You are currently viewing Polscy skoczkowie i TriVita wspierają Szymona Olka

Polscy skoczkowie i TriVita wspierają Szymona Olka

IMG 3431 22 - Polscy skoczkowie i TriVita wspierają Szymona OlkaNa zakończenie zgrupowania w Szczyrku kadra polskich skoczków uczestniczyła w uroczystym otwarciu Ogólnopolskiego Centrum Nowoczesnej Rehabilitacji i Opieki TriVita w Porąbce. Dzięki wsparciu naszych zawodników klinika ufundowała voucher o wartości 30 tysięcy złotych na rehabilitację młodego polskiego skoczka, Szymona Olka. 

 

Dwa lata temu Szymon Olek miał wypadek podczas zawodów w Zakopanem i od tego czasu przechodzi kosztowną rehabilitację, która jest dla niego jedyną szansą na powrót do pełnej sprawności.

IMG 3390 2 300x199 - Polscy skoczkowie i TriVita wspierają Szymona Olka
Polscy skoczkowie dla Szymona Olka, fot. Alicja Kosman / PZN

Ogólnopolskie Centrum Nowoczesnej Rehabilitacji i Opieki TriVita w Porąbce realizuje nowoczesną rehabilitację neurologiczną ortopedyczną i przeciwobrzękową, a także zajmuje się opieką pielęgnacyjną dla rezydentów i seniorów, oferując dostęp do wysokiej klasy specjalistów w tych dziedzinach medycyny. W piątkowym uroczystym otwarciu obiektu udział wzięło wiele znanych osobistości, w tym kadra narodowa A polskich skoczków narciarskich. – Dziękujemy wam panowie, że po treningu znaleźliście czas i ochotę i jesteście tutaj z nami dla Szymona. To cudny gest od przyjaciół – zaznaczył prowadzący imprezę Olivier Janiak. Zaangażowanie naszych skoczków w akcję pomocy Szymonowi Olkowi sprawiło, że TriVita ufundowała voucher o wartości 30 tysięcy złotych na rehabilitację chłopca. Szymek był bardzo szczęśliwy z cennego prezentu. – Kocham was! – wykrzyknął stojąc na scenie wraz ze swoimi starszymi kolegami ze skoczni.

IMG 3494 2 300x199 - Polscy skoczkowie i TriVita wspierają Szymona Olka
Szymon Olek z polskimi skoczkami, fot. Alicja Kosman / PZN

Wzruszenia nie kryła mama chłopca, Katarzyna Gancarczyk. – Szymon miał wypadek na skoczni. Przewrócił się i nastąpił wylew krwi do mózgu. Zanim został przewieziony do szpitala w Krakowie, wylew bardzo się powiększył i nastąpił niedowład w jednej części ciała. Od dwóch lat Szymon intensywnie się rehabilituje każdego dnia w prywatnych ośrodkach dzięki pomocy dobrych ludzi, między innymi polskich skoczków, pana Kamila Stocha – wyjaśniła. – Bardzo się cieszymy z vouchera, z tej wielkiej szansy, nowej nadziei. Czekamy z utęsknieniem na okres wakacji, gdy Szymon będzie mógł skorzystać z możliwości rehabilitacji w tym wspaniałym ośrodku. Mamy nadzieję, że wiele się zmieni, poprawi, bo Szymon ma jeszcze duży niedowład lewej ręki. Marzy o tym, by móc ruszać palcami. Nie chodzi też jeszcze tak sprawnie, a chciałby biegać. Z poprawą sprawności fizycznej polepszać się też może sprawność psychiczna. Szymon na pewno będzie ciężko pracował. Serdecznie dziękujemy wszystkim za dobre serce – podkreśliła mama Szymka.

IMG 3413 2 300x199 - Polscy skoczkowie i TriVita wspierają Szymona Olka
Kamil Stoch i Szymon Olek, fot. Alicja Kosman / PZN

Głos zabrał także trener główny kadry A, Stefan Horngacher. – Chciałbym podziękować za ten akt pomocy jednemu z naszych sportowców. Widzimy, że Szymon jest bardzo aktywny i wiele można zrobić. To bardzo ważne dla niego, by dostał się do miejsca, które jest tak dobre jak właśnie tutejsza klinika. My jako polska kadra narodowa będziemy też w przyszłości dalej wspierać tę akcję, by Szymonowi było lepiej – zapewnił szkoleniowiec.

W pomoc Szymonowi Olkowi angażuje się też od dawna fizjoterapeuta kadry Łukasz Gębala, który zauważa jak duży postęp udało się wykonać w ciągu ostatnich dwóch lat. Zwraca jednak uwagę na to, że potrzeba jeszcze wiele ciężkiej pracy, by Szymek osiągnął dobrą sprawność fizyczną. – Ten voucher to dla niego ogromna szansa i świetna sprawa, ponieważ akurat taka kwota była mu potrzebna do zakończenia rehabilitacji w tym roku. To się udało. W klinice Trivita będzie miał możliwość skorzystania z rehabilitacji neurologicznej, która jest mu najbardziej potrzebna. Można tutaj zostać na dłuższy pobyt, co w jego sytuacji jest bardzo dobre, bo może przyjechać tu na całe wakacje i być z mamą. W jego wieku to ważna sprawa. Klinika jest blisko jego miejsca zamieszkania, wszystko dobrze się złożyło. Widać, że już jest ogromny postęp w stosunku do okresu po wypadku, niemniej jednak to nie jest koniec rehabilitacji, która jest intensywnie prowadzona już od dwóch lat. Szymon będzie wymagał jeszcze długiego czasu pracy, ale mamy nadzieję, że później to będzie aktywna rehabilitacja sportowa. Może w jakiejś dyscyplinie sportu odnajdzie swoją pasję. Mamy też zapewnienie tutejszego ośrodka, że nawet po wykorzystaniu vouchera kontakt z kliniką będzie utrzymany i to jest świetne – zaznacza Łukasz Gębala.

Po oficjalnej części nasi skoczkowie i sztab szkoleniowy wraz z pozostałymi gośćmi TriVity mieli okazję obejrzeć cały ośrodek i nowoczesne urządzenia, jakie w nim się znajdują. W roli testera elektronicznej platformy (podobnej do tej, jaką mają na wyposażeniu nasi skoczkowie) wystąpił Stefan Hula, a zaraz po nim swoje parametry sprawdził Karol Strasburger, który nie ominął też okazji do zaproszenia naszych skoczków do udziału w jednym z odcinków „Familiady”. Kto wie, może w przyszłości skorzystają z tej oferty?

 

Gorąco zachęcamy wszystkich do przekazywania darowizn oraz 1% swojego podatku na rzecz Szymka:

 

Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „SŁONECZKO”
Stawnica 33A
77-400 Złotów

Konto do darowizn w tej fundacji:
89 8944 0003 0000 2088 2000 0010 SZYMON OLEK subkonto 92/O

Dane do przekazania 1% podatku:
KRS 0000186434 cel szczegółowy: SZYMON OLEK subkonto 92/O

 

Autor komunikatu – Alicja Kosman / PZN

 

Dodaj komentarz