You are currently viewing Problemy Finów wracają – Asikainen z kontuzją pleców

Problemy Finów wracają – Asikainen z kontuzją pleców

DSC 6873 - Problemy Finów wracają - Asikainen z kontuzją plecówCzarna seria kontuzji wśród fińskich skoczków trwa. Podczas przygotowań do pierwszego periodu sezonu przeciążenia mięśni pleców doznał Lauri Asikainen. Uraz nie jest groźny, jednak wyklucza skoczka z udziału w kolejnym obozie szkoleniowym fińskiej kadry. Warto wspomnieć że problemy z kręgosłupem nękają zawodnika z Jyväskylä już od kilku lat.

 

27-letni skoczek doznał kontuzji podczas majowego zgrupowania Finów. Pierwsze objawy niedyspozycji pojawiły się po serii wyczerpujących treningów. Przeprowadzone rezonansem magnetycznym badanie wykazało przeciążenia tkanki mięśniowej pleców i klatki piersiowej. Kontuzja nie jest poważna i nie zagraża startom skoczka w nadchodzącym sezonie, jednak wspólnie ze sztabem szkoleniowym podjął on decyzję o wcześniejszym powrocie ze zgrupowania.

– Oczywiście ta sytuacja nie jest dla mnie komfortowa, ale lepiej, że uraz wykryto teraz, niż gdyby stało się to na bardziej zaawansowanym etapie przygotowań do sezonu – powiedział fińskim mediom reprezentant klubu Kuusamon Erae-Veikot.

Pod okiem fizjoterapeuty, Janne Karppinena, zawodnik przejdzie teraz rehabilitację, a następnie będzie kontynuował treningi indywidualnie w Finlandii. Koledzy Asikainena z kadry narodowej oraz juniorskiej udali się tymczasem na kolejne zgrupowanie do Ramsau, gdzie już dzisiaj rozpoczęli kolejną serię treningów na skoczni. Zgrupowanie w Austrii jest kolejnym przystankiem na trasie Finów, którzy odbywają treningi na obiektach w różnych krajach Europy Środkowej.

Mimo kryzysu fińskich skoków to właśnie Asikainen, jako jeden z nielicznych, pojawiał się w miarę regularnie w konkursach Pucharu Świata w ubiegłym sezonie. Najlepszą lokatę (7.) uzyskał w Lillehammer, był to jednak jednorazowy wyczyn. Ostatecznie, uzyskujący zazwyczaj wyniki oscylujące wokół czwartej i trzeciej dziesiątki skoczek został sklasyfikowany na 48. lokacie w klasyfikacji generalnej cyklu.

 

źródło: iltalehti.fi / hiihtoliitto.fi

 

Dodaj komentarz