You are currently viewing Polscy kadrowicze wracają na skocznię – w czwartek trening w Szczyrku
Maciej Kot (fot. Bartosz Leja)

Polscy kadrowicze wracają na skocznię – w czwartek trening w Szczyrku

Kot Maciej trening.Szczyrk.2015 fot.Bartosz.Leja  - Polscy kadrowicze wracają na skocznię - w czwartek trening w SzczyrkuCzwartkowe przedpołudnie w Szczyrku będzie można śmiało określić oficjalnym rozpoczęciem przygotowań polskich skoczków do sezonu 2016/2017. Właśnie 12 maja na obiektach Skalite, biało-czerwoni prowadzeni Stefana Horngachera oddadzą jedne z pierwszych skoków tego lata na igelicie. Po treningu odbędzie się prezentacja polskich kadr.

 
Szczyrk Skalite FCC fot.B.Leja  300x200 - Polscy kadrowicze wracają na skocznię - w czwartek trening w Szczyrku
Szczyrk 'Skalite’, fot. Bartosz Leja

Po ponad miesięcznej przerwie od skoków, nasi reprezentanci oddadzą pierwsze jedne z pierwszych prób na igelicie. Oczywiście treningi na skoczni w Szczyrku poprzedzone były posezonową przerwą, kilkutygodniowym przygotowaniem fizycznym oraz rozmowami ze szkoleniowcami – Stefanem Horngacherem (kadra A) Robertem Mateją (kadra B), Maciejem Maciusiakiem (kadra „młodzieżowa” C) oraz Sławomirem Hankusem (kadra żeńska).

Pełny skład polskich kadr na sezon 2016/2017 >>

Obiektami, na których biało-czerwoni powrócą do właściwego rytmu będą skocznie Skalite (średnia HS-76 i normalna HS-106) w Szczyrku. Aktualnie w Polsce nie ma niestety żadnego dużego obiektu, na którym można oddać skoki. Skocznia im. Adama Małysza w Wiśle Malince przechodzi remont zeskoku, który powinien zostać zakończony jeszcze w maju, natomiast zakopiańska Wielka Krokiew wciąż oczekuje na rozpoczęcie gruntownej modernizacji.

Stoch Kamil belka fot.J.Piatkowska 300x200 - Polscy kadrowicze wracają na skocznię - w czwartek trening w Szczyrku
Kamil Stoch, fot. Julia Piątkowska

Kamil Stoch wraz z kolegami rozpocznie czwartkowy trening w Szczyrku rozgrzewką już o godz. 9:00. Pierwsze skoki Polacy oddadzą ok. godz. 9:30 – 10:00. Następnie, ok. godz. 13:00 odbędzie się spotkanie polskich kadr z mediami, podczas którego oficjalnie zaprezentowane zostaną wszystkie grupy szkoleniowe wraz z zawodnikami oraz sztabami szkoleniowymi.

Obszerna relacja z całego wydarzenia oraz wypowiedzi biało-czerwonych pojawią się już niebawem na SkokiPolska.pl.

 

źródło: pzn.pl / informacja własna

 

Ten post ma jeden komentarz

  1. Tapoloniusz Ajner

    Maciek Kot donosi, że skakali już w poniedziałek.

Dodaj komentarz