You are currently viewing Operacja i kilkumiesięczna przerwa Severina Freunda

Operacja i kilkumiesięczna przerwa Severina Freunda

Freund Severin SGP.Wisla .2014 fot.Julia .Piatkowska - Operacja i kilkumiesięczna przerwa Severina FreundaLidera drużyny prowadzonej przez Wernera Schustera czeka przymusowa przerwa w przygotowaniach do nadchodzącego sezonu. Severin Freund, czyli drugi zawodnik klasyfikacji generalnej Pucharu Świata minionej zimy, przeszedł w środę operację stawu biodrowego. Przerwa w treningach 28-latka może potrwać nawet około czterech miesięcy.

 

Severin Freund przeszedł w środę w klinice w Monachium. zabieg artroskopowej chirurgii stawu biodrowego. 28-letni reprezentant naszych zachodnich sąsiadów skarżył się na ból, który utrudniał mu poruszanie się. Trwającą ponad dwie godziny operację przeprowadził prof. dr Michael Dienst.

Problemy z biodrem u zdobywcy Kryształowej Kuli w sezonie 2014/2015 powróciły po upadku, jakiego doznał w Innsbrucku podczas Turnieju Czterech Skoczni. – Biodro znów zaczęło utrudniać mi życie. Przerwa w treningach podczas wakacji nie przyniosła poprawy, nadal czułem ból – przyznał sam zainteresowany. – Po konsultacji z naszym lekarzem podjęliśmy decyzję o tym, aby rozwiązać ten problem dzięki operacji – dodał lider kadry prowadzonej przez Wernera Schustera. Jak podkreślił niemiecki skoczek, aktualnie czuje się dobrze i chce być zdolny do walki z najlepszymi w czasie nadchodzącej zimy. Zanim to jednak nastąpi, czeka go rehabilitacja.

– Operacja przebiegła bardzo dobrze i była konieczna. Wszystko przebiegło zgodnie z planem. Zawodnik zostanie w klinice do piątku – powiedział dr Michael Dienst, dodając: – Zakładając korzystny proces gojenia, Severina czeka teraz 3-4 tygodniowa rehabilitacja. Powrót do treningów na skoczni będzie możliwy za około cztery miesiące.

Do sytuacji swojego podopiecznego odniósł się także opiekun niemieckich skoczków Werner Schuster. – Trzeba docenić wyniki Severina, jakie osiągnął w zeszłym sezonie po upadku w Innsbrucku – zauważył 46-letni szkoleniowiec. – Teraz ważna jest rehabilitacja i pomyślny przebieg procesu leczenia. Freunda nie omijają kontuzje, ale zawsze gdy powraca do rywalizacji, pokazuje swoją siłę i to, że może być jeszcze lepszym zawodnikiem – zakończył

Jak poradzą sobie Niemcy, skacząc w sezonie letnim bez swojego lidera? Odpowiedź na to pytanie otrzymamy już za jakiś czas. Severinowi Freundowi życzymy dużo zdrowia i szybkiego powrotu do treningów i sportowej rywalizacji.

 

źródło: DSV

 

Dodaj komentarz