You are currently viewing Francuzi odkrywają karty przed nadchodzącym sezonem

Francuzi odkrywają karty przed nadchodzącym sezonem

Vincent Descombes Sevoie MSL.Harrachov.2014 fot.Julia .Piatkowska - Francuzi odkrywają karty przed nadchodzącym sezonemChwile odpoczynku po zakończonej zimie minęły, a skoczkowie ponownie zabierają się do pracy – za nimi już pierwsze testy i obozy treningowe, po których trenerzy ogłosili składy kadr na sezon 2016/2017. Dziś wyboru dokonali Francuzi – w pięciu tamtejszych grupach szkoleniowych znalazło się łącznie trzynaście skoczkiń i skoczków.

 

Trójkolorowych w nadchodzącym sezonie będzie reprezentować w sumie 13 zawodników. W kadrach narodowych znalazło się 7 skoczków oraz 6 skoczkiń, którzy zostali podzieleni odpowiednio na kilka grup szkoleniowych.

IMG 9320 - Francuzi odkrywają karty przed nadchodzącym sezonem
Julia Clair, fot. Frederik Clasen

Zarówno w przypadku męskiej jak i żeńskiej drużyny, kadra A jest jednoosobowa. W jej składzie znaleźli się Vincent Descombes Sevoie oraz Julia Clair, którzy minionej zimy uplasowali się najwyżej w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata (odpowiednio 28. i 18. miejsce). Oficjalnie kadra B liczy po dwóch skoczków (Ronan Lamy-Chappuis, Paul Brasme) i dwie skoczkinie (Coline Mattel, Lea Lemare). Francuzi utworzyli także grupy juniorskie, w której znalazły się trzy kobiety (Oceane Avocat Gros, Romane Dieu, Lucile Morat). Czterech juniorów (Noelig Revilliod Blanchard, Thomas Roch Dupland, Mathis Contamine, Jonathan Learoyd) zostało natomiast podzielonych na dwie grupy, z których jedna będzie trenować z bardziej doświadczonymi kolegami z kadry B.

Przypomnijmy, że zdecydowanym liderem francuskiej ekipy minionej zimy był 32-letni Descombes Sevoie, który powtórzył sukces z sezonu 2014/2015 plasując się na 28. pozycji w klasyfikacji generalnej PŚ. Pojedyncze punkty zdołał zdobywać także jego młodszy kolega, Lamy-Chappuis (52. miejsce). Zdecydowanie najlepszą francuską skoczkinią była z kolei Julia Clair (18. miejsce w "generalce" PŚ), za którą nie nadążała medalistka olimpijska z Soczi, Coline Mattel (33. miejsce).

 

Podział kadr szkoleniowych Francji w sezonie 2016/2017

Kadra narodowa mężczyzn (A)

 • zawodnicy: Vincent Descombes Sevoie
 • sztab szkoleniowy: Gerard Colin (trener główny), Robert Tretinger (asystent), Alexandre Lazzaroni (trener przygotowania fizycznego)

Kadra mężczyzn (B)

 • zawodnicy: Ronan Lamy-Chappuis, Paul Brasme, + juniorzy: Noelig Revilliod Blanchard, Thomas Roch Dupland
 • sztab szkoleniowy: Gerard Colin (trener główny), Robert Tretinger (asystent)

Kadra juniorska mężczyzn (C)

 • zawodnicy: Mathis Contamine, Jonathan Learoyd
 • sztab szkoleniowy: Nicolas Dessum (trener), Nicolas Bal (trener), Arthur Brule (lekarz)
 

Kadra narodowa kobiet (A)

 • zawodniczki: Julia Clair
 • sztab szkoleniowy: Damien Maitre (trener główny)

Kadra kobiet (B)

 • zawodniczki: Coline Mattel, Lea Lemare
 • sztab szkoleniowy: Damien Maitre (trener)

Kadra juniorska kobiet (C)

 • zawodniczki: Oceane Avocat Gros, Romane Dieu, Lucile Morat
 • sztab szkoleniowy: Damien Maitre (trener)
 

źródło: ffs.fr

 

Dodaj komentarz