You are currently viewing Łukasz Bukowski o nominacji do kadry: „Zaskoczenie było duże”

Łukasz Bukowski o nominacji do kadry: „Zaskoczenie było duże”

Jedną z największych niespodzianek podczas nominacji do polskich grup szkoleniowych na sezon 2016/2017, była osoba Łukasza Bukowskiego. Dla 19-letniego skoczka z Zakopanego jest to debiut w biało-czerwonej kadrze narodowej, który jak sam przyznaje, już zauważa poprawę. – Zmieniło się dużo, już mam lepszy sprzęt – powiedział. 

 

Reprezentujący klub TS Wisła Zakopane Łukasz Bukowski ma na swoim koncie dopiero cztery starty w międzynarodowych zawodach. Wszystkie z nich miały miejsce podczas zmagań w polskiej odsłonie cyklu FIS Cup (w Szczyrku i Zakopanem). Mimo iż jak dotąd ani razu 19-latek nie zdołał uplasować się w finałowej trzydziestce, to właśnie jemu zaufali nowi trenerzy kadry „młodzieżowej” C. O decyzjach miała zaważyć m.in. solidna postawa Bukowskiego podczas zeszłosezonowych treningów.

DSC 0041 2 - Łukasz Bukowski o nominacji do kadry: "Zaskoczenie było duże"
Polska kadra „młodzieżowa” C, fot. Bartosz Leja

 Spełniło się jedno z moich marzeń. Zaskoczenie było duże, ale już po sezonie zimowym myślałem, że jest duża szansa,żeby dostać się do kadry juniorskiej – mówi sam zainteresowany i dodaje: – O nominacji dowiedziałem się od Dawida Jarząbka [który również jest w kadrze juniorów, przyp.red.], ale na samym początku nie w pełni w to uwierzyłem.

Dodajmy, że grupę juniorów obok Bukowskiego i Jarząbka uzupełniają: Dominik Kastelik, Tomasz Pilch i Paweł Wąsek. Szkoleniowcem grupy jest Maciej Maciusiak, a jego asystentem Wojciech Topór. – Z trenerem Maćkiem dogadujemy się bardzo dobrze, tak samo z kolegami z drużyny. Teraz najbardziej pracujemy nad stabilnością podczas dojazdu do progu  – mówi Bukowski.

Jak po kilku tygodniach treningów nową sytuację ocenia młody zawodnik? – Zmieniło się bardzo dużo, już mam lepszy sprzęt. W planach jest też dużo wyjazdów za granicę oraz więcej zawodów. Poza kadrą nie mieliśmy praktycznie żadnych zagranicznych zgrupowań i wyjeżdżaliśmy tylko do austriackiego Ramsau na pierwszy śnieg. Poza tym mieliśmy wyjazdy tylko do Szczyrku.

O planach startowych na nadchodzący sezon Bukowski mówi krótko: – Chciałbym wypaść dobrze na każdych zawodach FIS, jednak głównym zadaniem są Mistrzostwa Świata Juniorów w amerykańskim Park City. Zapytany z kolei o swojego sportowego idola, mimo młodego wieku przyznał: – Dla mnie idolem jest Noriaki Kasai. Szczególnie dlatego, że w takim wieku [aktualnie 43 lata, przyp.red.] bardzo dobrze skacze.

 

informacja własna

 

Dodaj komentarz