You are currently viewing Tymek Cienciała najlepszy w Czechach i austriackim Hinzenbach

Tymek Cienciała najlepszy w Czechach i austriackim Hinzenbach

Tymoteusz Cienciala Turniej 2016 Hinzenbach 12 - Tymek Cienciała najlepszy w Czechach i austriackim HinzenbachReprezentujący Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe 8-letni Tymoteusz Cienciała już nie raz udowodnił, że w swojej kategorii wiekowej znajduje się w ścisłej światowej czołówce. W ostatnich dniach po raz kolejny dał pokaz swoich możliwości podczas Turnieju Beskidzkiego w Czechach, a także podczas Turnieju Czterech Skoczni Dzieci w Austrii.

 

Pokaz siły w Czechach

Tymoteusz Cienciala Turniej 2016 Hinzenbach 03 300x200 - Tymek Cienciała najlepszy w Czechach i austriackim Hinzenbach
Tymoteusz Cienciała, fot. archiwum zawodnika

Poważne letnie starty Tymek Cienciała rozpoczął już w Wiśle podczas konkursów z cyklu „Nadzieje Beskidzkie” Młody skoczek stawał na podium zarówno podczas Memoriału Leopolda i Władysława Tajnerów, jak i w zawodach o Puchar Burmistrza Miasta. Później wskoczył na „pudło” w konkursie skoków w podkarpackim Zagórzu oraz niemieckim Bad Freienwalde, gdzie ustanowił nowy rekord życiowy (54 metry). Z mocniejszymi zagranicznymi rywalami przyszło mu się jednak zmierzyć w Czechach podczas XXVIII Turnieju Beskidzkiego. 8-letni Cienciała zdominował konkurs u naszych południowych sąsiadów w Nydku, w ścisłej czołówce plasował się także we Frenstacie i Roznovie pod Radhostem. Mimo prowadzenia w klasyfikacji generalnej, nasz reprezentant nie pojechał jednak na finałowej zmagania do Kozlovic.

 

Turniej Czterech Skoczni Dzieci – triumf w Hinzenbach

Tymoteusz Cienciala Turniej 2016 Hinzenbach 09 300x199 - Tymek Cienciała najlepszy w Czechach i austriackim Hinzenbach
Tymoteusz Cienciała na podium w Hinzenbach, fot. archiwum zawodnika

Powodem absencji Tymka w Czechach był wyjazd do Austrii. Letnim priorytetem dla skoczka z Wisły jest bowiem Turniej Czterech Skoczni dla dzieci, w którym okazał się najlepszy już w zeszłym sezonie. W tym roku Cienciała będący tam jedynym reprezentantem Polski, ma zamiar obronić cenne trofeum. Prestiż w austriacko-niemieckiej rywalizacji jest naprawdę spory, ponieważ zawody te określane są jako nieoficjalne mistrzostwa świata dzieci.

Już w pierwszym konkursie, który został rozegrany na skoczniach HS-10 i HS-20 w Hinzenbach, nasz reprezentant udowodnił, że zamierza powtórzyć rewelacyjne wyniki. Skacząc 18 i 17 metrów o prawie 15 punktów wyprzedził Niemca Bastiana Schmida, a o prawie 40 – Austriaka Maximiliana Vordereggera.

Pełne wyniki wszystkich zawodów w Hinzenbach we wszystkich kategoriach >>>

Dodajmy, że kolejny konkurs najmłodszych w ramach tegorocznego TCS odbędzie się już 26 czerwca w Bischofshofen. Później rywalizacja przeniesie się do Niemiec – skoczkinie i skoczkowie powalczą w Reit im Winkl (17 września) oraz Berchtesgaden (24 września).

Jak dowiedzieliśmy się z oficjalnego profilu na Facebooku młodego skoczka, już teraz przebywa on w Bischofshofen, gdzie przygotowuje się do następnych konkursów wraz z synami znanego austriackiego dwuboisty, medalisty olimpijskiego Michaela Grubera.

 

Tymoteusz Cienciala Turniej 2016 Hinzenbach 300x200 - Tymek Cienciała najlepszy w Czechach i austriackim Hinzenbach

Tymoteusz Cienciala Turniej 2016 Hinzenbach 10 300x200 - Tymek Cienciała najlepszy w Czechach i austriackim Hinzenbach

 

źródło: informacja własna / facebook.com/TymekCienciala

 

Dodaj komentarz