You are currently viewing Krok w stronę modernizacji Wielkiej Krokwi? Ogłoszono kolejny przetarg

Krok w stronę modernizacji Wielkiej Krokwi? Ogłoszono kolejny przetarg

Zakopane Wielka.Krokiew B.L - Krok w stronę modernizacji Wielkiej Krokwi? Ogłoszono kolejny przetargPo decyzjach Międzynarodowej Federacji Narciarskiej na kongresie w Cancun Zakopane dalej znajduje się w kalendarzu Pucharu Świata. Adekwatnym pozostaje jednak pytanie, co z modernizacją zakopiańskiego obiektu. Centralny Ośrodek Sportu ogłosił kolejny przetarg na wykonanie tej inwestycji. Termin składania ofert upływa 27 czerwca 2016 roku.

 

Zakopane Wielka.Krokiew B.Leja 300x200 - Krok w stronę modernizacji Wielkiej Krokwi? Ogłoszono kolejny przetarg
Wielka Krokiew w Zakopanem w zimowej odsłonie, fot. Bartosz Leja

Modernizacja zakopiańskiego obiektu nadal czeka na rozpoczęcie prac budowlanych. Przypomnijmy, że Centralny Ośrodek Sportu unieważnił pierwszy przetarg na wykonanie inwestycji, ponieważ dwie zgłoszone oferty przewyższały kwotę przeznaczoną na sfinansowanie zamówienia. Rozpoczął się dialog techniczny, a celem rozmów było m.in. zbliżenie obu kwot do siebie i wyłonienie ostatecznego wykonawcy modernizacji obiektu im. Stanisława Marusarza. Jakie są efekty przeprowadzonych negocjacji?

Termin składania wniosków o udział w dialogu technicznym upłynął w poniedziałek, 6 czerwca. Jak czytamy w oficjalnym zawiadomieniu Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem, „celem rozmów było uzyskanie profesjonalnego doradztwa lub informacji w zakresie najlepszych, najnowocześniejszych, a także najkorzystniejszych rozwiązań technologicznych, organizacyjnych i ekonomicznych mających służyć realizacji potrzeb w zakresie rozbudowy Wielkiej Krokwi”.

DSC 0286 - Krok w stronę modernizacji Wielkiej Krokwi? Ogłoszono kolejny przetarg
Widok ze szczytu Wielkiej Krokwi, fot. Bartosz Leja

W efekcie przeprowadzonego dialogu, Centralny Ośrodek Sportu ogłosił w niedzielę 12 czerwca przetarg nieograniczony na ”Rozbudowę skoczni narciarskiej Wielka Krokiew im. Stanisława Marusarza wraz z infrastrukturą towarzyszącą oraz rozbiórką istniejącego progu kamiennego, drewnianej konstrukcji najazdu i zeskoku w Centralnym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem”. Termin składania ofert upływa 27 czerwca 2016 roku o godz. 10:00.

Wydawać by się mogło, że opóźnienia w rozpoczęciu prac budowlanych na Wielkiej Krokwi stanowią zagrożenie dla organizacji narciarskiego święta pod Tatrami, jednak mimo braku remontu decyzja włodarzy Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) obradujących podczas kongresu w Cancun była korzystna dla Zakopanego i najlepsi skoczkowie świata zawitają pod Giewont w dniach 21-22.01.2017 roku.

Pełny komunikat Centralnego Ośrodka Sportu o dialogu technicznym >>>

Treść ogłoszenia o przetargu na modernizację obiektu w Zakopanem >>>

 

informacja własna

 

Dodaj komentarz