You are currently viewing Konferencja prasowa Schlierenzauera – co dalej z karierą Austriaka?

Konferencja prasowa Schlierenzauera – co dalej z karierą Austriaka?

Schlierenzauer Gregor TCS.Ga Pa.2015 3 fot.Julia .Piatkowska - Konferencja prasowa Schlierenzauera - co dalej z karierą Austriaka?Trzy dni po operacji więzadła krzyżowego Gregor Schlierenzauer pojawił się na konferencji prasowej, podczas której zdradził swoje dalsze plany tłumnie zgromadzonym przedstawicielom mediów. Zawodnik jeszcze dziś opuści prywatną klinikę Hochrum, gdzie we wtorek przeszedł zabieg kontuzjowanego kolana. Jak widzi swoją przyszłość i czy jest w niej miejsce dla skoków?

 

Schlierenzauer Gregor WC.Planica.2014 fot.Julia .Piatkowska 300x200 - Konferencja prasowa Schlierenzauera - co dalej z karierą Austriaka?
Gregor Schlierenzauer, fot. Julia Piątkowska

Przed rozpoczęciem zaplanowanej konferencji można było się zastanawiać, co mediom oraz fanom przekaże sam zainteresowany. Czy Austriak razem z doktorem Glötzerem będą mówić o udanej operacji? A może podopieczny Heinza Kuttina ogłosi zakończenie sportowej kariery? Jak się okazało, głównym zagadnieniem była planowana walka o powrót do zdrowia i rywalizacji. 

– Operacja się udała, nie czuję bólu. Jestem bardzo zadowolony – tak 26-latek uspokoił kibiców trzy dni po zabiegu kontuzjowanego kolana. Podopieczny Heinza Kuttina, który w styczniu zawiesił sportową karierę, chciałby wrócić do sportu, jednak najpierw czeka go długa rehabilitacja. – Nie mogę na razie określić, co stanie się potem, moje kolano musi być w pełni zdrowe. Będę walczył, aby wrócić do sportu, jeśli rehabilitacja przebiegnie dobrze – dodaje dwukrotny zdobywca Kryształowej Kuli. Za główny cel Gregor Schlierenzauer stawia sobie powrót na igrzyska olimpijskie w PyeongChang  oraz mistrzostwa świata, które odbędą się w Seefeld.

Schlierenzauer Kuusamo fot.Klaudia.Zadebska 300x200 - Konferencja prasowa Schlierenzauera - co dalej z karierą Austriaka?
Gregor Schlierenzauer, fot. Klaudia Zadębska

Zdaniem doktora Wulfa Glötzera, który przeprowadzał operację, kolano skoczka powinno być w pełni sprawne po półrocznej rehabilitacji. Gregor Schlierenzauer ma częściowo zrekonstruowane więzadło krzyżowe, ponieważ tylko jego część została zerwana. Tyrolczyk teraz rozpocznie fizjoterapię i walkę o powrót do pełnej  sprawności oraz do uprawiania sportu.

Sam zawodnik pisał na swoim blogu, że uraz nie jest tragedią, a w życiu zdarzają się trudniejsze sytuacje. Teraz wicemistrz świata z dużej skoczni z Falun ma więcej czasu dla siebie, zaczął trening mentalny  w Salzburgu. Celem zajmujących się Austriakiem lekarzy jest opracowanie planu pracy na kilka następnych miesięcy.

 

źródło: sport.oe24.at

 

Dodaj komentarz