You are currently viewing Podopieczni Matei powalczą w Pucharze Kontynentalnym w Kranju

Podopieczni Matei powalczą w Pucharze Kontynentalnym w Kranju

Kantyka Przemek trening.LPK .Wisla .2015 fot.Julia .Piatkowska - Podopieczni Matei powalczą w Pucharze Kontynentalnym w KranjuCzas pomiędzy kolejnymi sezonami dobiega końca. Już 1 i 2 lipca na normalnej skoczni w Kranju zainaugurowany zostanie letni cykl Pucharu Kontynentalnego. Do Słowenii uda się sześciu reprezentantów Polski, a wśród nominacji trudno doszukiwać się niespodzianek. Wiemy już, że o powtórzenie zeszłorocznego sukcesu nie powalczy jednak Dawid Kubacki.

 

Trener Robert Mateja będący szkoleniowcem polskiej kadry B, zdecydował że na normalnym obiekcie Bauhenk (K-100 / HS-109), w piątek i sobotę zaprezentują się wszyscy jego podopieczni. W tym gronie są: 

  • Przemysław Kantyka (8. miejsce w LPK 2015),
  • Bartłomiej Kłusek (31. miejsce w LPK 2015),
  • Krzysztof Biegun (40. miejsce w LPK 2015),
  • Jan Ziobro (47. miejsce w LPK 2015),
  • Aleksander Zniszczoł (49. miejsce w LPK 2015),
  • Krzysztof Miętus (91. miejsce w LPK 2015)
8H7A8903 300x199 - Podopieczni Matei powalczą w Pucharze Kontynentalnym w Kranju
Bartłomiej Kłusek, fot. Julia Piątkowska

Jak widać w powyższym zestawieniu, najmocniejszym (w wybranym składzie) z biało-czerwonych w zeszłorocznym cyklu LPK był Przemysław Kantyka. On także osiągał solidne rezultaty w Kranju - plasował się na 8. i 14. pozycji. Z tego grona punkty zdobywali również Bartłomiej Kłusek i Krzysztof Biegun. Tym razem na starcie nie pojawi się jednak Dawid Kubacki, który przed rokiem w Słowenii dwukrotnie triumfował. Dla skoczka z Szaflar priorytetem jest obecnie przygotowanie do pierwszych etapów Letniej Grand Prix (w Courchevel i Wiśle) pod okiem trenera Stefana Horngachera.

Przypomnijmy, że inauguracyjne konkursy Letniego Pucharu Kontynentalnego odbędą się już w piątek i sobotę.

Pełny program i zapowiedź zawodów LPK w Kranju >>>

 

Przeczytaj więcej:

 

informacja własna

 

Dodaj komentarz