You are currently viewing Słoweńcy trenują w Planicy, Kranjec po kolejnym zabiegu ręki

Słoweńcy trenują w Planicy, Kranjec po kolejnym zabiegu ręki

Kranjec Robert WC.Planica.2016 fot.Bartosz.Leja  - Słoweńcy trenują w Planicy, Kranjec po kolejnym zabiegu rękiPrzygotowania do letniego sezonu trwają w najlepsze nie tylko u polskich skoczków, ale także wśród innych kadr, choćby u Słoweńców, którzy swoje pierwsze próby na igelicie oddawali w Planicy. Po świetnej zimie w wykonaniu ich lidera Petera Prevca, opiekun reprezentacji Goran Janus jest pełen optymizmu przed następnymi zmaganiami.

 

Nowe wyzwania Słoweńców

Prevc Peter Kryształowa.Kula WC.Planica.2016 fot.Julia .Piatkowska 300x200 - Słoweńcy trenują w Planicy, Kranjec po kolejnym zabiegu ręki
Peter Prevc z Kryształową Kulą a sezon 2015/16, fot. Julia Piątkowska

Podczas gali zorganizowanej przez Słoweński Związek Narciarski, która odbyła się w Lublanie, wielkim wygranym stał się bez żadnej niespodzianki Peter Prevc. Jego trener był pod wrażeniem dokonań swojego podopiecznego w zakończonym Pucharze Świata, ale jednocześnie wybiega już w przyszłość do kolejnych startów.  Zima w jego wykonaniu była wspaniała, miały miejsce wydarzenia bezprecedensowe. Jednak od momentu zakończenia sezonu minęły już dwa miesiące i trzeba patrzeć w przyszłość. Stoimy przed nowymi wyzwaniami  powiedział Goran Janus.

 

Treningi i rekonwalescenci

Planica.Nordic.Center fot.Frederik.Clasen 300x201 - Słoweńcy trenują w Planicy, Kranjec po kolejnym zabiegu ręki
Planica Nordic Center, fot. Frederik Clasen

Słoweńcy rozpoczęli przygotowania już kilka tygodni temu pracując nad przygotowaniem fizycznym głównie w ośrodku w Kranju. W ubiegłym tygodniu przenieśli się już do Planicy, aby na mniejszym obiekcie wykonać pierwsze treningowe skoki.  Oddaliśmy próby na skoczni 80-metrowej. Muszę przyznać, że zawodnicy skakali lepiej niż w tym samym okresie w poprzednich latach. Ich skoki są bardzo przyzwoite. Jednak jest jeszcze za wcześnie na prognozy  przyznał szkoleniowiec.

Po treningach w Planica Nordic Center, słoweńska kadra uda się na treningi do Kranju, a później na kondycyjne zgrupowanie do Chorwacji, do kurortu Medulin, w którym przebywała także w zeszłym roku. Trener liczy również, że szybko do zdrowia i formy wrócą rekonwalescenci: Jure Sinkovec i Jernej Damjan.

Kranjec Robert WC.Sapporo.2016 fot.Przemek.Wardega 300x199 - Słoweńcy trenują w Planicy, Kranjec po kolejnym zabiegu ręki
Robert Kranjec, fot. Przemek Wardęga

Kolejny etap leczenia ma za sobą też Robert Kranjec, który przeszedł zabieg usunięcia metalowych śrub ze stawu łokciowego. Tkwiły one w ręce 34-latka od czasu operacji po upadku, który przydarzył mu się podczas październikowych treningów w Innsbrucku. Słoweniec przez cały sezon startował z częściową blokadą ramienia, która  była dla niego utrudnieniem, ale by nie tracić sezonu, musiał się zdecydować na taki krok.  Przez całą zimę musiałem zmagać się z bólem. Teraz już powinno już być wszystko dobrze i będę mógł bez żadnego problemu trenować – opowiedział sam zainteresowany. Operacja trwała 45 minut i mistrz świata w lotach z 2012 roku praktycznie bez żadnej przerwy będzie mógł dołączyć do trenujących kolegów.

 

Janus z nadzieją o Slatnarze

Goran Janus wypowiedział się także na temat istotnych zmian, które zaszły na rynku narciarskim, gdy po rezygnacji z dalszej produkcji nart do skoków przez firmę Elan, dostarczycielem podstawowego sprzętu dla Słoweńców zajmie się Peter Slatnar.  Trudno jest mi powiedzieć dlaczego Elan wycofuje się ze skoków narciarskich, ale możemy być zadowoleni, że to właśnie Slatnar będzie nam je teraz dostarczał. Produkuje bardzo dobre wiązania, a ma już także doświadczenie w tworzeniu nart dla dzieci. On jako jedyny jest w stanie sprostać takiemu wyzwaniu – zapewnił trener Słoweńców.

 

źródło: delo.si / siol.net

 

Przeczytaj więcej o słoweńskich skoczkach:

 

Dodaj komentarz