You are currently viewing Trwa przebudowa mamuciej skoczni w Oberstdorfie (FOTO)

Trwa przebudowa mamuciej skoczni w Oberstdorfie (FOTO)

Oberstdorf Heini Klopfer Skiflugschanze przebudowa.2016 fot.skiflugschanze oberstdorf.de  - Trwa przebudowa mamuciej skoczni w Oberstdorfie (FOTO)Podczas gdy w Polsce trwa nerwowe oczekiwanie na rozpoczęcie remontu zakopiańskiej Wielkiej Krokwi, w niemieckim Oberstdorfie wre praca związana z modernizacją mamuciej skoczni im. Heiniego Klopfera. Włodarze obiektu zapewniają, że pierwsze skoki zostaną na niej oddane już przyszłej zimy, na początku 2017 roku.

 

Wiemy już jakie dokładnie wymiary będzie mieć nowa Heini-Klopfer-Skiflugschanze. Początkowo pojawiły się nawet informacje mówiące o tym, że rozmiar obiektu będzie usytuowany na 228 metrze. Później na planie przebudowy widniała liczba 222, która wciąż jest obecna także na oficjalnej stronie skoczni. Od włodarzy obiektu dowiedzieliśmy się jednak, że niemiecki „mamut” pod względem rozmiaru upodobni się do swoich imponujących „znajomych” z Norwegii (Vikersundbakken), Słowenii (Letalnica) i Austrii (Kulm-Skiflugschanze). Jego punkt konstrukcyjny będzie zatem wynosił 200, a hill size – 225 metrów.

Aktualnie na skoczni trwają już prace związane z profilowaniem zeskoku, co jest związane z przenoszeniem przez koparki metrów sześciennych ziemi. Wszystko po to, aby podczas lotu zawodnicy nie osiągali nadmiernej wysokości, a jednocześnie szybując dość płasko, mogli osiągać imponujące odległości oraz byli w stanie bezpiecznie wylądować (sami działacze w Oberstdorfie oczekują skoków przekraczających 240 metr). Kolejne etapy przewidują m.in. instalację torów lodowych, a także technologii, która umożliwi produkcję sztucznego śniegu.

Zakończenie modernizacji samej skoczni jest planowane przed końcem stycznia 2017 roku, ponieważ 4 i 5 lutego mają się tam odbyć konkursy Pucharu Świata będące oficjalną próbą przed mistrzostwami świata w lotach zaplanowanych na 2018 rok. W roku poprzedzającym sam czempionat będą trwały prace związane z infrastrukturą i obiektami wokół skoczni.

Postępy związane z przebudową niemieckiej skoczni do lotów można sprawdzać na bieżąco dzięki internetowej kamerce na www.skiflugschanze-oberstdorf.de >>>

 

Fotorelacja z prac na skoczni im. Heiniego Klopfera:

 

źródło: informacja własna / skiflugschanze-oberstdorf.de

 

Dodaj komentarz