You are currently viewing Polscy skoczkowie zadowoleni ze zgrupowania w Hinzenbach (FOTO)

Polscy skoczkowie zadowoleni ze zgrupowania w Hinzenbach (FOTO)

DSC 0006 2 - Polscy skoczkowie zadowoleni ze zgrupowania w Hinzenbach (FOTO)Normalny obiekt Aigner-Schanze w Hinzenbach był drugim przystankiem polskich skoczków przygotowujących się do letniego sezonu. Kadry A i B trenowały w Austrii pod okiem Stefana Horngachera i Roberta Matei. – Mam w sobie tyle optymizmu i energii, że cieszy mnie każda praca – poinformował już w czasie zgrupowania lider Polaków, Kamil Stoch.

 
hinzenbach 300x200 - Polscy skoczkowie zadowoleni ze zgrupowania w Hinzenbach (FOTO)
'Energie AG-SkisprungArena’ w Hinzenbach (fot. UVB Hinzenbach)

Pierwsze skoki w sezonie letnim reprezentanci Polski oddali już w zeszłym tygodniu na obiektach Skalite (HS-106 i HS-76) w Szczyrku. Tam na zgrupowaniu pojawiły się wszystkie grupy szkoleniowe – kadra A, B, młodzieżowa C, a także kadra młodzieżowa kobiet. Do Austrii udali się już tylko najmocniejsi. Drużyny kierowane przez Stefana Horngachera i Roberta Mateję trenowały w Hinzenbach od wtorku do piątku.

Na Aigner-Schanze (K-85 / HS-94) pojawili się zatem: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Maciej Kot, Dawid Kubacki, Stefan Hula, Klemens Murańka, Andrzej Stękała, Jakub Wolny (wszyscy kadra A), Krzysztof Biegun, Bartłomiej Kłusek, Jan Ziobro, Aleksander Zniszczoł, Przemysław Kantyka oraz Krzysztof Miętus (wszyscy kadra B).

DSC 0035 - Polscy skoczkowie zadowoleni ze zgrupowania w Hinzenbach (FOTO)
Kamil Stoch, fot. Bartosz Leja

Już w trakcie treningów w pozytywnym tonie o trwającej pracy wypowiedział się za pośrednictwem oficjalnego profilu na Facebooku Kamil Stoch. Także pozostali nasi reprezentanci z nadzieją opisywali swoje pierwsze tego lata skoki oddane poza Polską. W swoim stylu pobyt w Austrii skomentował natomiast Piotr Żyła, który podzielił się swoimi spostrzeżeniami na temat... specyficznych elementów tamtejszego krajobrazu.

Teraz podopiecznych Horngachera i Matei czeka tygodniowy odpoczynek od skoczni, przy czym w tym czasie Polacy będą się skupiać na treningu fizycznym i motorycznym. Na przełomie maja i czerwca biało-czerwoni powrócą z kolei na skocznię - na obiektach w niemieckim Hinterzarten. Później z pewnością czekają ich treningi zarówno w Szczyrku, jak i na obiekcie im. Adama Małysza w Wiśle, na którym niebawem powinna zakończyć się wymiana drewnianych elementów zeskoku.

Dodajmy, że zarówno na skoczni w Hinzenbach, jak i na Rothaus-Schanze (K-95 / HS-108) w Hinterzarten odbędą się w tym roku konkursy z cyklu FIS Grand Prix (odpowiednio 30 lipca i 1 października).

 

Poniżej - zgrupowanie w Hinzenbach oczami polskich skoczków narciarskich.

 

 

 

 

 

 

źródło: facebook.com / informacja własna

 

Dodaj komentarz