Tagilu, skoczkowie i skoczkinie przystąpili do walki w drużynowym konkursie mieszanym na obiekcie HS-100. Tam po złote krążki sięgnęli równo skaczący zawodnicy reprezentujący klub z Sankt Petersburga (Mariia Iakovleva, Alexey Romashov, Sofia Tikhonova, Vladislav Boyarintsev), wśród których najmocniejszym ogniwem była Tikhonova, która skoczyła 90 i 85,5 metra i uzyskała 216-punktową notę.

Na drugiej pozycji ze srebrnym medalem uplasowała się drużyna z Moskwy (Daria Stepanova, Wiktor Markin, Irina Avvakumova, Mikhail Nazarov), w której najlepsza także była skoczkini - Irina Avvakumova (96,0 / 93,0 m; 243,0 pkt).

Trzecie miejsce zajęli skoczkowie i skoczkinie reprezentujący region moskiewski (Anna Zhukova, Ilmir Hazetdinov, Alexandra Kustova, Evgeniy Klimov). Wśród wymienionej czwórki najwyższą notę uzyskał Klimov (88,5 / 94,5 m; 233,5 pkt).

źródło: skijumpingrus.ru / informacja własna