You are currently viewing „Wokół Skoczni”: zwycięzca Jacobsen, kierowca Małysz, srebrny Morgenstern (przegląd informacji)

„Wokół Skoczni”: zwycięzca Jacobsen, kierowca Małysz, srebrny Morgenstern (przegląd informacji)

10366155 666116156830026 361791479790853860 n - "Wokół Skoczni": zwycięzca Jacobsen, kierowca Małysz, srebrny Morgenstern (przegląd informacji)Czas odpoczynku w pełni, jednak nie oznacza to całkowitej wolności, pora wrócić do rytmu przygotowań przed kolejnym sezonem. Zawodów brak, ale to nie znaczy, że o skokach narciarskich się nie mówi. O czym pisano i mówiono w skokach… poza skokami? A także co w tym czasie wydarzyło się w skocznym świecie, a nie zostało zauważone?

 

1. Abby Hughes zmieniła stan cywilny! Amerykańska skoczkini wzięła niedawno ślub. 26-latka pochwaliła się najważniejszym dniem w swoim życiu na profilu w serwisie Instagram oraz Facebook. Wybrankiem Abby został Jacob Ringquist. Para sakramentalne „Tak” powiedziała 22 kwietnia. Nowożeńcom serdecznie gratulujemy i życzymy szczęścia na nowej drodze życia! (facebook.com/AbbyHughes)

Opublikowany przez Abby Hughes na 24 kwietnia 2016

 

2. Jernej Damjan po wypoczynku w słonecznej Tajlandii wrócił do Słowenii i poddał się operacji kontuzjowanej łąkotki. Słoweniec zamieścił na portalu Instagram zdjęcie swojego kolana. Operacja udała się, jednak przewidywany czas rehabilitacji ulegnie wydłużeniu. Skoczek nie załamuje się i otwarcie deklaruje, że wróci silniejszy. Jernejowi życzymy dużo zdrowia i powodzenia w czasie rekonwalescencji. (instagram.com/JernejDamjan)

 

3. Reprezentanci Czech oraz Austrii w czasie poprzedzającym rozpoczęcie przygotowań do kolejnego sezonu spotkali się na lodowisku z hokeistami. Na lodzie nie zabrakło Romana Koudelki, Jana Matury, Stefana Krafta, Michaela Hayboecka oraz sztabu trenerskiego obu kadr. Czesi z uroków nowego sportu korzystali w Libercu a Austriacy w Liefering. Szkoleniowiec Austrii, Heinz Kuttin, był zachwycony tym rodzajem treningu: - Hokej to świetny sposób na trening koordynacji i wytrzymałości. Gra potrafi być naprawdę męcząca. Dla skoczków gra w hokeja jest pozytywną zmianą i sposobem na dobrą zabawę - mówił. Natomiast Koudelka przyznaje, że po treningu z hokeistami wszystko go bolało, jednak był całkiem zadowolony z uczestnictwa w grze. (czech-ski.com / oesv.at / facebook.com/JanMatura / facebook.com/StefanKraft)

Opublikowany przez Jan Matura na 23 kwietnia 2016

Great start with the team #skijumpingaustria #teamaustria #greatspirit #icehockey #blauefleckeninklusive GEPA Pictures

Opublikowany przez Stefan Kraft na 25 kwietnia 2016

 

4. Skocznia narciarska HS-64 (K-62) w niemieckim Berchtesgaden ma nowe tory najazdowe. Instalacja nowej technologii zajęła zaledwie dwa dni, a 5 maja pierwszy skoczek oddał skok na zmodernizowanym obiekcie.  Prace zrealizowała firma Peter Riedel Sports Technology. Jeden z obiektów w Berchtesgaden będzie jedną z aren podczas Turnieju Czterech Skoczni Dzieci. (www.facebook.com/PeterRiedelSportsTechnology)

Pierwszy skok (wideo):

 

First jump Clup-Track Peter Riedel GmbH

Film zamieszczony przez użytkownika Peter Riedel (@riedelpeter)

 
Nieminen Toni WC.Lahti .2016 fot.Tuija .Hankkila 300x200 - "Wokół Skoczni": zwycięzca Jacobsen, kierowca Małysz, srebrny Morgenstern (przegląd informacji)
Toni Nieminen, fot. Tuija Hankkila

5. W Finlandii rozpoczynają się prace nad musicalem na podstawie historii Toni Nieminena.  Musical będzie opowiadać o fińskim mistrzu olimpijskim od jego dzieciństwa poprzez sportową karierę na życiu po czterdziestce gdy zakończył przygodę ze skokami narciarskimi. Premiera planowana jest na październik 2017 roku. Musical zostanie wyprodukowany we współpracy z Teatrem Miejskim w Lahti. (www.iltalehti.fi)

 

