You are currently viewing „Wokół Skoczni”: Koivuranta ojcem, Małysz z nagrodami, Norwegowie w powietrzu (przegląd informacji)

„Wokół Skoczni”: Koivuranta ojcem, Małysz z nagrodami, Norwegowie w powietrzu (przegląd informacji)

Koivuranta Anssi fot.Tuija .Hankkila - "Wokół Skoczni": Koivuranta ojcem, Małysz z nagrodami, Norwegowie w powietrzu (przegląd informacji)Poszczególne kadry coraz poważniej wkraczają w rytm przygotowań do sezonu 2016/2017. Zawodów FIS na razie brak, jednak nie oznacza to, że o skokach i skoczkach narciarskich się nie mówi. Wręcz przeciwnie. O czym pisano i mówiono w skokach… poza skokami? A także co w tym czasie wydarzyło się w skocznym świecie, a nie zostało zauważone?

 

1. Amerykanin Kevin Bickner podczas uroczystej gali w Park City odebrał tytuł dla najlepszego skoczka narciarskiego roku w Stanach Zjednoczonych. Niespełna 20-letni zawodnik w minionym sezonie Pucharu Świata ustanowił osobisty rekord długości lotu narciarskiego. W norweskim Vikersund w lutym bieżącego roku pofrunął na odległość 214,5 metra. (instagram.com/KevinBickner)

 

Really awesome to win USSA Ski jumper of the year award, and to do it alongside my friend Ben who got Nordic combiner of the year

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Kevin Bickner (@kevinbickner)

 

2. Adam Małysz został doceniony przez Czeski Komitet Fair Play. "Orzeł z Wisły" podczas tegorocznego rajdu Dakar pomógł postawić na koła auto Czecha, Martina Prokopa, które dachowało. Dzięki pomocy Polaka, nasz południowy sąsiad mógł kontynuować rywalizację. Nagrodę specjalną na uroczystej gali w Pradze - statuetkę oraz dyplom - w imieniu Adama Małysza odebrała ambasador RP w Czechach. Osobę Adama Małysza doceniła również Kancelaria Prezydenta RP, która zaprosiła go na lekcję historii o barwach i symbolach narodowych. Małysz jak nikt inny przez wiele lat reprezentował Polskę na zagranicznych arenach i z dumą prezentował polskie barwy, a my wielokrotnie słuchaliśmy Mazurka Dąbrowskiego podczas jego zwycięstw. (facebook.com/AdamMałysz)

Opublikowany przez Adam Małysz na 13 maja 2016

 

3. Robert Kranjec powoli wchodzi w rytm przygotowań do nadchodzącego Pucharu Świata 2016/2017. Słoweniec uczestniczył w treningach pozycji najazdowej i wybicia w tunelu aerodynamicznym. Film z udziałem Roberta można zobaczyć poniżej. (facebook.com/RobertKranjecFanClub)  

Vetrovnik pri Akrapoviču. Začetek poletne sezone. Akrapovic Exhaust System

Opublikowany przez Robert Kranjec Fan Club na 13 maja 2016

 

4. Norweska kadra stara się utrzymać poziom przygotowań do następnego sezonu. Szkoleniowiec Alexander Stoeckl zapewnił swoim podopiecznym trening jakiego jeszcze nie było. Dzięki specjalnej aparaturze skoczkowie zostali zawieszeni w powietrzu po czym w ich stronę kierowano powietrze z armatek śnieżnych. W efekcie uzyskiwali moment lotu nad zeskokiem skoczni. Poprzez ten nietypowy trening skoczkowie pracowali nad wyeliminowaniem błędów jakie popełniali w czasie lotu. Trening odbył się na skoczni Midtstubakken w Oslo. Dla austriackiego trenera nie jest to nowa metoda treningowa. - Dzięki temu treningowi możemy optymalnie dostosować sprzęt do warunków lotu i ćwiczyć jego elementy składowe - tłumaczył Stoeckl. (nrk.no)

Poniżej możecie zobaczyć jak przedstawiało się to nietypowe szkolenie:

Opublikowany przez NRK Sport na 13 maja 2016

 

5. Szwajcar, Gabriel Karlen, po poważnej kontuzji jakiej nabawił się prawie rok temu, powraca na skocznię. Młody skoczek jest pozytywnie nastawiony do treningów przed sezonem zimowym, których w minionym roku nie było dane mu zaznać z powodu urazu. Pierwsze skoki po kontuzji odbyły się na obiekcie w Einsiedeln. Karlen znalazł się w składzie kadry B Szwajcarii na sezon 2016/2017. Życzymy powodzenia! (facebook.com/SwissSkijumpTeam)

Willkommen zurück auf der Schanze - nach einem Jahr Verletzungspause kehrt Gabi Karlen ins Sprungtraining zurück :-) WE LIKE!

