You are currently viewing Alexander Arefiev ponownie potrenuje reprezentację Rosji

Alexander Arefiev ponownie potrenuje reprezentację Rosji

Rosyjska Federacja Narciarska nie przedłużyła umowy z dotychczasowym szkoleniowcem Matjazem Zupanem i w kraju nad Wołgą rozpoczęły się poszukiwania nowego trenera kadry narodowej. Najprawdopodobniej zostanie nim Alexander Arefiev. Rekomendowany opiekun ekipy Sbornej w przeszłości pracował już z rosyjską drużyną narodową.

 

Rosyjska Federacja Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej zarekomendowała kandydaturę Alexandra Arefieva na głównego trenera rosyjskich skoczków w sezonie 2016/2017 po tym, jak 7 kwietnia związek nie zdecydował się na przedłużenie umowy z dotychczasowym szkoleniowcem, Słoweńcem Matjazem Zupanem. Powodem takiej decyzji były słabe wyniki osiągane przez zawodników minionej zimy.

W zakończonym przed kilkoma tygodniami sezonie Pucharu Świata najwyżej sklasyfikowanym rosyjskim zawodnikiem był Ilmir Hazetdinov, który w końcowej klasyfikacji całego cyklu zajął odległe 54. miejsce. Słabo radzili sobie także koledzy 24-latka. Pucharowe punkty zgromadzili jeszcze: Evgeniy Klimov (56.), Denis Kornilov (62.) i Anton Kalinitschenko (71.).

Jak kandydata do objęcia stanowiska trenera ocenia prezes Związku Dimitry Dubrovski? – Wiedza i autorytet jaki posiada Arefiev pozwalają na objęcie dowodzenia zespołem. Pracował z drużyną przez wiele lat ponosząc porażki, ale odnosił też sukcesy. Pozwoli on na rozwiązanie problemy z jakimi się borykamy. Związek wybrał go spośród zaszczytnego grona trenerów – powiedział szef rosyjskiej federacji narciarskiej.

Alexander Arefiev w sezonie 2013/2014 pracował z Rosjanami, jednak po sezonie olimpijskim ustąpił ze stanowiska. W ostatnim sezonie pełnił rolę kierownika i koordynatora drużyny skoczków zza naszej wschodniej granicy. Rekomendację będzie musiało jeszcze zatwierdzić prezydium Rosyjskiej Federacji Skoków Narciarskich i Kombinacji. Sprawa ma być rozpatrywana podczas najbliższego posiedzenia. Wiele wskazuje jednak na to, że to właśnie jego zobaczymy w gnieździe trenerskim z biało-niebiesko-czerwoną flagą w dłoni w nadchodzącym sezonie.

Tym samym można być już niemal pewnym, że współpracy z rosyjskimi skoczkami nie rozpocznie Łukasz Kruczek, który jeszcze do niedawna był wymieniany w gronie kandydatów do zastąpienia Matjaza Zupana.

 

źródło: skijumpingrus.ru / tramplin.perm.ru

 

Dodaj komentarz