6. Adam Małysz 8 maja, w czasie biegu "Wings for Life World Run" w Poznaniu, został kierowcą samochodu pościgowego - mety, który goni biegaczy uczestniczących w tym charytatywnym wydarzeniu. Za Orłem z Wisły niezwykła przygoda, auto którym kierował wyruszyło 30 minut po starcie biegaczy i mogło jechać z prędkością zaledwie 15 km/h,w miarę trwania biegu prędkość kierowanego auta rosła (po godzinie biegu - 16 km/h, po dwóch godzinach - 17 km/h, po trzech godzinach - 20 km/h, po czterech godzinach prędkość sięgnęła 35 km/h). W biegu wystartowała również drużyna, której patronował Małysz, liczyła 245 biegaczy i ostatecznie zajęła trzecie miejsce w oficjalnym końcowym rankingu wyników z pokonanymi ponad 4 tysiącami kilometrów! Samochód - meta dogonił ostatniego z biegaczy po przebiegnięciu przez niego ponad 71 kilometrów! "Wings for Life World Run" odbywał się w 34 miastach na całym świecie, a opłaty, które wnieśli uczestnicy zostały przekazane na badania nad urazami rdzenia kręgowego. Każdemu z uczestników serdecznie gratulujemy! ( redbull.com / poznan.wyborcza.pl / wingsforlifeworldrun.com)

Oto samochód, który poprowadzę podczas Wings for Life World Run. Jak myślicie, ile kilometrów uda mi się przejechać,...

Opublikowany przez Adam Małysz na 7 maja 2016

 

7. W biegu "Wings for Life World Run" w Wiedniu wystartowała również specjalna drużyna dla kontuzjowanego Lukasa Muellera. Liczyła 109 biegaczy wśród, których znalazł się między innymi sam Lukas oraz Thomas Morgenstern i Heinz Kuttin. Drużyna wspólnie pokonała ponad 1400 kilometrów i była 18. ekipą na świecie. Lukas wystartował na wózku inwalidzkim, na którym porusza się od czasu wypadku na mamucie w Tauplitz. (facebook.com/ThomasMorgenstern / wingsforlifeworldrun.com)

Opublikowany przez Thomas Morgenstern na 8 maja 2016

 

8. Peter Prevc stał się nie lada gratką dla filatelistów! Zwycięzca klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 2015/2016 trafił na kolekcję słoweńskich znaczków pocztowych. Koszt nominalny znaczka to 2,25 Euro, a egzemplarze dostępne są w każdym oddziale słoweńskiej poczty. 

(www.posta.si / facebook.com/PostaSlovenije / sloski.si)

 

9. Mieszkańcy miasta Nova Gorica mieli okazję przekonać się jak wygląda najlepszy skoczek minionego sezonu Pucharu Świata w... policyjnym mundurze. Peter Prevc brał udział w działaniach prewencyjnych w słoweńskim mieście. Na spotkanie przyszły tłumy, wszak za mundurem panny sznurem! (facebook.com/SloSki)

 

10. Anders Jacobsen wygrał norweską edycję "71 Degrees North". Dziesięciu uczestników, wśród których byli sportowcy oraz celebryci, przez ostatnie tygodnie podróżowało do najdalej wysuniętego na północ krańca  Europy - przylądka Nordkapp. W ramach programu uczestnicy zmierzyli się m.in. z: trekkingiem górskim, pływaniem w lodowatym jeziorze, czy wspinaczką po zamarzniętym wodospadzie. Były skoczek całą nagrodę - 200 tysięcy koron norweskich - przeznaczył norweskiemu oddziałowi UNICEF, który zadba o lepszą przyszłość dzieci mieszkających w ogarniętej wojną Syrii. Osobiście Anders jest tatą dwójki pociech i dlatego los najmłodszych jest mu bliski. - Dzieci są najbardziej niewinne w czasie wojny. Wierzę, że możemy pomóc tym najbardziej bezbronnym - przyznał. Poprzednią edycję programu wygrał również skoczek - Bjoern Einar Romoeren. (www.unicef.no)

Tusen hjertelig takk til kveldens vinner av 71 grader nord på TVNorge, skihopper Anders Jacobsen, som gir 200.000...

Opublikowany przez UNICEF Norge na 24 kwietnia 2016

 

11. Jakub Janda w przerwie od skoków był gościem czeskiego radia Kiss Morava. W czasie wizyty nie zabrakło oczywistego elementu skoków narciarskich, mianowicie imitacji wyjścia z progu, o czym możecie przekonać się poniżej (facebook.com/KissMorava)

Skokan Jakub Janda s rádiem Kiss Morava rovnou potrénoval na novou sezónu! :D A předvedl svůj "životní skok" (y)

Opublikowany przez Kiss Morava na 20 kwietnia 2016

 

12. Thomas Morgenstern zakończył udział w 10. austriackiej edycji "Dancing Stars". Popularny Morgi z odcinka na odcinek był coraz lepszy i w parze z tancerką Roswithą Wieland zbierał coraz wyższe noty za swoje występy. Para wykonała takie tańce jak: salsa, cha-cha, slow-fox, samba, quickstep, jive, mambo, tango, walc, paso doble, rumba. Udział w programie zakończyli tańcem w tradycyjnym góralskim stroju w ramach tzw. show dance, który nie był oceniany przez jury. Ostatecznie para zajęła drugie miejsce, tym samym powtórzyła osiągnięcie Andreasa Goldbergera, który pojawił się w drugiej edycji programu. Serdecznie gratulujemy! Poniżej ostatni występ Thomasa i Roswithy do piosenki "Tutti Frutti". (dancingstars.orf.at)

 

zebrała Paulina Jarmolik

 

Dodaj komentarz