Opublikowany przez Swiss Skijump Team na 13 maja 2016

 
Wellinger Andreas Wisla S.Piwowar 300x204 - "Wokół Skoczni": Koivuranta ojcem, Małysz z nagrodami, Norwegowie w powietrzu (przegląd informacji)
Andreas Wellinger, fot. Stefan Piwowar

6. Osiągnięcia Andreasa Wellingera zostały docenione w jego ojczyźnie. W niemieckim Ruhpolding, Wellinger wraz z innymi sportowcami zimowymi lokalnego klubu (SC Ruhpolding) dla których miniony sezon był udany, zostali odznaczeni specjalnymi nagrodami. 20-letni Andreas w Pucharze Świata 2015/2016 został wicemistrzem drużynowym w lotach narciarskich oraz zwyciężał i zajmował drugie miejsce w konkursach drużynowych. Zdjęcia z uroczystości można zobaczyć TUTAJ(www.rosenheim24.de)

 

7. Anders Fannemel, rekordzista świata w długości lotu narciarskiego (251,5 metra w Vikersund w lutym 2015 r.) został bohaterem zdjęć Mortena Krogvolda znanego z tworzenia wspaniałych portretów. Fotografie m.in. Fannemela można zobaczyć w Norweskim Muzeum Szkła od 17 maja do 22 czerwca. (facebook.com/MortenKrogvold)

Anders Fannemel, 2016. Bildet er tatt i forbindelse med min utstilling som åpner 17. mai klokken 14.30 presis på Nø...

Opublikowany przez Morten Krogvold na 14 maja 2016

 

8. Jesteście ciekawi jak wygląda system kwalifikacji do Zimowych Igrzysk Olimpijskich? Polski Związek Narciarski udostępnił plik PDF z systemem kwalifikacji do IO Pjongczang 2018. Na stronie 16 biuletynu wydanego przez FIS możecie prześledzić jak to wygląda w przypadku skoków narciarskich. Szczegóły TUTAJ. (pzn.pl / FIS)

 
Szczyrk Skalite slonecznie fot.Bartosz.Leja 1 300x200 - "Wokół Skoczni": Koivuranta ojcem, Małysz z nagrodami, Norwegowie w powietrzu (przegląd informacji)
Szczyrk 'Skalite', fot. Bartosz Leja

9. W czasie poprzedniego weekendu Szkoła Mistrzostwa Sportowego Sportów Zimowych Szczyrk w Buczkowicach otworzyła swoje podwoje dla odwiedzających, chętnych do nauki. Szkoła przedstawiła ofertę kształcenia sportowego gimnazjalistów i licealistów. Trenerzy wraz z uczniami pokazywali co na co dzień trenują, nie zabrakło jazdy na rolkach, imitacji skoków czy wreszcie prób na skoczni. Każdy z odwiedzających mógł dowiedzieć się jak wygląda dzień w szkole i jakie są warunki rekrutacji. Szkoła prowadzi właśnie nabór uczniów na rok szkolny 2016/2017. Egzaminy wstępne odbędą się 30 i 31 maja. Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej SMS Szczyrk - TUTAJ. (pzn.pl / smsszczyrk.pl)

 

10. Frederic Zoz dołączył do sztabu trenerskiego kadry Turcji w skokach narciarskich. Szkoleniowiec jeszcze do niedawna był trenerem francuskich skoczkiń narciarskich. W nowej roli Zoz będzie asystentem Fina, Pekki Niemelae. Umowa aktualnie będzie obowiązywać przez rok, istnieje jednak opcja przedłużenia na kolejne lata. Frederic Zoz będzie odpowiedzialny głównie za sprzęt tureckich skoczków z dużym naciskiem na kombinezony. Gratulujemy i życzymy powodzenia! (fis-ski.com)

