You are currently viewing Ville Larinto i Jenny Rautionaho z tytułami mistrzowskimi w Finlandii (FOTO)

Ville Larinto i Jenny Rautionaho z tytułami mistrzowskimi w Finlandii (FOTO)

Kolejnym krajem, który w ostatnich dniach zorganizował kończące zimowy sezon mistrzostwa w skokach narciarskich jest Finlandia. Reprezentanci Suomi walczyli o medale czempionatu na normalnym obiekcie Taivalvaara K-73 (HS-80) w Taivalkoski. Tytuły mistrzowskie wywalczyli ostatecznie: Ville Larinto oraz Jenny Rautionaho.

Konkurs mężczyzn w Taivalkoski przyniósł sporo emocji i zaciętej rywalizacji – po pierwszej serii kilku zawodników wciąż liczyło się w walce o złoto. Ostatecznie zwyciężył jeden z dwóch Finów punktujących w minionym sezonie Pucharu Świata – Ville Larinto (71,5 / 72,5 m). Na drugiej lokacie dość niespodziewanie uplasował się Frans Taehkaevuori (73,5 / 71,5 m), który na półmetku zmagań zajmował drugie miejsce ex aequo z triumfatorem. Podium uzupełnił liderujący po pierwszej rundzie – Sami Niemi (76,5 / 70,0 m).

Lokaty tuż za podium zajęli: Andreas Alamommo, Janne Korhonen oraz najlepszy z reprezentantów Suomi w czasie minionej zimy – Lauri Asikainen. Na siódmym miejscu wylądował określany jedną z największych nadziei fińskich skoków Jarkko Maeaettae. 17. lokatę wywalczył powracający do regularnej rywalizacji na skoczni Toni Nieminen. W rywalizacji nie wziął udziału jeden z najbardziej utytułowanych i doświadczonych skoczków z Kraju Świętego Mikołaja – Janne Ahonen. Na starcie pojawił się za to jego syn, Mico, który zajął odległe, 37. miejsce. W konkursie wzięło udział łącznie 48 zawodników.