You are currently viewing Kadra A w Hinterzarten, kadra B w Planicy – zagraniczne zgrupowania Polaków

Kadra A w Hinterzarten, kadra B w Planicy – zagraniczne zgrupowania Polaków

DSC 0187 - Kadra A w Hinterzarten, kadra B w Planicy - zagraniczne zgrupowania PolakówZa polskimi skoczkami kolejne pracowite dni. Tym razem dwie główne grupy szkoleniowe nie trenowały jednak w tym samym miejscu – kadra A kierowana przez Stefana Horngachera spędziła kilka dni w niemieckim Hinterzarten, natomiast kadra B pod wodzą Roberta Matei ma za sobą skoki w słoweńskiej Planicy.

 

Grupa Horngachera w Hinterzarten

DSC 0265 - Kadra A w Hinterzarten, kadra B w Planicy - zagraniczne zgrupowania Polaków
Stefan Horngacher, fot. Bartosz Leja

Stefan Horngacher na miejsce kolejnego zgrupowania swoich podopiecznych z kadry A wybrał kompleks skoczni Adler-Skistadion w niemieckim Hinterzarten. Na szwarcwaldzkim obiekcie HS-108 (K-95) formę szlifowali: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Maciej Kot, Dawid Kubacki, Stefan Hula, Andrzej Stękała, Klemens Murańka oraz Jakub Wolny. Polscy zawodnicy czas spędzali nie tylko na skoczniach, ale także w pobliskiej sali gimnastycznej, gdzie skupiali się na przygotowaniu fizycznym i motorycznym, nie zabrakło także klasycznego elementu treningu, czyli imitacji skoku.

Hinterzarten Adler Skistadion fot.Maria .Grzywa 300x200 - Kadra A w Hinterzarten, kadra B w Planicy - zagraniczne zgrupowania Polaków
Hinterzarten – 'Adler-Skistadion’, fot. Maria Grzywa

Z przebiegu zgrupowania zadowolony był lider Polaków, Kamil Stoch. – Wrażenia pozytywne. Trening może nie jest wyjątkowo intensywny, ale trener zwraca uwagę na jakość wykonywania ćwiczeń. Mówi, że jak potrenuję jeszcze trochę, to na skoczni będzie ogień. Nie mam powodów żeby mu nie wierzyć – napisał na swoim oficjalnym profilu na Facebooku. – W takich warunkach aż chce się skakać. Trochę testujemy, ale głównie pracujemy nad techniką – wtórował mu Maciej Kot na swoim fan page’u.

Dodajmy, że na skoczni biało-czerwoni mieli okazję spotkać się z reprezentantami Niemiec. Na Adler-Schanze trenowali zarówno podopieczni trenera Bernharda Metzlera z kadry B, czyli m.in. Karl Geiger, Markus Eisenbichler i Marinus Kraus, ale także niemieccy juniorzy z kadry C.

 

Mateja z kadrą B w Planicy

DSC 0032 2 - Kadra A w Hinterzarten, kadra B w Planicy - zagraniczne zgrupowania Polaków
Polska kadra B, fot. Bartosz Leja

Podczas gdy „ósemka Horngachera” oddawała skoki na obiekcie, na którym już 30 lipca zagoszczą zawody Letniej Grand Prix, podopieczni Roberta Matei z kadry B (Jan Ziobro, Bartłomiej Kłusek, Przemysław Kantyka, Krzysztof Biegun, Aleksander Zniszczoł, Krzysztof Miętus) trenowali na skoczniach w słoweńskim Planica Nordic Center. Do dyspozycji mieli zarówno obiekt normalny (K-95 / HS-104), jak i duży (K-125 / HS-139). Jeden z treningów nasi reprezentanci odbyli także na obiekcie Bauhenk (K-100 / HS-109) w pobliskim Kranju.

Treningi można zaliczyć na mały plusik. Jest coraz lepiej ale są jeszcze spore rezerwy - informował Przemysław Kantyka, natomiast Jan Ziobro powiedział nam: -  Staram się robić swoje. Na pewno jest wiara w to, co robię, i pełne zaufanie do trenerów.

Przebieg obu zgrupowań mogliśmy tradycyjnie śledzić także dzięki mediom społecznościowym, za pośrednictwem których wrażeniami dzielili się kadrowicze. Szczegóły poniżej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

źródło: informacja własna / Facebook.com

 

Dodaj komentarz