You are currently viewing Już w niedzielę Puchar Burmistrza i Mistrzostwa POZN w Zagórzu (program, FOTO)

Już w niedzielę Puchar Burmistrza i Mistrzostwa POZN w Zagórzu (program, FOTO)

DSCN0078 - Już w niedzielę Puchar Burmistrza i Mistrzostwa POZN w Zagórzu (program, FOTO)Już w najbliższą niedzielę na skoczniach narciarskich Zakucie w Zagórzu zostaną rozegrane zawody o Puchar Burmistrza połączone z Letnimi Mistrzostwami Podkarpackiego Okręgowego Związku Narciarskiego. Będą to najprawdopodobniej jedyne oficjalne zawody w Zagórzu tego lata, w których wezmą udział zarówno Polacy, jak i zagraniczni goście.

 
LPB.Zagorz.2015 podium Kuchta Harsche Nezhborts fot.B.Leja 300x200 - Już w niedzielę Puchar Burmistrza i Mistrzostwa POZN w Zagórzu (program, FOTO)
Podium kat. OPEN w Zagórzu w 2015 r. (od lewej: R.Kuchta, N.Harsche, K.Nezhborts), fot. Bartosz Leja

Letnie Mistrzostwa POZN w Zagórzu są od kilku lat stałym punktem narciarskiego kalendarza. Kompleks skoczni (K-40, K-20 i K-10) Zakucie jest jedynym miejscem na Podkarpaciu, gdzie jest możliwe rozgrywanie zawodów w skokach narciarskich. Wszystkie obiekty posiadają nowoczesne profile oraz igelit, tylko najmniejsza ze skoczni czeka na zamontowanie nowego rozbiegu.

W tym roku skakanie w Zagórzu rozpocznie się już w sobotę podczas treningów wolnych. Prawdziwe emocje czekają nas jednak w niedzielę, kiedy to na obiektach HS-43 i HS-22 o trofea powalczą: juniorki, młodziczki, juniorzy E, juniorzy D, a także zawodnicy w kategorii OPEN.

Organizatorami imprezy są: Burmistrz Miasta i Gminy Zagórz, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Zagórzu oraz Podkarpacki Okręgowy Związek Narciarski w Ustrzykach Dolnych.

 

Program rywalizacji:

 • 21 maja 2016 r., sobota:
  • 16:00-18:00 – trening wolny (HS-43, HS-22)
  • 19:00 – odprawa techniczna
 • 22 maja 2016 r., niedziela:
  • 14:00 – seria próbna na skoczni HS-22, po niej dwie serie konkursowe (junior E, młodziczki)
  • 15:00 – seria próbna na skoczni HS-43, po niej dwie serie konkursowe (juniorki, junior D, OPEN)
  • 16:00 – ceremonia dekoracji zawodników

Pełny komunikat organizacyjny >>>

 

Przypomnijmy, że w zeszłorocznych zmaganiach w Zagórzu na najwyższych stopniach podium plasowali się: Norbert Harsche (OPEN), Stanisław Majerczyk (junior D), Jan Rzadkosz (junior E) oraz reprezentantka Ukrainy, Lilia Romaniuk (juniorki).

Pełne wyniki zeszłorocznej rywalizacji >>>

 

Fotorelacja z zawodów w Zagórzu w 2015 r.:

 

źródło: informacja własna / pozn.eu

 

Dodaj komentarz