 
Koivuranta Anssi Zakopane B.Leja  300x200 - "Wokół Skoczni": Koivuranta ojcem, Małysz z nagrodami, Norwegowie w powietrzu (przegląd informacji)
Anssi Koivuranta, fot. Bartosz Leja

11. Anssi Koivuranta został ojcem. Fin dołączył do grona świeżo upieczonych ojców obok Goldbergera i Stoeckla. Syn Anssiego i jego partnerki Sanni Leinonen przyszedł na świat 25 maja o 22:11. Anssi pochwalił się tą radosną nowiną na portalu społecznościowym, nie zabrakło także wymiarów synka: 3640 gramów wagi oraz 49 centymetrów długości. - Mama, tata i ich mała "fasolka" czują się OK. Jestem wdzięczny i bardziej niż szczęśliwy - komentował pojawienie się potomka dumny tata. Rodzicom życzymy radości z pociechy, a synkowi dużo zdrowia! (facebook.com/AnssiKoivuranta)

 

12. Michael Hayboeck przed zgrupowaniem austriackiej kadry narodowej brał udział w charytatywnym turnieju golfa. Po fotografii zamieszczonej przez Austriaka widać, że hobby sprawia mu wiele przyjemności. A jeśli przyjemne można połączyć z pożytecznym wychodzi z tego coś naprawdę dobrego! (facebook.com/MichaelHayboeck)

Hope for future charity golf tournament :-) (Y) #itwasapleasure #golf #Tillysburg #energieag #birdie

Opublikowany przez Michael Hayböck na 21 maja 2016

 

13. Adam Małysz został doceniony przez żywą legendę polskiego kolarstwa, Czesława Langa. Orzeł z Wisły otrzymał z rąk Langa rower firmy Colango na którym będzie mógł przeprowadzać treningi niezbędne do utrzymania formy, która jest bardzo potrzebna za kierownicą samochodu rajdowego. Bierzcie przykład z naszego mistrza i na rowery! (facebook.com/AdamMałysz)

Wiecie, że jednym z elementów mojego treningu jest jazda na rowerze. Od teraz, dzięki uprzejmości Czesława Langa, będę...

Opublikowany przez Adam Małysz na 25 maja 2016

 

14. Piotr Żyła był gościem Beskidzkiej Plaży. Podczas turnieju siatkówki plażowej w Wiśle na placu Hoffa rozegrano mecze męskie, damskie oraz specjalny pojedynek Wisła kontra Reszta Świata w którym wziął udział Żyła. Skoczek pozytywnie oceniał wydarzenie i zapewnił, że chętnie dołączy w następnym roku. - Fajna impreza w moim rodzinnym mieście. Zdarzało mi się już grać w plażówkę, ale nie w takiej formie i z tyloma osobami na boisku. Ale to o dobrą zabawę chodziło, więc oceniam mecz bardzo pozytywnie - chwalił organizatorów Żyła na łamach portalu beskidzkaplaza.pl. (beskidzkaplaza.pl)

 

15. Czy znajdą się tu chętni na wbiegnięcie na skocznię w Wiśle Malince? 4 i 5 czerwca w Wiśle organizowane są zawody Barbarian Hill i Barbarian Race. Jednym z elementów rywalizacji jest podbieg pod skocznię imienia Adama Małysza. Wiślański obiekt ma 35 stopni nachylenia a długość biegu będzie wynosić 250 metrów. Mało? Dużo? Możesz przekonać się osobiście. Etap podbiegu na skocznię odbędzie się 4 czerwca a pierwsza fala biegaczy wystartuje o godzinie 15:00.Więcej informacji (także dotyczących zapisów na bieg) można zaczerpnąć TUTAJ. (barbarianrace.pl / facebook.com/MiastoWisła

Został ostatni tydzień, aby się przygotować do uczestnictwa w zawodach Barbarian Hill lub Barbarian Race! Już 4-5...

Opublikowany przez Miasto Wisła na 27 maja 2016

 

zebrała Paulina Jarmolik

 

Dodaj komentarz