You are currently viewing Łukasz Podżorski żegna się ze skokami: „Nie zawsze ciężka praca się opłaca”

Łukasz Podżorski żegna się ze skokami: „Nie zawsze ciężka praca się opłaca”

Na przełomie sezonów decyzję o zakończeniu kariery podjął kolejny skoczek narciarski. Tym razem narty na stałe postanowił odłożyć polski junior, Łukasz Podżorski, dla którego ostatnim startem były lutowe Mistrzostwa Świata Juniorów w Rasnovie. – Jak to mówią, nie zawsze ciężka praca się opłaca – powiedział komentując swoją decyzję.

 
Puchar.Solidarnosci.2014.B.Leja  300x199 - Łukasz Podżorski żegna się ze skokami: "Nie zawsze ciężka praca się opłaca"
Łukasz Podżorski na najwyższym stopniu podium w VIII Pucharze Solidarności (fot. Bartosz Leja)

Jeszcze w czasie zimowego sezonu Łukasz Podżorski wspominał, że zastanawia się czy nadal pokładać największe nadzieje w skokach narciarskich, czy raczej próbować realizować się w innych pasjach związanych przede wszystkim z grafiką i informatyką. Ostatecznie, na przełomie sezonów 20-letni zawodników klubu WSS Wisła poinformował o zakończeniu sportowej kariery. Dodajmy, że skoczek z Wisły, który jeszcze w zeszłym sezonie wchodził w skład polskiej kadry juniorskiej, po podjętych niedawno decyzjach nie został nominowany do grup szkoleniowych na sezon 2016/2017.

Decyzję podjąłem jeszcze zanim dowiedziałem się o zmianach. Moja decyzja jest związana głównie z finansami. Ze skoków nic nie miałem i nie łudziłem się, że coś będę miał. Mam 20 lat na karku, a w skokach zero perspektyw finansowych – tłumaczy swoją decyzję Podżorski. – Jak to mówią „nie zawsze ciężka praca się opłaca” – dodaje.

Podzorski Lukasz fot.Anna .Cis  300x199 - Łukasz Podżorski żegna się ze skokami: "Nie zawsze ciężka praca się opłaca"
Łukasz Podżorski, fot. Anna Cis

Zapytany o to czy w związku z młodym wiekiem rozważa jeszcze ewentualny powrót na skocznię, odparł: – Może przyjdzie moment, w którym zatęsknię za skokami, ale czy będę żałował mojej decyzji, ciężko określić. Wrócić raczej nie wrócę, nie widzę takiego sensu, ponieważ już po dwóch miesiącach trudno się połapać. A co dopiero po dłuższej przerwie… Na skocznię jednak kiedyś na pewno wpadnę.

Przypomnijmy, że Łukasz Podżorski w ostatnim sezonie był reprezentantem polskiej kadry C (tzw. juniorskiej) prowadzonej przez Roberta Mateję. Na swoim koncie ma udział w Mistrzostwach Świata Juniorów (Rasnov 2016 / 23. miejsce), a także Europejskim Festiwalu Młodzieży Europy (Rasnov 2013 / 25. miejsce). Startował również w zawodach z cyklu Pucharu Kontynentalnego, a najwyższą zajętą przez niego lokatą było 11. miejsce w Zakopanem. Do jego największych międzynarodowych sukcesów można zaliczyć cztery podia w konkursach z cyklu FIS Cup (2. miejsce w Villach, 3. miejsce w Zakopanem, dwukrotnie 3. miejsce w Rasnovie) oraz 5. lokata w klasyfikacji generalnej FIS Cup w sezonie 2014/2015. Na krajowym podwórku Podżorski triumfował m.in. w VIII Pucharze Solidarności w Zakopanem, a także licznych konkursach cyklu LOTOS Cup.

 

informacja własna

 

Dodaj komentarz