You are currently viewing Norwegowie na nadchodzący sezon, gwiazdy w kadrze narodowej

Norwegowie na nadchodzący sezon, gwiazdy w kadrze narodowej

- Norwegowie na nadchodzący sezon, gwiazdy w kadrze narodowejCoraz więcej sztabów szkoleniowych ogłasza nominacje do kadr narodowych na nadchodzący sezon. Po Finach i Polakach karty odsłonili Norwegowie. Zaufanie trenerów Stoeckla, Lobbena i Meyera uzyskało łącznie 23 skoczków i 2 skoczkinie. Warto podkreślić, że wśród zawodników z kadry narodowej mężczyzn każdy stawał już na podium Pucharu Świata.

 

Gangnes Kenneth TCS.Innsbruck.2016 fot.Julia .Piatkowska 300x200 - Norwegowie na nadchodzący sezon, gwiazdy w kadrze narodowej
Kenneth Gangnes, fot. Julia Piątkowska

Trener Alexander Stoeckl, który oczywiście pozostał na stanowisku trenera norweskiej kadry narodowej, zaufał swoim najmocniejszym podopiecznym. W pierwszej drużynie narodowej znaleźli się skoczkowie, którzy minionej zimy stanowili o sile zespołu Wikingów (Gangnes, Tande, Fannemel, Stjernen, Hauer, Forfang).

W drugiej grupie szkoleniowej, która najczęściej pojawiała się w zawodach Pucharu Kontynentalnego, FIS Cup oraz Norges Cup, znalazło się 17 zawodników. W tym gronie są Norwegowie mający już za sobą znaczące epizody, a nawet sukcesy w zawodach najwyższej rangi, jak choćby Tom Hilde, Rune Velta czy utalentowani Phillip Sjoeen i Halvor Egner Granerud. Jak podkreśla dyrektor sportowy norweskich kadr, Clas Brede Braathen, jest to bardzo perspektywiczna grupa, z której w poprzednich sezonach do najwyższych rozgrywek wskoczyli m.in. Stjernen, Tande oraz Hauer.

Lundby Maren WC.Oslo .2016 fot.Julia .Piatkowska 300x200 - Norwegowie na nadchodzący sezon, gwiazdy w kadrze narodowej
Maren Lundby, fot. Julia Piątkowska

Jak się okazuje, skoczków z północy Europy tego lata czekają bardzo intensywne przygotowania do zimy. W planach są zgrupowania nie tylko w Norwegii (Oslo, Trondheim), ale także w Austrii, fińskim Lahti, słoweńskiej Planicy, niemieckim Oberhofie oraz kondycyjne w hiszpańskiej Fuerteventurze. Trener Stoeckl zamierza wystawić swoich najmocniejszych podopiecznych tylko w wybranych konkursach Letniej Grand Prix, w tym najprawdopodobniej w Wiśle. Sporo szans mają otrzymywać zawodnicy z kadry B.

Spore zmiany nastąpiły natomiast w żeńskich kadrach Norwegii. Jedyną reprezentantką głównej grupy szkoleniowej będzie Maren Lundby, której przynajmniej latem nie wesprze doświadczona Line Jahr, która w połowie kwietnia przeszła operację więzadła krzyżowego w kolanie i do rywalizacji powróci prawdopodobnie dopiero zimą. W planach Lundby i jej trenera, Christiana Meyera, są częste łączone zgrupowania z kadrą mężczyzn. Drugą norweską reprezentantką (w kadrze B) będzie Anniken Mork.

 

Składy norweskich kadr na sezon 2016/2017:

Kadra narodowa mężczyzn (A):

  • zawodnicy: Kenneth Gangnes, Daniel-Andre Tande, Anders Fannemel, Andreas Stjernen, Joachim Hauer, Johann Andre Forfang
  • sztab szkoleniowy: Alexander Stoeckl (trener główny), Magnus Brevig (trener), Andreas Vilberg (asystent), Thomas Hoerl (serwismen), Lars Haugvad (fizjoterapeuta, koordynator medyczny)

Kadra narodowa kobiet (A):

  • zawodniczki: Maren Lundby
  • sztab szkoleniowy: Christian Meyer (trener główny), Jermund Lunder (trener)

Kadra mężczyzn B:

  • zawodnicy: Phillip Sjoeen, Halvor Egner Granerud, Joacim Oedegaard Bjoereng, Fredrik Bjerkeengen, Espen Roee, Tom Hilde, Rune Velta, Robert Johansson, Joakim Aune, Robin Pedersen, Are Sumstad, Lars Brodshaug Berger, Christian Ingebrigtsen, Jonas Sloth Sandell, Matias Braathen, Richard Haukedal, Sigurd Nymoen Soeberg
  • sztab szkoleniowy: Thomas Lobben (trener), Roy Erland Myrdal (trener), Henning Stensrud (trener), Jermund Lunder (trener)

Kadra kobiet B:

  • zawodniczki: Anniken Mork
  • sztab szkoleniowy: Christian Meyer (trener główny), Jermund Lunder (trener)
 

źródło: skiforbundet.no

 

Dodaj komentarz