You are currently viewing Kussamo zostaje w kalendarzu Pucharu Świata

Kussamo zostaje w kalendarzu Pucharu Świata

8H7A1832 - Kussamo zostaje w kalendarzu Pucharu ŚwiataChociaż organizacja zeszłorocznych konkursów w Ruce okazała się wielką wpadką, Finowie dostaną jeszcze jedną szansę. Obradujący w meksykańskim Cancun włodarze Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) podjęli decyzję, że do Kussamo po raz kolejny zawita Puchar Świata. Wszystko wskazuje na to, że odbędzie się tam inauguracja przyszłego sezonu.

 

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, Kussamo nie zniknie jednak z kalendarza Pucharu Świata. Organizatorzy konkursów na dalekiej północy Europy otrzymali od Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) jeszcze jedną szansę. We wtorkowym głosowaniu, które odbyło się podczas spotkania włodarzy federacji w Cancun, stosunkiem głosów 11 do 4 podjęto decyzję korzystną dla Finów. Wynik głosowania czeka jeszcze na oficjalne zatwierdzenie podczas kongresu, jednak jest to już wyłącznie formalność.

Organizacja zeszłorocznych zawodów w Ruce była porażką organizatorów, którzy nie poradzili sobie z trudnymi warunkami atmosferycznymi. Teraz mają oni dołożyć mi wszelkich starań, aby sytuacja z zeszłego sezonu się nie powtórzyła. Miasto Kussamo ma przeznaczyć kwotę około miliona euro na niezbędne inwestycje, które mają rozwiązać problemy związane z przeprowadzeniem rywalizacji. Na skoczni zostaną zainstalowane nowe siatki chroniące przed wiatrem oraz zmodernizowany zostanie system chłodzenia torów na rozbiegu.

– Miasto jest mocno zaangażowane w rozwój sportowych imprez w Ruce, zawody z cyklu Ruka Nordic Opening w Kussamo przynoszą ogromną międzynarodową widownię. Mają także znaczenie ekonomiczne i turystyczne – powiedział burmistrz Jouko Manninen.

Według wstępnych zapowiedzi najlepsi skoczkowie zawitają na Rukatunturi (K-120 / HS-142) w ostatni weekend listopada. Oznacza to, że po kilku latach przerwy inauguracja sezonu zimowego powróci do Kraju Świętego Mikołaja. Ponadto Ruka zorganizuje także zawody Pucharu Kontynentalnego, które planowane są  w dniach 18-19 grudnia 2016 roku.

– Będzie to doskonała okazja, aby fińscy skoczkowie sprawdzili swoją formę na tle skoczków z zagranicy przed nadchodzącymi Mistrzostwami Świata w Lahti – skomentował decyzję włodarzy FIS Mika Kulmala, działacz Fińskiego Związku Narciarskiego.

 

źródło: hiihtoliitto.fi

 

Dodaj komentarz