You are currently viewing Rune Velta walczy o powrót do formy: „Wszystko jest na dobrej drodze”

Rune Velta walczy o powrót do formy: „Wszystko jest na dobrej drodze”

Velta Rune WSC.Falun .2015.gold fot.Julia .Piatkowska - Rune Velta walczy o powrót do formy: "Wszystko jest na dobrej drodze"Norwegowie mają za sobą świetny sezon, w którym udało im się osiągnąć wiele znaczących sukcesów, jak choćby Puchar Narodów czy mistrzostwo i wicemistrzostwo świata w lotach. Jedynym niedosytem może być pucharowa absencja mistrza świata z Falun, Rune Velty, który kompletnie się pogubił i nie potrafił odnaleźć formy sprzed roku.

 
Velta Rune WSC.Falun .2015.lot fot.Julia .Piatkowska 300x200 - Rune Velta walczy o powrót do formy: "Wszystko jest na dobrej drodze"
Rune Velta, fot. Julia Piątkowska

Norweski skoczek z pewnością będzie chciał jak najszybciej zapomnieć o sezonie 2015/2016. Nie udało mu się wywalczyć żadnego punktu PŚ, a wobec dobrej formy kolegów z reprezentacji startował głównie w konkursach Pucharu Kontynentalnego, co z pewnością nie zaspokoiło aspiracji aktualnego mistrza świata. Jak zapewnia jednak sam zainteresowany, jest przekonany, że najgorsze ma już za sobą.  Minęło trochę czasu, zanim udało mi się znaleźć przyczynę moich problemów. Miałem kłopot z odpowiednim wybiciem się z progu. Myślę, że teraz wszystko jest na dobrej drodze, aby wrócić do dobrej dyspozycji  powiedział 26-letni zawodnik.

Niedawno opiekun kadry Alexander Stoeckl ogłosił skład zespołu na następny sezon, a w niej zabrakło miejsca dla Velty, który znalazł się w drugiej grupie szkoleniowej. Mieszkający w Oslo skoczek zaakceptował taką decyzję Austriaka.  Moje rezultaty minionej zimy nie były dobre. Sześciu kolegów, którzy skakali lepiej ode mnie, zasłużyło na to, aby znaleźć się w reprezentacji. Będzie mi trudno się do niej przebić, ale mam zamiar zapracować na szansę jak najczęstszego reprezentowania Norwegii w Pucharze Świata – zapowiedział mistrz świata z Falun.

velta rune kd 300x200 - Rune Velta walczy o powrót do formy: "Wszystko jest na dobrej drodze"
Rune Velta, fot. Kata Deak

Skoczek wrócił także do trudnych chwil z zeszłego sezonu, które bardzo mocno oddziaływały na jego psychikę oraz powodowały wielką irytację i poczucie bezradności.  To było bardzo frustrujące. Nie byłem zadowolony z tej sytuacji. Człowiek stara się walczyć ze swoim problemem, ale wtedy pojawia się kolejny i wszystko trzeba zaczynać od nowa – wyjaśniał wicemistrz świata w lotach narciarskich z 2012 roku.

Na temat kłopotów swojego podopiecznego wypowiedział się również sam trener Alexander Stoeckl.  Myślę, że problem z odpowiednim wybiciem z progu jest obecnie dla niego głównym wyzwaniem. Rune posiada wielką siłę, ale nie potrafi jej teraz odpowiednio wykorzystać. Szkoleniowiec wspomniał także o roli w zespole, którą może spełniać rutynowany i utytułowany zawodnik.  Osoba z jego dorobkiem sportowym może być ważna dla innych członków drużyny narodowej. Mamy wielu młodych zawodników, którzy nie mają jeszcze wielkiego doświadczenia. Patrząc jednak na jego formę w poprzednim sezonie, trudno było podjąć decyzję o umieszczeniu  go w kadrze A – podsumował.

 

źródło: nrk.no / bt.no

 

Przeczytaj także:

 

Dodaj komentarz