You are currently viewing Kolejne opóźnienia na Wielkiej Krokwi – unieważniono drugi przetarg!

Kolejne opóźnienia na Wielkiej Krokwi – unieważniono drugi przetarg!

8H7A0395 - Kolejne opóźnienia na Wielkiej Krokwi - unieważniono drugi przetarg!Zakopiański obiekt w dalszym ciągu czeka na rozpoczęcie prac modernizacyjnych. Prawdopodobnie remont skoczni im. Stanisława Marusarza nie rozpocznie się w najbliższym czasie. Centralny Ośrodek Sportu unieważnił drugi przetarg na wykonanie inwestycji. Adekwatnym pozostaje więc pytanie – co dalej z modernizacją Wielkiej Krokwi?

 

Obiekt im. Stanisława Marusarza w dalszym ciągu czeka na rozpoczęcie prac modernizacyjnych. Przypomnijmy, że Centralny Ośrodek Sportu unieważnił pierwszy przetarg, który miał wyłonić wykonawcę prac budowlanych na Wielkiej Krokwi. Wydawać by się mogło, że przeprowadzone negocjacje w dialogu technicznym oraz ogłoszenie kolejnego konkursu ofert to krok w dobrą stronę. Nic bardziej mylnego.

W poniedziałek, 27 czerwca 2016 r., upłynął termin składania ofert w przetargu nieograniczonym na „Rozbudowę skoczni narciarskiej Wielka Krokiew im. Stanisława Marusarza wraz z infrastrukturą towarzyszącą oraz rozbiórką istniejącego progu kamiennego, drewnianej konstrukcji najazdu i zeskoku w Centralnym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem”. Niestety spośród dwóch propozycji nie został wyłoniony wykonawca, a COS po raz drugi unieważnił postępowanie. Oznacza to kolejne opóźnienia rozpoczęcia modernizacji skoczni w polskiej stolicy Tatr.

W uzasadnieniu decyzji z dnia 29 czerwca 2016 r. o unieważnieniu konkursu ofert czytamy: „Zamawiający unieważnia postępowanie w sprawie zamówienia publicznego z uwagi na fakt, że oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia”. Jest to zatem taka sama sytuacja, jaka zaistniała podczas pierwszego odwołania procedury przetargowej na modernizację obiektu. Centralny Ośrodek Sportu poinformował także o rozpoczęciu kolejnej, trzeciej już procedury przetargowej. Termin składania ofert upływa 14 lipca 2016 r.

Jak możemy przeczytać na stronie internetowej Polskiego Związku Narciarskiego, wszystko wskazuje na to, że modernizacja będzie przebiegać etapami, a całość inwestycji ma być zrealizowana po zakończeniu sezonu 2016/2017. Jeszcze w tym roku na rozbiegu skoczni mają zostać jednak zainstalowane nowe tory najazdowe wraz ze specjalnym systemem mrożenia, dzięki czemu rozegranie zawodów Pucharu Świata zaplanowanych w dniach 21-22 stycznia 2017 r. nie będzie zagrożone. Generalną próbą nowego najazdu mają być zimowe mistrzostwa Polski zaplanowane na 26 grudnia 2016 r.

Tym samym jest już niemal pewne, że Wielka Krokiew w czasie PŚ w 2017 roku zachowa swoje dotychczasowe wymiary (K-120 / HS-134). Na większy obiekt (K-125 / HS-140) przyjdzie nam jeszcze poczekać.

Pełny tekst oświadczenia o unieważnieniu drugiego przetargu >>>

 

Przeczytaj więcej:

 

Skocznie w Zakopanem w czerwcu 2016 r.:

 

Oskar Szechnicki, źródło: bip.cos.pl / pzn.pl / eurosport.onet.pl

 

Dodaj komentarz