You are currently viewing Wokół Skoczni: Freund charytatywnie, Schlieri u papieża, Pozun z nagrodą (przegląd informacji)

Wokół Skoczni: Freund charytatywnie, Schlieri u papieża, Pozun z nagrodą (przegląd informacji)

Freund Severin WC.4HT.Ga Pa fot.Julia .Piatkowska - Wokół Skoczni: Freund charytatywnie, Schlieri u papieża, Pozun z nagrodą (przegląd informacji)Sezon odpoczynku w pełni, śnieg pozostał wspomnieniem. Teraz nadszedł czas na zadbanie o igelit, bo przecież dni mijają tak szybko, Letnia Grand Prix tuż tuż. Zawodów brak ale to nie znaczy, że o skokach narciarskich się nie mówi. O czym pisano i mówiono w skokach… poza skokami? A także co w tym czasie wydarzyło się w skocznym świecie, a nie zostało zauważone?

 

1. Severin Freund po sezonie zimowym nadal pozostaje aktywny. Niemiecki skoczek odwiedził Tajlandię w roli ambasadora organizacji charytatywnej "Right To Play" w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Sportu dla Rozwoju i Pokoju przypadającego 6 kwietnia. Sportowiec poprzez zabawę z dziećmi propagował ideę pokoju i edukacji najmłodszych mieszkańców naszej planety. Freund odwiedził dwa obozy, w których mieszkają uchodźcy birmańscy, i uczestniczył w zabawach sportowych oferowanych dla dzieci dwa razy w tygodniu przez trenerów, by wspomóc rozwój fizyczny, emocjonalny, poznawczy i społeczny.  - To wspaniałe móc widzieć, jak sport i zabawa mają pozytywny wpływ na życie mieszkańców obozów. W środowisku, gdzie beznadziejność jest na porządku dziennym, postawa trenerów i nauczycieli, którzy dają całą swoją energię, by dać dzieciom odrobinę normalności, pokoju i zwykłego dzieciństwa, jest wspaniałą perspektywą - komentował Niemiec. (facebook.com/SeverinFreund, fis-ski.com)

Opublikowany przez Severin Freund na 1 kwietnia 2016

 
Forfang Johann Andre WC.Titisee Neustadt.2016 2 fot.Przemek.Wardega 300x200 - Wokół Skoczni: Freund charytatywnie, Schlieri u papieża, Pozun z nagrodą (przegląd informacji)
Johann Andre Forfang, fot. Przemek Wardęga

2. Johann Andre Forfang poza sezonem nie zapomina o korzeniach, w tym klubie, w którym uczył się skakać na nartach. Norweg odwiedził Tromsø Skiklubb i spotkał się z młodymi adeptami skoków narciarskich. Johann w czasie spotkania miał okazję sprawdzić się w roli trenera i wzoru do naśladowania. - Mam ochotę znowu skoczyć na tej dwunastometrowej górce. Wspomnienia stąd są tylko dobre - cieszył się ze spotkania Forfang. Dzieci, które w nim uczestniczyły, zgodnie twierdziły, że Forfang jest dla nich wzorem i chciałyby skakać tak jak on. Norweg, słysząc takie słowa, na pewno ma sporą motywację, by być coraz lepszym. Młodego skoczka docenił również burmistrz gminy Tromsø, który osobiście powitał go po powrocie do domu po zakończeniu zimowego sezonu, w którym Forfang odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w Pucharze Świata (12 marca w Titisee-Neustadt). (www.aftenposten.no)

 

3. Gregor Schlierenzauer po pechowej kontuzji i przejściu operacji powoli wraca do normalnego funkcjonowania. Popularny Austriak wszystkim fanom, przy pomocy swojego bloga i profilach na portalu społecznościowym, relacjonuje na bieżąco postępy w powrocie do zdrowia, nie szczędzi przy tym również zdjęć z okresu po zabiegu, które co wrażliwszych kibiców mogą przyprawić o zawrót głowy (szczegóły >>).  "Schlieri" nie próżnuje także w czasie rehabilitacji, która trwa w najlepsze. Stan zdrowia Gregora pozwolił mu nawet na niezwykłą wycieczkę do Rzymu i spotkanie z papieżem Franciszkiem w Watykanie. Możliwość audiencji u papieża wywarła na skoczka duży wpływ, o czym wspomina na swoim blogu. Austriak szczerze ubolewa nad tym, że stan zdrowia nie pozwoli mu czynnie wziąć udział w biegu Wings For Life, który odbędzie się 8 maja w wielu miastach na świecie, w tym m.in. w Wiedniu. Schlierenzauer będzie jednak obecny duchem na tym wydarzeniu. Stworzona została bowiem grupa jego imienia, która wystartuje w tym biegu i do której nadal można dołączyć. Szczegóły TUTAJ(facebook.com/GregorSchlierenzauer)

Ich war zusammen mit meinen Teamkollegen beim Papst. Beeindruckend. Together with my team mates i visit the pope. Impressive. blog entry: http://bit.ly/gsapril16 #blog #update #picoftheday

Opublikowany przez Gregor Schlierenzauer (GS) na 21 kwietnia 2016

 

