You are currently viewing Włoskie kadry na sezon 2016/2017, wiemy, kogo poprowadzi Kruczek
Sebastian Colloredo (fot. Julia Piątkowska)

Włoskie kadry na sezon 2016/2017, wiemy, kogo poprowadzi Kruczek

Colloredo Sebastian WC.Innsbruck.2014 fot.Julia .Piatkowska - Włoskie kadry na sezon 2016/2017, wiemy, kogo poprowadzi KruczekPrzygotowania do nadchodzącego sezonu rozpoczęte, za zawodnikami już pierwsze obozy treningowe, a także pierwsze skoki. Jest też coraz mniej niewiadomych, jeśli chodzi o to, kto będzie walczył o konkursowe punkty w sezonie 2016/2017. Nazwiska skoczkiń i skoczków nominowanych do kadr ogłosiła właśnie Włoska Federacja Sportów Zimowych.

 

Prezydent Włoskiej Federacji Sportów Zimowych (FISI), Flavio Roda, przedstawił podział kadr narodowych w skokach narciarskich w sezonie 2016/2017. Przydział zawodników i zawodniczek do poszczególnych grup szkoleniowych nie był zaskoczeniem. O pucharowe punkty powalczy w sumie 18 reprezentantów Italii.

 

Mężczyźni

kruczek lukasz hala b.leja 300x200 - Włoskie kadry na sezon 2016/2017, wiemy, kogo poprowadzi Kruczek
Łukasz Kruczek, fot. Bartosz Leja

Męska reprezentacja Włoch w nadchodzącym sezonie będzie liczyła 12 zawodników, którzy podobnie jak w roku ubiegłym, zostali podzieleni na cztery grupy treningowe. Skoczkowie będą trenować pod okiem szkoleniowca głównego – Łukasza Kruczka. Czy były trener biało-czerwonych znajdzie receptę na wyciągnięcie włoskich skoków narciarskich z kryzysu?  

W kadrze A znalazł się najlepszy z Włochów minionej zimy, Sebastian Colloredo, który zajął 63. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Obok niego pojawił się także Alex Insam. Kolejni czterej zawodnicy będą tworzyli kadrę B, a są to: Federico Cecon, Roberto Dellasega, Davide Bresadola oraz Daniele Varesco. Do trzeciej grupy szkoleniowej nominowani zostali dwaj młodzi zawodnicy – Zeno di Lenardo i Joy Senoner.

Z myślą o przyszłości skoków narciarskich na Półwyspie Apenińskim utworzono także grupę FuturFisi, którą będzie zajmował się Roberto Cecon. Znalazło się w niej czterech juniorów: Alessio Longo, Kevin Rosenwirth, Francesco Cecon i Giovanni Bresadola.

 

Kobiety

IMG 9184 - Włoskie kadry na sezon 2016/2017, wiemy, kogo poprowadzi Kruczek
Elena Runggaldier, fot. Frederik Clasen

Żeńska kadra Italii w sezonie 2016/2017 składać się będzie z sześciu skoczkiń. Włoszki zostały podzielone na aż cztery grupy treningowe, za które odpowiedzialni będą Jarko Zwitter i Romed Moroder.

W pierwszym, jednoosobowym zespole, znalazła się najlepsza z włoskich skoczkiń minionej zimy – Elena Runggaldier. 25-latka zakończyła sezon 2015/2016 na 16. pozycji w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata i w nadchodzącym sezonie jej głównym celem również będą zawody narciarskiej elity. W konkursach najwyższej rangi najprawdopodobniej towarzyszyć jej będzie Evelyn Insam, która zdecydowała się na indywidualny trening z Julienem Eybertem-Gillonem i w związku z tym nie została ujęta w grupach szkoleniowych wspieranych przez włoską federację.

Dwuosobową kadrę A będą stanowiły Manuela Malsiner i jej młodsza siostra – Lara Malsiner. Pozostałe trzy grupy szkoleniowe stworzą trzy zawodniczki: Veronica Gianmoena (kadra B), Alice Puntel (kadra C) i Lisa Moreschini (FuturFisi).

 

Składy włoskich kadr w skokach narciarskich na sezon 2016/2017:

Kadry męskie:

  • kadra A: Sebastian Colloredo, Alex Insam
  • kadra B: Federico Cecon, Roberto Dellasega, Davide Bresadola, Daniele Varesco
  • kadra C: Zeno di Lenardo, Joy Senoner
  • grupa FuturFisi: Alessio Longo, Kevin Rosenwirth, Francesco Cecon, Giovanni Bresadola.

Kadry żeńskie:

  • kadra narodowa: Elena Runggaldier
  • kadra A: Manuela Malsiner, Lara Malsiner
  • kadra B: Veronica Gianmoena
  • kadra C: Alice Puntel
  • grupa FuturFisi: Lisa Moreschini
 

źródło: fisi.org

 

Dodaj komentarz