You are currently viewing Primoz Roglic wystartuje w 73. Tour de Pologne i oczekuje etapu w Zakopanem

Primoz Roglic wystartuje w 73. Tour de Pologne i oczekuje etapu w Zakopanem

Roglic Primoz kolarstwo fot.bettiniphoto material.prasowy.73.Tour .de .Pologne - Primoz Roglic wystartuje w 73. Tour de Pologne i oczekuje etapu w ZakopanemNiedawno zachwycił wszystkich kibiców, wskakując do światowej czołówki kolarstwa szosowego podczas wyścigu Giro d’Italia. Już w lipcu zawita także do Polski, aby wziąć udział w prestiżowym Tour de Pologne. Mowa oczywiście o Primožu Rogliču, drużynowym mistrzu świata juniorów w skokach narciarskich, który obecnie reprezentuje kolarski Team LottoNL-Jumbo.

 

Po zakończeniu kariery skoczka narciarskiego w 2012 roku Roglic postanowi spróbować swoich sił w kolarstwie. Zaledwie po roku startów zdołał zwyciężyć m.in. w wyścigu Croatia-Slovenia oraz w Tour d’Azerbaidjan. W 2015 roku powtórzył swój sukces w Azerbejdżanie, a także triumfował przed własną publicznością w Tour de Slovénie. Szersze grono fanów sportu usłyszało jednak o kolarzu Rogliču w tym roku, kiedy to w pierwszym etapie słynnego wyścigu Giro d’Italia zajął drugą lokatę, a kilka dni później okazał się najlepszy.

Już te osiągnięcia pokazały, że były skoczek ma spory potencjał, który może wykorzystać także w kolarstwie. Jak się jednak okazuje, oba te sporty różni dość sporo. – Wysiłek kolarza i skoczka to dwie różne rzeczy. Skoczek musi wyzwolić z siebie energię w bardzo krótkim czasie. Potrzeba do tego dynamicznych i wypoczętych mięśni. Długa jazda na rowerze poprawia wytrzymałość mięśni, ale dynamikę odbiera – przyznał sam zawodnik.

Jak potwierdziła kolarska grupa Team LottoNL-Jumbo, 26-letni Słoweniec weźmie udział w zbliżającej się 73. edycji Tour de Pologne i co więcej, będzie w naszym kraju liderem holenderskiej drużyny. – Nigdy w Polsce nie startowałem ale słyszałem o wyścigu wiele dobrego – świetna organizacja, dobre hotele, jedzenie. Przyglądałem się już trasie. Bardzo mi się podoba, można powiedzieć, że jest pode mnie skrojona, zwłaszcza druga część wyścigu. Górskie etapy są trudne, ale wierzę, że zdołam się utrzymać w czołówce. A na koniec – czasówka, czyli moja bardzo mocna strona – przewiduje Roglič.

Okazuje się, że start w Polsce będzie miał dla byłego skoczka znaczenie szczególne, także dlatego, że piąty etap wyścigu zakończy się pod zakopiańską Wielką Krokwią. – To będzie symboliczne. Znam Zakopane jak własną kieszeń. Wiele razy przyjeżdżaliśmy tam czy to startować, czy trenować. Bardzo lubię klimat tego miasta. Polska ma świetnych skoczków – podziwiałem Adama Małysza, rywalizowałem z Kamilem Stochem. Ale kolarzy też macie niczego sobie. Na Giro poznałem Rafała Majkę. Bardzo sympatyczny człowiek – skomentował.

73. edycja prestiżowego wyścigu kolarskiego Tour de Pologne odbędzie się w dniach 12-18 lipca. Rywalizacja rozpocznie się w Radzyminie, a zakończy tydzień później w Krakowie.

Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie imprezy >>>

Zajrzyjcie także na oficjalny profil Primoža Rogliča na Facebooku >>>

 

źródło: tourdepologne.pl

 

Dodaj komentarz