4. Jure Sinkovec po kontuzji kolana i przejściu operacji wciąż walczy o powrót do zdrowia i pełnej sprawności. 30-letni Słoweniec nie myśli o zawieszeniu nart na kołku i zamierza dalej kontynuować karierę skoczka narciarskiego. Jak sam przyznaje, już teraz nie może się doczekać powrotu na skocznię. (facebook.com/JureSinkovec)

Surgery is behind me, now a few day of rest, then back to old tracks. Everything went well. Operacija je za mano, sledi nekaj dni pocitka, potem pa na stara pota.Vse je šlo kot po maslu. #Valdoltra #athroscopy

Opublikowany przez Jure Šinkovec na 25 marca 2016

 

5. Katja Pozun została laureatką 20. nagrody Matteo Baumgartena. Słowenka odebrała statuetkę 3 kwietnia podczas uroczystej gali we włoskim Bormio. Nagroda ta jest uhonorowaniem pracy sportowca, którą wkłada w osiągnięcia sportowe przy równoczesnym zdobywaniu kolejnych szczebli edukacji, i upamiętnia młodego sportowca i filozofa, który zginął w wypadku samochodowym. Katja pomimo wielu startów w zawodach intensywnie studiowała i zdobyła tytuł licencjata zajmując się kierunkiem Bezpieczeństwa i Policji. - Jestem zaszczycona, że mogłam odebrać nagrodę Matteo Baumgartena, serdecznie dziękuję rodzinie Baumgarten za wybranie właśnie mnie. Wyróżnienie to jest dla mnie wiadomością, że ciężka praca się opłaca. Chcę być inspiracją dla wszystkich i pokazać, że wyczynowy sport można połączyć z nauką, aby zapewnić sobie przyszłość po zakończeniu sportowej kariery - powiedziała słoweńska skoczkini. (www.fis-ski.com)

So happy to win 20th International Matteo Baumgarten Award.

Opublikowany przez Katja Pozun na 5 kwietnia 2016

 

6. Dobra wiadomość dla fińskich skoczków narciarskich. Specjalny fundusz założony w 2013 roku po raz kolejny wesprze młode narciarskie talenty. Stypendia otrzymali uczestnicy Mistrzostw Świata Juniorów w Rasnovie, które odbyły się w lutym bieżącego roku. Stypendystami zostali: Andreas Alamommo (Ounasvaara Ski Club), Janne Korhonen (Lieksa Hiihtoseura), Niko Kytösaho (Ounasvaara Ski Club) i Eetu Nousiainen (Puijo Ski Club), Aapo Lehtinen (Lahti Ski Club). (hiihtoliitto.fi)

 
Frenstat Julia.Piatkowska 300x225 - Wokół Skoczni: Freund charytatywnie, Schlieri u papieża, Pozun z nagrodą (przegląd informacji)
Frenštat 'Skokanský areál Jiřího Rašky', fot. Julia Piątkowska

7. Sezon goni kolejny sezon, kalendarze powoli się zapełniają, już teraz wiadomo, gdzie wstępnie powalczą skoczkowie w ramach Pucharu Świata 2016/21017. W żadnym z opublikowanych jak dotąd terminarzy nie ma skoczni w Czechach. Frenstat w ubiegłym sezonie letnim gościł zawodników na zawodach Pucharu Kontynentalnego, wcześniej odbywała się tam także rywalizacja pań w konkursach FIS Cup. Kształt kalendarza na przyszłe zmagania niepokoi Czechów, którzy właśnie we Frenstacie chcieliby gościć przynajmniej zawody cyklu FIS Cup. Sprawa organizacji konkursów Pucharu Kontynentalnego zależy od wsparcia, którego może udzielić Unia Europejska, ponieważ nakłady finansowe na ten rodzaj zawodów są znaczne. Czesi na razie nie mogą liczyć na organizację zmagań najwyższej rangi - ostatnio Puchar Świata miał się odbyć w Libercu w lutym 2015 roku, jednak organizatorzy nie zdołali zebrać odpowiednich funduszy i zawody odwołano. Ostateczny kalendarz na kolejny sezon zmagań skoczków narciarskich zostanie potwierdzony w czerwcu. Wtedy dowiemy się, czy Czesi odzyskają stracone zaufanie FIS. (skoky.net) 

 

8. Andreas Wellinger w pełni korzysta z czasu wolnego, jaki pojawił się po zakończeniu zimowego Pucharu Świata 2015/2016, a przed początkiem przygotowań do kolejnych zmagań. Niemiecki skoczek ładował akumulatory w niezwykle ciepłej i magicznej atmosferze. Nie zapomniał jednak o treningu... pozycji dojazdowej! (facebook.com/AndreasWellinger)

Jumping into paradise

Opublikowany przez Andreas Wellinger na 12 kwietnia 2016

 

9. Noriaki Kasai po powrocie do domu z intensywnego i pełnego sukcesów zimowego sezonu Pucharu Świata w końcu może nacieszyć się córeczką Rino. Japończyk dostał specjalnie dla maluszka plastron ze swoich 500. zawodów, które świętował w Planicy. Prawda, że mała Rino prezentuje się w nim znakomicie? Kto wie, czy za kilka lat nie zobaczymy córki Noriakiego u jego boku w czasie skocznych konkursów. (facebook.com/PlanicaFISWorldCupSkiJumping

 

zebrała Paulina Jarmolik

 

Dodaj komentarz