You are currently viewing Konkursowa rewolucja w Norwegii? Znamy propozycje nazwy turnieju

Konkursowa rewolucja w Norwegii? Znamy propozycje nazwy turnieju

8H7A9823 - Konkursowa rewolucja w Norwegii? Znamy propozycje nazwy turniejuChociaż norweski odpowiednik Turnieju Czterech Skoczni ma zostać w pełni zatwierdzony dopiero na czerwcowej konferencji FIS w Meksyku, to już dzisiaj wiadomo, że z pewnością zadebiutuje on w zimowym sezonie. Jak się okazuje, będzie diametralnie różnił się od niemiecko-austriackiej imprezy. Norwegowie podali już pierwsze detale wydarzenia.

 

Wielkie norweskie święto skoków staje się powoli (obok mistrzostw świata) najbardziej wyczekiwanym wydarzeniem przyszłego sezonu Pucharu Świata. Jak mówią organizatorzy, nad projektem pracuje w tej chwili już 50 osób w pełni zaangażowanych w wydarzenie.

Przypomnijmy, że początek turnieju, który nazwany ma być „Prologiem”, odbędzie się na skoczni Hollmenkollbakken (HS-134) w Oslo. Według planów, to właśnie tam zawodnicy otrzymywać mają „punkty bonusowe”. Następnie rywalizacja przeniesie się do Lillehammer (Lysgaardsbakken HS-138), później do Trondheim (Granaasen HS-140), by ostatecznie zakończyć się na mamucim obiekcie HS-225 w Vikersund. Tam również nie zabraknie niespodzianek – jedną z propozycji jest pominięcie not sędziowskich za styl, a jeden z konkursów podzielony zostanie na kwalifikacje, ćwierćfinały, półfinały oraz wielki finał. Całe norweskie tournée potrwa od 11 do 19 marca.

Bardzo cieszy fakt, że impreza została przyjęta bardzo entuzjastycznie przez cały świat skoków narciarskich. Najbardziej satysfakcjonujące jest zainteresowanie sponsorów, dzięki którym Norwegowie nie muszą martwić się zaplecze finansowe.

Nie podjęto jeszcze konkretnej decyzji odnośnie nazwy turnieju. Na tę chwilę są trzy propozycje, wśród których są „Wirkola Week” oraz „Birger Ruud Tournament” – związane z nazwiskami wybitnych postaci w historii norweskich skoków narciarskich. Możliwe jest także, że cykl otrzyma nazwę „VOLT”, czyli akronim pochodzący od pierwszych liter nazw miast gospodarzy: Vikersund, Oslo, Lillehammer i Trondheim.

 

źródło: informacja własna / nrk.no

 

Przeczytaj więcej o norweskim turnieju:

– Zielone światło dla „Norweskiego Turnieju Czterech Skoczni” >>>

– „Norweski Turniej Czterech Skoczni” nabiera realnych kształtów >>>

– Clas Brede Braathen o norweskim turnieju >>>

 

Dodaj komentarz